חמרה 56008
טוב שלפחות כאן לא מנציחים את הטעות הנפוצה לפיה חמרה נמצאת בבקעת הירדן.
כל מי שהיה פעם בסביבה יודע שחצי מיישובי המועצה האזורית בקעת הירדן נמצאים בהרים של מזרח השומרון, אמנם בשטח דליל מאוד באוכלוסייה ערבית - אבל לחלוטין לא בבקעת הירדן, שחלקה הרחב משתרע מגשר אדם עד יריחו.

הייתי בחמרה לפני כשנתיים וחצי, בטיול מאלון-מורה עד לארגמן. אני זוכר שלא היה מסובך להיכנס למושב מכיוון ההרים ממזרח, וביציאה מערבה טיפסנו על שער חלוד מדרום לשער הראשי (כי התעצלנו ללכת עד לשער הראשי). נראה ששנה וחצי של מלחמה לא שיפרו מהותית את האבטחה בחמרה (ואולי גם ביישובים אחרים - אך אין בכוונתי להביא כאן דוגמאות).

ובאשר לכהן הדם - אם אין לך מה לחדש, אולי מוטב שמערכת האייל תפסיק לפרסם הודעות על פיגועים. יש המון נושאים לדיון בחדשות. מה למשל עם המאבק נגד כלובי הדגים במפרץ אילת? רק שלשום המועצה הארצית לתכנון ולבנייה החליטה שלא לכלול בתוכנית המתאר הארצית למפרץ אילת את כלובי הדגים - מה שנותן סיכוי להצלת שוניות האלמוגים באילת (בתנאי שגידול הדניס במפרץ אכן יופסק).
המון נושאים לדיון בחדשות 56013
לפי מה שאני מתרשם, זו יכולה להיות אחת מהידיעות החשובות

הארץ 5/2/2002
נמשכת המפולת בהכנסות המדינה ממסים
מאת צבי זרחיה
ירדו בינואר ב-%7 לעומת החודש המקביל ב-‏2001 הכנסות המדינה ממסים ירדו בינואר 2002 ריאלית ב-%7 לעומת החודש המקביל בהמשך לירידה ריאלית של %3 בחודשים אוקטובר-דצמבר 2001 לעומת אשתקד, התקופה המקבילה בשנת 2000.
כלובי הדגים 56227
השמחה מוקדמת מדי. יש שמועה שהירדנים הולכים להרשות כלובי דגים בחוף שלהם, מטרים ספורים מהגבול עם ישראל. ושמועה ב' היא שעירית אילת מתכוונת לפתח את קטע החוף הזה לכיוון תיירותי, כלומר לתקוע שם עוד מלון ענק או שניים.
כלובי הדגים 56246
באשר לירדנים - לא ידוע לי. כן ידוע לי שהם התלוננו על הזיהום מכלובי הדגים בישראל.

באשר לאילת - לאור בקשה של עיריית אילת, תוכנית המתאר שאושרה השבוע, מגדירה בחוף הצפוני (בין המלונות לגבול) רצועה של 200 מ' מהים שאסור לבנות בה - כפליים ממה שמחייב החוק (וכמובן ממה שיש כיום באזור המלונות). אותה תוכנית גם מאשרת את שתי שמורות הטבע הימיות - ים האלמוגים והים הדרומי - מחוף אלמוג עד טאבה, דבר שמגביל את הפיתוח התיירותי העתידי בקטע זה. אוסיף ואומר שמבחינת הנזק הסביבתי, עדיפים לי 20 מלונות ענק על פני גידול מסחרי של דגים במפרץ אילת. אזור אילת הוא אחד הבודדים בארץ שמבחינת השטחים הפתוחים הוא כבר מוגן יפה (והעיר אילת גובלת בשמורת הרי אילת - 400 אלף דונם, ויחד עם שמורות הגובלות בה יש רצף "חום" של כ-‏600 אלף דונם מדבר), כך שבנייה בשטח החוף לא ממש גורמת נזק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים