היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560177
איני יודע כמובן מהי האמת האובייקטיבית.
למרות זאת הכרעת הדין מעציבה אותי, משום שאין לסמוך כלל על ממצאי בית המשפט ועל הכרעתו (אגב, טענתי מראש שהוא לא יזוכה).
הנשיאה בייניש אמרה היום, ש"זהו יום עצוב, אבל ממחיש את ערך השוויון בפני החוק והשבועה שלא להטות משפט ולא להכיר פנים".
אילו היה הנשיא קצב מזוכה, האם היתה זו המחשה של חוסר שויוון בפני החוק?
האם לא עולה מדבריה, שהרשעתו היתה הכרחית, ללא תלות בראיות, אולי במטרה להמחיש את "ערך השיוויון בפני החוק"?
אכן, יום קודר ועצוב.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560178
לא, זה לא עולה מדבריה.

המחשת השויון היא תוצר לואי של ההרשעה, ואם היה זיכוי היא לא היתה מומחשת. ההיפך מהמחשת השויון הוא לא המחשת אי-שויון אלא אי-המחשת שויון למרות שייתכן שאיזה שמאלני מתוסכל היה טוען, במקרה זה, שאכן הומחש אי שויון.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560179
אילו הוא היה מזוכה היא לא היתה אומרת את זה מאחר וזה לא היה מוכיח שום דבר הקשור לענייני שיוויון , כפי שהיבחרות האופוזיציה "מוכיחה" דמוקרטיוּת בעוד שהיבחרות השלטון הקיים אינה מפריכה דמוקרטיות. אבל זו נראית לי היטפלות לטפל.
אני מסכים שזהו יום עצוב.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560181
לדעתי זה יום שמח. אל ההבנה שאיש ציבור כה בכיר הוא עבריין נקלה הגעתי אני, ורבים אחרים, כבר מזמן. אולי אז היה יום עצוב. היום הזה שמח כי התברר שמעמד, קשרים, כסף וספינים תקשורתיים לא תמיד מקנים חסינות מפני החוק.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560182
אני מסכים גם לזה, גם מהיכרות עם מישהי שהוא הטריד לפני שנים רבות, ביומה הראשון בעבודה תחתיו. מצד שני, כואב לי עליו אישית וגם על זה שנשיא של המדינה מורשע בכגון אלו.
נסכים שזהו יום ביפולרי?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560187
הי, ואני מכיר (היטב) מישהי שהוא הטריד בת דודה שלה. כמה כאלה עוד יש?

מצטער, אבל אני לא מסכים להתפשר על ביפולריות. בלב אני מרגיש רק שמחה. גם בכלל לא כואב לי עליו אישית - נהפוך הוא. בשביל שלום הבית במערכת, אני מסכים להוסיף לפרוטוקול שכואב לי על הפגיעה במעמד הנשיאות :)
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560209
כואב לי על גילה קצב וחשוב לי להזכיר אותה כאן, ולא משום שהיום ''נתגלתה'' אמיתות הסיפור, כביכול, וקיבלה גושפנקה רשמית מבית המשפט. אומרים שלכל אחד יכולות להיות מעידות קלות מדי פעם, אבל נראה שבמקרה של קצב אלה לא מעידות אלא שיטה, והיא בטח יודעת מזמן, כבר מלפני שנים, שכל נישואיה וכל חייה הם שקר. בניגוד לאנשים ''סתם'', שאצלם הדברים קורים בדל''ת אמות - היא נאלצת להשתתף במשחק אל מול פני האומה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560234
מי מאלץ אותה להשתתף? היא יכולה להיפרד ממנו כבר כעת, מבחינת מעמד היא לא תפסיד הרבה (אולי מבחינות אחרות כן). ע"ע כוכי מרדכי.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560259
כן, עקרונית זה אפשרי. מעשית - פחות, במשפחה מסורתית-דתית ולא סתם במשפחה מסורתית-דתית אלא במשפחתו של ילד הפלא שהיה הסטודנט הראשון מקרית מלאכי וגאוות קרית מלאכי. אני מתארת לי שבהתחלה היא פחדה מהשינוי. מאוחר יותר, עם ילדים גדולים וכשהתנאים נוצרו - יכול להיות שהיא גילתה שעדיף לה לשמור על המסגרת. ככה זה עם עוד כמה זוגות של פוליטיקאים שלא חיים ממש חיי משפחה, גם אם לא מדובר במקרים קיצוניים של מנייאקים כמו קצב. כוכי מרדכי? כן, נכון, זוהי הדוגמה שעולה לראש. אבל קשה לדמיין שתי נשים שונות יותר מכוכי וגילה, גם חזותית וגם מבחינות אחרות. כוכי כבר עברה כמה קריירות מאז שהתגרשה, ואא"ט, גם כמה מערכות יחסים, כאילו שהעולם רק חיכה לה. את גילה באמת שום דבר לא מאלץ, אבל גם שום דבר לא מחכה לה חוץ מבדידות וממבטי רחמים שאולי יהיו אפילו עוד יותר נוראים מאשר עכשיו.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560284
סימפטיה מאוסה לכרמלה סופרנו.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560287
זהו, שכל עוד לא היתה הרשעה התיאור שלך נכון. ברגע שהיתה הרשעה הוא הופך מ"הגבר שמשתובב לפעמים" לעבריין עם קבלות, ואז אני לא חושבת שיש כבר לחץ חברתי או לגיטימציה מוסרית שהיא תישאר איתו, אפילו בתוך רקע מסורתי-דתי. לדעתי היא תקבל מבטי רחמים אבל גם הכרה בכבודה העצמי.
אבל זה נכון שאולי אין לה בכלל את השריר הזה, של לעזוב / להיות לבד.
(מה מקצועה בעצם, אם יש לה?)
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560318
יש שמאשימים את גילה בכל הברדק כיוון שהיא כזו כבשה, ואשר על כן אין זה פלא שקצב יצא לרעות בשדות זרים.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560340
בערך על משה קצב בויקיפדיה כתוב שהיא עבדה 30 שנה בבנק לאומי.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560387
אה. פחות שנים מאמא שלי.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560400
כן, חשבתי הרבה היום על כוכי מרדכי. אבל היא הייתה כמובן צעירה בהרבה מגב' קצב, וגם נאה ממנה ועם הרבה יותר אפשרויות להתחתן מחדש עם אדם נורמלי. זה בכל זאת מצב שונה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560475
השאלה היא אם סיכוייה הקלושים להינשא מחדש עומדים כאן מול היושר הפנימי שלה ומול הצורך לחיות כאשתו של עבריין מורשע (אם כי מן הסתם לפחות היא כבר לא תצטרך לדאוג לתפריט ולכביסה של המנוול, מקסימום להביא לו איזה חריימה לביקור השבועי בכלא).
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560487
עבריין מורשע, אבל עם פנסיה לא רעה בכלל.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560488
אאל''ט במקרה של גירושין, גם הפנסיה נחשבת לרכוש משותף.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560540
כאן את כבר מייחסת לה ציניות שאני לא חושבת שיש בה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560575
ממש ממש לא ציניות. רק פכחון.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560734
לדעתי העיסוק בגילה קצב הוא לא ראוי. מותר ולדעתי אף רצוי ומהנה לדוש את נשיאנו השמיני בקוצים ובעקרבים. אשתו לא הורשעה בדבר ואינה חייבת דבר לאיש. מותר לה לעשות מה שהיא רוצה ומוטב לנו לכבד את פרטיותה ולא לעסוק בה כלל ועיקר.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560747
היא לא הורשעה בדבר ונתונה לה אמפתיה רבה ממני, אבל היא לכאורה נבחרה יחד איתו, כחלק מהחבילה, למשרת הכבוד של הגברת הראשונה. אני לא חושבת שזה לא רלוונטי לדבר עליה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560963
אני ממש לא מסכים אתך. צריך להפריד בין דמויות כמו הילארי קלינטון (או נניח שרה נתניהו, לאה רבין) ששם אכן מדובר בעסקת חבילה פוליטית בה בן הזוג הוא חלק מן המערך הפוליטי של הנבחר לבין דמויות כמו סוניה פרס או להבדיל גילה קצב.
במקרה הראשון בן הזוג משתף פעולה ביודעין עם המערכת התקשורתית-יחצנית כאשר הדבר נוח לו ובכך מנמיך את גדרי הפרטיות שלו במו ידיו. במקרה השני מדובר באנשים פרטיים שאינם מטרידים את הציבור בדעותיהם או במעלותיהם האחרות ובכך שומרים על זכותם לפרטיות.
הגב' קצב פחות או יותר, חסכה לציבור את מופע האימים המתבקש של בני המשפחה המספרים לנו איך ה"מערכת" רודפת על רקע ע/דתי/פוליטי את בן משפחתם החף מכל עוון, ובכך לדעתי היא יותר מהרויחה ביושר את זכותה לפרטיות.

אך די לנו בגב' קצב ובבעלה המושחת. אני סקרן לגבי חלקה בפרשה של אישה הרבה יותר מעניינת וחשובה וכוונתי לחה"כ שלי יחימוביץ. אחת מן המקובלות התקשורתיות היא שחה"כ הנ"ל מוחזקת להיות אחת מאותן דמויות פוליטיות נחשקות שהן בעלות יושרה ואומץ לב ציבורי. במקרה הזה גב' יחימוביץ נקלעה למצב בו שתי אג'נדות שלה התנגשו. אני אשמח אם מישהו ישכיל אותנו כיצד בדיוק נהגה חה"כ במצב העדין הזה והאם היא הוכיחה באמת את אומץ הלב הציבורי שאני באמת מאחל לה.

אני מאוד סקרן לדעת אם לאחר שא' פנתה ליחימוביץ, חה"כ יעצה לה באופן שאינו משתמע לשתי פנים לפנות לרשויות החוק והבטיחה לעמוד לצידה לאורך כל הדרך או שמא החליטה להסתתר מאחורי כל מיני פגמים באישיותה של המתלוננת כדי להנמיך פרופיל ולחמוק נכל העסק המביך הזה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560977
אילו שתי אג'נדות של יחימוביץ' התנגשו לדעתך? (אולי אני לא מצויה מספיק בפרטים).
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561015
אנסה להתבטא בשיא העדינות: ההתנגשות היא בין האג'נדה הפמיניסטית של "קידום מעמד האשה" לבין האג'נדה של "קידום בני עדות המזרח".
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561019
נא פרט.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561098
כמורה בודאי תוכל להזדהות עם חוסר היכולת שלי לבלום את הדחף לנקוט בטון פדגוגי ונוזפני, על אף שבד''כ רצוי להמנע ממנו לפחות כאן.
לדעתי אין מה לפרט. למיטב ידיעתי הדלה בעניין זה, אחת מן המתלוננות הראשיות בעסק המביש הזה הגיעה אל ח''כ יחימוביץ וספרה לה את סיפורה. חה''כ יחימוביץ יכלה לעמוד על ראשי הגגות ולזעוק את זעקת המוטרדות, להצהיר שהיא משוכנעת בכנותן ולדרוש בכל תוקף את העמדתו לדין של המנוול הנשיאותי. אני הייתי רואה בכך ניצול נכון של חסינותה הפרלמנטרית.
לי לא ידוע שהיא עשתה זאת. זה לא אומר שהיא לא עשתה משהו מעין זה או בדיוק כזה. מתוך רצון לדעת יותר על אלו הרוצים להיות
נבחרנו, אני מנסה לברר אם מישהו יודע מהן העובדות לאשורן ויכול להשכיל את כולנו. רצוני הוא לדעת טוב יותר את העובדות בעניין זה ולא כמנהג הימים האלו, להתגולל על נבחרינו ולמהר להטיל עליהם רפש ועלילות דברים שאולי אין להם שום יסוד במציאות העובדתית.
אם ידוע לך משהו על פעילותה של ח''כ יחימוביץ בעניין זה, אנא מהר וספר לנו ואל תנסה ל''עודד'' אותי להשמצות מוטעות והלבנת פנים של חינם. בפרט לא כשהמדובר בחה''כ שכבר זכתה, אולי אפילו מסיבות ממש לא הגונות, לעביט שופכין, מטעם ליצני ומוקיוני התקשורת שלנו.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561099
נניח שלח"כ יחימוביץ' מגיע מידע דומה על אחד השרים היום. יש מתלוננת אחת. לא בטוח שהיא מוכנה להעיד. אין עדויות מוצקות. המתלוננת נראית כנה, אבל היא רק מתלוננת אחת. קיים סיכוי (נמוך, אך לא לגמרי זניח) שהיא בדתה מליבה את הכל (או חלק חשוב).

האם על יחימוביץ' בשלב זה פשוט להצהיר במליאת הכנסת "יש חשדות חמורים נגד השר ומן הראוי שהוא יתפטר"?

יחימוביץ' יכולה להיות יריבה פוליטית שלו. שהוא יתפטר על־סמך הצהרתה? ואם לא על־סמך הצהרתה: האם היא חושפת את המתלוננת? אם היא חושפת את המתלוננת: מה הועלנו?

יכול להיות שיש תועלת בדרך החשיפה הזו. אולם לא מעבר לזו שיש בכתבה בעיתון. לחבר כנסת אמנם יש חסינות, ולעיתון אין. אולם אם זה יהפוך למנהג, יספיקו 2־3 "חשיפות" שגויות כדי ליצור ביקורת על החסינות הרחבה מדי ואולי גם לצמצם אותה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561102
אני חושב שכן. זוהי אחת המטרות המקוריות של החסינות הפרלמנטרית. היא יכולה כמובן גם לציין את ספקותיה והיא יכולה גם להחליט שהמתלוננת לא מספיק אמינה ולהסתפק בהפנייה לפרקליטות . מה שאני חושש הוא שחה''כ נהגה כיהודי חובש כיפה שאינו שש לצאת נגד רבנים ולכן מניח את המלאכה הזאת לאחרים.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561107
כזכור, במקרה הזה יחימוביץ' פגשה את המתלוננת לאחר שזו כבר פנתה למשטרה.

אבל אני לא רוצה שחברי כנסת יתחילו לעקוף את המשטרה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561190
שמעתי את יחימוביץ' ברדיו אומרת נחרצות שהיא מאמינה למתלוננת הראשונה מיד לאחר התפוצצות הפרשה. היא חטפה על זה באבי אביה ולא ויתרה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561228
ובעניין קרוב, יחימוביץ' מחטיפה לנחום ברנע באבי אביו:
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561237
מדהים!
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561248
אכן מדהים.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561251
אכן מדהים. אילולא ששלי יחימוביץ' מפרשת שמדובר בתצלום הזה, לא הייתי מאמין - הפער בינו לבין מה שברנע מתאר מופלג ביותר.

אכן, הכל בראש שלו, כמסתבר.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561255
נראה שיש לו דמיון פורה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561260
היה מעניין מאד לו שלי יחימוביץ היתה כותבת את מה שכתבה ללא התצלום, מחכה לתגובות, ואחר כך מוסיפה את התצלום.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561273
יש למישהו לינק לכתבה המקורית שלו?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561275
זה מן הסתם מופיע בטור שלו ב''מוסף לשבת'' שלא עולה לרשת.
ברנע מתנצל ומוכיח עוד תאוריה פמיניסטית 561843
"בשבוע שעבר פורסם כאן קטע שבחן את השאלה מתי הופכת אישה לאובייקט מיני", כותב ברנע. "הקטע כלל התייחסות לפוליטיקאת אחת בלי ששמה הוזכר. ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) זיהתה בקטע הזה את עצמה. סיפרתי שם איך ביום הפריימריס כאשר התחרתה עם מאות מועמדות ומועמדים הופיעה דווקא התמונה שלה בעמוד הראשון של מעריב. עד כמה שזכרתי התמונה הציגה אותה כאובייקט מיני. לאחר הפרסום ראיתי את התמונה ונוכחתי שטעיתי: יש אובייקט. אין מיני. מאז אני מתייסר בשאלה איך זה קרה לי, האם אני שוביניסט מודחק או שהדרך השערורייתית שבה נכנסה יחימוביץ' לפוליטיקה קיבעה אותה כך במוחי. כך או כך טעיתי, אני מצטער על הטעות". (מתוך האתר של שלי יחימוביץ http://www.shelly.org.il/node/4492)

אז מה היה לנו? ברנע התעצבן על יחימוביץ כאשר עברה מעיתונאות לפוליטיקה, ובאופן טבעי שנאתו גרמה לו לצייר אותה בדימיונו כאובייקט מיני. נו, הרי זו ממש תאוריה פמיניסטית בפעולה: תוקפנות מינית שנובעת מתוקפנות יותר מאשר ממין....
התכוונת: ברנע "מתנצל" 561871
(:
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561345
אני מאד מקווה בשבילה ובשבילנו שהיא אכן נהגה באומץ לב ציבורי בפרשה. חשבתי מלכתחילה שיש אפשרות שהיא נהגה כך והתקשורת פשוט לא גלתה עניין משום שכל התנהלות משפטית בארץ משרה על רובנו א-פריורי, סוג של דכדוך ודיכאון.
מה שהתמיה אותי היה המינוריות של התנהלותה בנושא קצב, ביחס נניח לטענות שהיו כנגד הרב הראשי האשכנזי או אפילו בדוגמה שהבאת שבה היא אכן נכנסה באבי אביו של עיתונאי שכתב דבר הבל. אני אשמח למצוא שהמינוריות הזו לא היתה מצדה שלה.
אני בהחלט מצפה שחברי כנסת יעקפו את המשטרה, את הפרקליטות, את בתי המשפט ואפילו רחמנא לצלן את הטלביזיה. זו לא אחת הסיבות לכך שיש להם חסינות פרלמנטרית? אם המעמד הפוליטי-עסקי-משפטי מנסה לסגור שורות ולטאטא מתחת לשטיח עבירות מין מן הסוג המביך ביותר (ע"ע עסקת הטיעון), אני בהחלט מצפה שלוחמת לזכויות האשה כמו ח"כ יחימוביץ, לא תשב בשקט ותניח למשטרה ולפרקליטות ל"טפל" בזה ללא התערבות. הסיבה שאני מצפה לזה ממנה, היא בעיקר שאני לא יכול לצפות לזאת מאף אחד אחר (ותעדנה הפרשות האחרונות במשטרה).
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561346
היא בכלל לא התנהלה במינוריות.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561348
איך בדיוק אתה מצפה שהיא תעקוף את בית המשפט?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561351
זה מילא, איך היא תעקוף את הטלויזיה? (ואיך נדע שהיא עשתה את זה?)
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561354
איזה תבוסתן אתה! מה, כבר אין טלפתיה? אינטרנט? רכילות מתודית?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561106
אני חושב ששלי יחימוביץ פירטה את הדברים עליהם אתה כותב. שתי מתלוננות פנו לשלי יחימוביץ-א' מבית הנשיא וא' ממשרד התיירות. שלי התערבה רק לאחר שהנשים התלוננו כי לא היתה יכולה לנהוג אחרת. גם שלום ירושלמי ידע ולא היה יכול לכתוב עד שהפרשה התפוצצה. התנאי לכתוב או לדבר על כך היתה נכונות האשה להעיד. אולי אתה חושב ששלי יחימוביץ שוטה- אני לא. מי שיכול היה לפעול הם אלו מחברי הכנסת שידעו ולא פעלו לקראת ההצבעה בכנסת. כשקצב עמד לבחירה, צריך היה לפעול באופן דיסקרטי בין חברי הכנסת השונים ולהעלות את הספקות. כדי לצאת לתקשורת צריך את נכונות הנשים להעיד.
צפריר ענה לך נכון- אסור למתוח את החסינות יותר מדי.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561118
למה שלום ירושלמי (או כל עיתונאי אחר שידע, והוא לא היה היחיד) לא יכול היה לכתוב עד שהפרשה התפוצצה? למה הוא לא יכול היה לפוצץ את הפרשה בעצמו?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561150
הוא אינו יכול לכתוב אם הנשים מסרבות.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561156
למה הוא לא יכול? יכול. הוא לא צריך את רשותן של קורבנות העבירה בשביל לכתוב על מעשיו של העבריין. נכון - זה מורכב ומסובך יותר. זה דורש אולי כתיבה מעט יותר מעורפלת מאשר הכתבות שמתפרסמות בהתבסס על חקירות משטרה או כתבי אישום. זה דורש ביצים גדולות יותר ומאמץ עיתונאי גדול יותר - אבל זה אפשרי (ושוב - זו לא ביקורת כלפי ירושלמי עצמו. הוא לא היחיד שידע)
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561240
ודאי שהוא יכול. בדיוק בשביל זה המציאו את התחקיר העיתונאי. הן מסרבות להתלונן? שיעשה הכתב תחקיר וימצא כמה שיסכימו, בעילום שם, לדבר לעיתון.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561122
אולי לא הבנתי למה בדיוק התכוונת, אבל לפי מה שרביב דרוקר כתב בבלוג שלו, ח"כ יחימוביץ' עשתה בדיוק את זה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561349
OK, תודה. שוכנעתי. טוב שיש חברי כנסת כמו הגב' יחימוביץ.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561027
שלי יחימוביץ' מקדמת את "בני עדות המזרח"? היא פועלת לקידום בני השכבות החלשות‏1, ללא קשר למוצאם. קצב כבר מזמן אינו נמנה על השכבות החלשות. מעמדו גבוה בהרבה משל כל המתלוננות מולו. אין לי מושג מה בדיוק היה תפקידיהן השונים ואם חלק מהן היו עובדות זמניות או בחוזה בתנאים לא כ"כ מוצלחים. אך עדיין אין כאן שום סתירה.

1 כדי למנוע ויכוחים צדדיים מיותרים, אני מוכן להתפשר על "מצהירה שהיא פועלת לקידום בני השכבות החלשות", לצורך הדיון.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561036
מסכימה.

(תרשמו בבקשה, זו הפעם הראשונה שנצפית תגובה כזו שלי לצפריר).
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561078
אם אני מנסה לייצג פה את צורת־החשיבה הנפוצה אצל מי שמצהיר, בניסוח הזה, שהוא "פועל לקידום בני השכבות החלשות" (ואני חייב להדגיש אלף הדגשות שאני אישית דווקא לא מסתבסקרב בדרך־כלל לצורת־החשיבה הזו), אז זה לא ממש ככה. מי שהוא בן לקבוצה מוחלשת לא מפסיק להיות בן לקבוצה מוחלשת ברגע שהוא מצליח בחיים. הוא תמיד בחסרון. אם הוא אשה, אז מצפים ממנה לפשר בין הדרישות הסותרות של משפחה וקריירה, מתייחסים אליה כאל ילדה שלא מבינה דברים, במקום להתייחס אליה עניינית מתייחסים למיניותה המתפרצת, במקום להתייחס אליה עניינית מתייחסים לחוסר־מיניותה האפרורית והאינדיקטיבית לכל־מיני בעיות נפשיות, מייחסים כל חוסר־הסכמה לחוסר־שפיות או היסטריה, וככיוצא באלה. אם הוא בן לעדות המזרח, אז יש לו פחות חברים או חברים בפחות מקומות רלבנטיים, ולכן פחות מהלכים בפחות קבוצות, ובציבור תוהים מה הוא בכלל עושה שם, למה הוא ולא אדם מוכשר יותר כמו שמעון, אומרים שהוא חסר השכלה וכישורים, מעלים השערות שהוא קיבל את המשרה באפלייה מתקנת מצד החברים הספרדים שלו ש"ס, אומרים שהוא פרימיטיב, שהוא חשוך, רומזים בעדינות שהוא בסך־הכל מתנהג כמו שהוא למד בארץ־מוצאו או בעיר־מוצאו, שהוא לא מבין ולא רוצה להבין איך דברים עובדים בחברה מודרנית ושוויונית, מאמינים לכל מי שמתקיף אותו ולא משנה במה ועד כמה זה נשמע מופרך, לא מאמינים לו כשהוא מגן על עצמו ולא משנה עד כמה זה נשמע סביר, מתייחסים הרבה יותר בחומרה לכל מעידה שלו שהוא כן ביצע, יש לו הרבה פחות סיכוי להיות מזוכה במשפט מאשר לאשכנזי בתנאים זהים, ובסופו־של־דבר הוא יקבל עונש יותר חמור.

ובכל־זאת, אני לא חושב שיש כאן שום סתירה. אם ח"כ יחימוביץ' מאמינה לטענות נגדו (ואו-הו, היא מאמינה), אז העובדה שהוא יליד־פרס לא מעלה ולא מורידה, ממש כפי שאם יתברר לה שמנהלת כלשהי באיזה משרד ממשלתי, נגיד, הפלתה לרעה ובכוונה־תחילה עובדים מזרחים בגלל מוצאם, אז זה שהמנהלת אשה לא יעלה ולא יוריד. היותו של אדם בן לקבוצה מוחלשת מזכה אותו לכל היותר באפלייה מתקנת, ובכל מקרה לא בזכות להפלות או לפגוע באחרים.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561083
מה פירוש "זה לא ממש ככה"? קודם כל, יש די נשים שלא מתייחסים אליהן כפי שתיארת, ולא חשוב אם הן באו מרקע של מצוקה. ול"מזרחיים" (טעות גיאוגרפית, כמובן, אבל נעזוב) יש חברים רבים בדרך כלל, לחלקם במקומות גבוהים בהחלט. וכו' וכו'. ושנית - אתה יכול לקדם שכבות נחלשות כך שמצבן יהיה טוב משהיה. זה לא אומר שהוא יהיה הטוב ביותר.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561093
אני לא באמת יכול‏1 להגן בצורה אפקטיבית על תפיסה שאני לא מחזיק בה. רק רציתי להגיד שזו צורת ההסתכלות במעגלים מסוימים (ושח"כ יחימוביץ' כן או לא מחזיקה בה).

1 יש לי בעיית מוטיבציה
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561100
טעות גאוגרפית? לא במקרה של קצב. קצב הוא מזרחי ולא מוגרבי או יָמַנִי.

(אבל גם "מזרחי" של התנועה והבנק הוא שגיאה גאוגרפית. אז לא נורא).
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561224
אישית, אני לא סובלת את המונח "מוחלש", שמסתתרות מאחוריו שלל אג'נדות‏1.

1 אתם זוכרים שעד לפני שנים ספורות אמרו "חלשים" ולא "מוחלשים"?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 561271
המלה הזאת תמיד מזכירה לי את החיסון נגד פוליו.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560241
הי, ואני מכיר (היטב) מישהי שנשיא אחר (בטרם היה נשיא) הטריד אותה.
קצב לא הראשון, אני מקווה שהוא האחרון.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560281
מבלי להזכיר שמות, שם המשפחה שלו מתחיל בו"ו ודוד שלו היה הנשיא הראשון?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560282
אפשר לנחש שהוא גם היה מפקד חיל האוויר פעם?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560290
הנה דוגמה למישהו שכנראה כן קיבל מחילה בתמורה להתפטרות. ההאשמות נגדו היו בכלל בתחום השוחד.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560449
אם זה הוא, זו לא הטרדה. הוא הרי טייס!

כפי שנאמר -
"כשאומרים לו "בלי ידיים",
הוא צוחק בלי משים,
כי אם הטובים לטייס -
הטובות לטייסים".
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560460
מה זה הדבר הזה?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560469
השיר "הטובים לטיס" (והטובות לטייסים).

לצערי (או לשמחתי?) אין את המילים ברשת. וגם לקשר ליוטיוב אי אפשר, כי אף אחד לא טרח להעלות את פיסת התועבה הזו.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560530
דידי מנוסי כתב את זה בתקופה מאוד שוביניסטית (בכל המובנים).
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560565
בניגוד ל"כשאת אומרת לא", שיש לו נסיבות מקלות‏1, ואני סבורה שעושים לשיר עוול, קשה לי למצוא נסיבות מקלות ל"הטובים לטיס".

1 אם תקראו את מילות השיר בעיון, תשימו לב שהבחור חי בסביבה המעודדת נשים להיות מניפולטיביות. לא שהוא חושב שהוא פטיש אויר, או שלא צריך לכבד את רצונה של הבחורה (כחניכי המרכז לאמנות הפיתוי, למשל). להיפך. הוא מכבד את רצונה, שנאמר:
כי אם אינך רוצה בכלל בכלל
הגידי "תסתלק כבר וחסל!"
תגידי "די" או: "עוף מפה"
רק אל נא, אל תגידי "לא"
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560537
עוד בתקופה שהשיר הושמע, חשבתי שהוא תועבה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560566
עדיין משמיעים אותו.
שמעתי אותו לאחרונה לפני כשבועיים, ב-‏103FM, בשבת.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560470
ניחוש אחד.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560479
אין לי. מעולם לא הכרתי את הזוועה הזו.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560401
הטריד אותה זה דבר אחד. אנס זה כבר סיפור אחר.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560399
גם לי לא כואב עליו אישית כלל ועיקר, אלא רק עלינו שאיש כזה זכה להיות כאן שר ונשיא. למעשה, כשפלדמן זעק כקוזק נגזל ש''לא התחשבו ברגישות המיוחדת של האיש הזה'' התגברה אצלי הבחילה למימדים קשים במיוחד. אני מבינה שבשביל הפרקליט הידוע לקורבנות הרי אין כל רגישות שהיא.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560435
תיקון: לא "הטריד" אלא תקף מינית (שם יד על החזה שלה).
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560189
"קשרים, כסף וספינים תקשורתיים לא תמיד מקנים חסינות מפני החוק".
מכאן נובע, שגם אתה סבור, שהתכונות והיכולות הללו לעתים כן מקנות חסינות מפני החוק ונותר רק לברר מתי, למי ולפי איזה מפתח בדיוק הן מקנות חסינות. נדמה לי שתוצאות הבירור הזה תהיינה עגומות למדי וזו עוד סיבה שלא לחוש שמחה (פרט לכך, שלדעתי יש צורך במידה לא מבוטלת של קשיות לב שלא לומר אכזריות, כדי לשמוח לנוכח נפילתו של אדם - גם הוא הוא עבריין נקלה, כלשונך - מאיגרא רמה לבירא כל כך עמיקתא).
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560194
את המלה "תמיד" הוספתי ממש לפני ששיגרתי את התגובה, כדי שלא ישתמע מדבריי כאילו היום התברר שמעמד, קשרים וכו' לעולם לא יקנו יותר חסינות מפני החוק. השאלה מי זוכה לקבל את החסינות הזו ומי לא היא שאלה נפרדת, שאין לי עניין להיכנס אליה.

תודה על הניתוח המעמיק והמדוייק של האופי שלי.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560283
העצב שלי הוא לא על קצב, שאני שמח מאוד שהוא בדרך לכלא, אלא על כך שאלמלא טיפשותו של קצב הוא היה חומק כמעט מכל הסיפור הזה באמצעות עסקת טיעון מגוכחת שהייתה משאירה אותו בחוץ.

בראיון ברדיו אמר אחד ממקבלי ההחלטה בפרקליטות לא להגיש כתב אישום אלא להסתפק בעסקת טיעון, שלא היה להם את כל המידע שהתבהר במהלך המשפט. אבל אותה אחת בפרקליטות שהתנגדה לצעד הזה אמרה שכבר אז היו הררי ראיות שהצדיקו תביעה. איכשהו אני נוטה להאמין לה וכואב על האיפה והאיפה הקיימת במערכת.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560231
הרהרתי בדבר, ומסקנתי היא שהשמחה והעצב במקרים שכאלה הם פונקציונליים לחלוטין.
ביום שבו עבריין (שאני בטוחה באשמתו) מורשע, אני שמחה על כך שמערכת המשפט פועלת לפי מה שצודק לדעתי.
אני מתחילה לרחם על הבירה העמיקתא של העבריין דנן לאחר ששילם (להערכתי) את חובו לחברה.

אתן לך אבל דוגמה לקשיות לב. ביום בו מוחמד ותד ז"ל נהרג בתאונת דרכים, אמר אחד העובדים במשרד הממשלתי בו עבדתי: "כן יאבדו כל אוייבך ישראל" או משהו בסגנון. מהיכרותי עם המנוח הוא היה אדם טוב ונוח לבריות, ישר דרך ובר לבב. דעותיו הפוליטיות וכנראה שגם מוצאו האתני לא היו לטעמו של אותו "מספיד". זה לא יכול היה להצדיק את התבטאותו החריפה בעיני. אני לא חשתי שום צורך להתבטא באופן דומה ביום מותו של גנדי, וגם לא ביום מותו של כהנא.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560206
גם אני שמח. אבל אני לא מסכים שהתברר שמעמד, קשרים וספינים לא מקנים חסינות בפני החוק. למר קצב כבר אין מעמד, קשרים או חסינות. הוא נשפט כבר ע"י התקשורת וחברי הכנסת. המעמד הציבורי שלו הוא בדיחה. אין כאן פגיעה באליטה אלא במישהו שעמוק בתחתית.

אז נותר לי לשאול את עצמי: מדוע אני שמח?
בהתחלה חשבתי שזה סוף של סיפור שמאשש את תחושת הסדר בעולם. הרעיון של Retributive justice עובד. וזה טוב. אבל אז נזכרתי שאני לא מאמין באלוהים, בגאיה או בשלטון התבונה. אי אפשר לדבר ברצינות על צדק במובן הזה. אנשים רעים אינם נענשים וצדיקים גמורים חיים באומללות. אבל גם אחרי שנזכרתי בכך, נשארתי שמח כשחשבתי על תוצאת המשפט.
אבל אז חשבתי על עוד משהו. פרויד לימד אותנו שלא רק שהפושעים הם בבסיסם בני-אדם כמונו, אלא שגם אנחנו בני-אדם כמו הפושעים. לכולנו יש יצרים קרימינליים שרוחשים מתחת לפני השטח, ושאנחנו מדחיקים ועוצרים בגלל התרבות. ההרשעה של קצב היא חיזוק לדרך חיינו ולויתורים שאנחנו עושים כדי להיות הגונים ומתחשבים. השמחה שלי, אני חושב עכשיו, היא באישור המחודש ש"אני בסדר".
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560208
הצפת אל השטח משהו שמעניין אותי. שאלה:
האם היית מרגיש כך (השמחה שאתה "בסדר") אם העבירות לא היו עבירות מין אלא עבירות כספים?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560210
אני חושב שלא. אין לי תשוקה מיוחדת לכסף.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560214
מתמיד‏1 היתה לי הרגשה שגברים שופטים עבירות מין לחומרה יותר מנשים, וחשבתי שהסיבה היא בערך מה שאמרת: אם אני לא אז שגם הוא לא.
זה קצת מטריד כי משתמע מזה שחוש הצדק מתקומם לא בגלל עוול לקורבן העבירה, אלא בגלל עוול לי עצמי...
---

1 מתמיד, אבל בארץ זה השתנה מאד בשנים האחרונות בגלל הפמיניסטיות, והיום כבר אי אפשר לדעת מי שופט יותר לחומרה ואם מי ששופט יודע באמת למה הוא שופט.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560218
באמת? אצלי ההרגשה היא הפוכה. שגברים ממהרים להגיב על חשודים בעבירות מין‏2 בנימוקים ש"אי אמרה ככה והתכוונה אחרת", "זה יכול להיות דו משמעי", "היא סתם רגישה מדי" ודברים בסגנון,‏1 כי הם רוצים אישוש לכך שהם "בסדר" ושהמעשים שלהם לא נתפסים בצורה אחרת מזו שהם (כן או לא) מתכוונים לה.

2 הכוונה לא לאונס-בחדר המדרגות.
1והשורה החביבה עלי: "אתן הורגות את הרומנטיקה! איך אפשר יהיה להתחיל עם בחורה?" שזה מעניין,כי אני לא מכירה ולו גבר אחד שבפועל שורק לבחורות ברחוב, וגם לא מכירה זוג אחד שהקשר ביניהם התחיל בשריקה או בצפירת מכונית.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560220
התכוונתי לימים הטובים ההם, כשמעשה מגונה היה מעשה מגונה, אונס היה אונס, ולא כמו היום ששריקה ברחוב היא הטרדה מינית...

בדיוק אתמול נאלצתי להכניס בינה בראשה של אפרוחית חסרת דעת. היא "נפגעה" כי שרקו לה ברחוב, היא לא ידעה להחליט אם הוטרדה מינית או לא.
הצגתי לה את התסריט הבא:
את הולכת עם חברה ברחוב. שורקים לכן. את מפנה את הראש. הוא אומר: לא את, חברה שלך!
מי מכן הוטרדה?
מי מכן נפגעה?
איזה אירוע יישאר חרוט בלבך, השריקה או התסריט הבדיוני?
למה?
המסקנה: חייכי לעצמך והמשיכי ללכת.

אני מניחה שיש רק מעט זיווגים שהתחילו בשריקה ברחוב, ואכן מלחיץ לעבור ליד חבורת ערסים קטנים ולשמוע את הצחקוקים, ומצד שני צריך להפסיק להיתמם - אנחנו לא ילדות פתיות, אנחנו לא יצורים שמיימיים, אנחנו תאבות מחמאות כמו כל אדם, ולפעמים נשים אומרות לא ומתכוונות לתשכנע אותי. פאקט. לדלעתי. לא?
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560225
אם שריקה מערס קטן מחמיאה לך, אין לנו אלא להסכים שלא להסכים אודות השאלה מחמאה מה היא (מה גם שמדובר בשריקה תיאורטית, אני לא חושבת שאי פעם שמעתי מישהו באמת שורק ברחוב. צפירות זה כבר עניין אחר‏1). מה גם שהרבה פעמים הערסים המצחקקים לא מסתפקים בצחקוק אלא שולחים ידיים.

1וגם הן, אגב, לא ממש מטרידות אותי. אנשים שחולפים במכונית וממשיכים לנסוע לא מהווים שום איום כלפיי.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560232
ערסים קטנים, בית הלורדים על הספסל בגינה הציבורית, אינני מפלה, כולם שווים! הם לא מהווים איום, זה לא מצב מאיים, לא התכוונתי בכלל למצבים מאיימים, סתם דברים שאפרוחית פתייה יכולה מרוב בלבול לחשוב שהם טראומת חייה, או שהיא יכולה לחייך ולזרום הלאה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560529
העניין הוא שמה שמטריד אותי זו לא השריקה כשלעצמה וגם לא הערה כזו או אחרת‏1, אלא העובדה שלרבים וטובים (ומסתבר שגם רבות וטובות) המצב בו אני‏2 צריכה להתמודד עם הערות וקריאות ברחוב רק מעצם היותי אשה נראה כמו מצב נורמטיבי וסביר שאין סיבה למחות נגדו ולנסות לשנות אותו.

1מה גם שאני מקבלת את הרושם שאני נתקלת בהן הרבה הרבה פחות מאשר הישראלית הממוצעת.
2 לא אני-אני.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560539
נו טוב, אני לא בדיוק זוכרת מתי שרקו לי בפעם האחרונה, אני מקבלת בדרך כלל בוקר-טובים ומה-שלומכים מהאגף הסמי-גריאטרי, ואני מגיבה במאור פנים, מה כל כך פוגעני בזה. אחרי הכל השריקה היא ביטוי של הערכה לצורה החיצונית, הגבר אומר "משכת את תשומת לבי", ומה רוצה אישה לשמוע יותר מזה, ולשם מה היא משקיעה כל כך הרבה כסף וזמן ומחשבה? יש מיליון דברים נורמטיביים שבוער בעצמותי למחות נגדם לפני הקריאות, למשל הנורמה הגברית של יריקה ברחוב - זה פוגעני! ואני מעירה. זה לא כאילו שהשריקות הן מכת מדינה, פעם זה היה נפוץ הרבה יותר, במיוחד מכיוון חבורה של גברים כמו קבוצת פועלים. כשהקריאות הן מקבוצה פועלת שם דינמיקה אחרת, לא נעימה בכלל.

שאלה ליהונתן: הבחורה שהאב שרק לה היתה יותר יפה או יותר מושקעת? כלומר האם היא היתה יפה במיוחד, או שנראתה כמי שמזמינה תשומת לב מיוחדת, כגון על ידי מיני מינימלי מדי או מחשוף חושפני מדי לרחובות העיר.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560541
(אני מניח שזאת שאלה לירדן. אני אקח את הבלבול בינינו כמחמאה).
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560543
מכל התגובה הזו (שאני לא מסכימה לה ברמות עמוקות), אותי מעניין לראות איך את מעירה לאיזה גברתן שהביא סמארק עסיסי על המדרכה :-)
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560549
גם את לא מסכימה איתי עמוקות... -אנחה-

איך אני מעירה לגברתן שהביא סמארק עסיסי על המדרכה? פשוט מעירה, במילים או במחווה, מה הוא יעשה לי? אני הרי אישה, אילו הייתי גבר לא הייתי מצייצת. אני מעירה גם על לכלוך, והערות על לכלוך כמעט תמיד מתקבלות ב"את צודקת". הערות על יריקה תמיד מתקבלות בהתנגדות או זלזול אבל זה לא משנה, להערה יש השפעה. יש נוסחים שמשפיעים במיוחד, למשל הזכרתת המילה "ערס" - אף אחד לא רוצה להיות ערס.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560544
טוב, אנחנו חלוקות בכמה הנחות יסוד.
קודם כל, אני לא בטוחה אם שריקה היא ''ביטוי של הערכה לצורה חיצונית''. שנית, בתור אישה אני יכולה להבטיח לך שיש כמה דברים שאני רוצה לשמוע - ובטח בדרכים אחרות - מאשר ''משכת את תשומת ליבי'' מאדם זר ואקראי ברחוב.
מה שכן, אני מסכימה שאכן יש דברים שראויים למחאה יותר מאשר שריקות וקריאות, אפשר גם וגם. הנה - אפילו את אומרת ש''פעם זה היה נפוץ הרבה יותר'', משמע המחשבה שהדבר אינו הולם ואינו ראוי אינה רק מחשבה פרטית ומוזרה שלי. השינוי מגיע לאיטו.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560548
אמת, הנורמה השתנתה. המצבים הלא נעימים שזכורים לי היו מכיוון פועלי בניין ערבים, ולהרגשתי השריקות אז לא הביעו הערכה אלא להפך, היו ביטוי של מחאה וזלזול והיו מופנות כלפי כל אישה ואישה שעברה לידם. לכן זה היה כל כך לא נעים, זה היה עמוס פוליטית. לדעתי השינוי בכמות השריקות חל עם התחלפותם של הערבים ברומנים.

מה לדעתך מביעות השריקה או הקריאה אם לא הערכה לצורה חיצונית? את יכולה לשנות את הנוסח ל"את מושכת אותי" או ל"הייתי רוצה לשכב איתך", אלא נוסחים שונים לאותו דבר. לפעמים זה בטח סתם רצון לאמן את שריר החיזור הגברי, אבל עדיין זה יהיה מופנה כלפי אישה נחמדה חיצונית, אני מניחה. צריך להפנות את השאלה לגברים, אבל האיילים כולם חנונים, אפילו יהונתן לא שורק.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560551
כלומר שריקה מפועלים ערבים מבטאת זלזול, אבל שריקה מפועלים רומנים/עבריים מבטאת הערכה? זה ניתוח קצת משונה בעיני.

אני לא יודעת מה איתך, אבל אני לא רואה שום דבר מחמיא בכך שאדם זר לחלוטין, שלא מכיר אותי ולא יודע עלי דבר וחצי דבר, מרשה לעצמו להגיד לי "הייתי רוצה לשכב איתך". אני קצת יותר מכוס מהלך.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560557
אה טו עפרונית? לא כתבתי שום דבר כזה...

כתבתי:
על פועלים ערבים - שרקו הרבה, להרגשתי כמוצא לביטוי רגשות מחאה ושנאה כלפי כל מה שישראלי. הרבה דרכי ביטוי אחרות לא היו להם. לכן היה לי מאד לא נעים לעבור ליד בניינים נבנים. יכול להיות שאני טועה ורגשי האשמה היו רק בראש שלי.

על פועלים רומנים - לא שרקו בכלל.

על פועלים עבריים - האחרון נראה בשת 1960 ומשהו.

------

אני חושבת שיש חוסר כנות עצום מצדנו. ההתמרמרות על החפצה פשוט אינה עולה בקנה אחד עם ההשקעה העצומה שלנו במראה החיצוני. לא סתם השקעה במראה חיצוני אלא השקעה במראה "סקסי", סקסיות היא צו השעה. למה? ככה, הפוך מאצל הטווסים אבל זה מה שיש. זה אפילו טיפשי, כי גבר יימשך לאישה באותו מידה ואולי יותר אם החצאית שלה תהיה ארוכה בעשרים סנטימטר. גברים רואים בנשים יפות יותר או יפות פחות אובייקטים מיניים מושכים יותר או פחות כי זה המנגנון שלהם. אפשר להתעלם מזה אבל אי אפשר לשנות את זה. אפשר גם לנצל את זה, ונשים עושות גם את זה.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560560
כמו שכבר אמרתי בתגובה קודמת, הנחות היסוד שלנו שונות מדי.
היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול 560577
בשנת 1972 עוד נראה בחיפה פועל עברי‏1.

ופועלים עבריים, כידוע, נהגו לשרוק מין הסולם‏2
____
1ועל זה הבת שלי נוהגת לומר שכשהייתי צעיר הייתי ערבי.

2 כן, אני יודע שנעמי שמר כתבה "מן הסולם"
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נועה ו
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  מסכימה • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דורון הגלילי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  ללא כותרת • אלמוני מזדהה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • עדי סתיו
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • מוס גולמי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • עדי סתיו
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • מוס גולמי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • עדי סתיו
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • מוס גולמי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • פתאומית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • עדי סתיו
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  יש לך פה עניין • dd
  יש לך פה עניין • ג'וד
  יש לך פה עניין • כבשה
  היום אני חש קצת תסכול - הגרפולוג אמר שחגורה שחורה זה לא מעניין • המנטפקות בע''מ
  היום אני חש קצת תסכול - הגרפולוג אמר שחגורה שחורה זה לא מעניין • ברקת
  היום אני חש קצת תסכול - הגרפולוג אמר שחגורה שחורה זה לא מעניין • ידידיה
  גם אני • easy
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דורון הגלילי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דביר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • פתאומית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • וילסון המוזר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • וילסון המוזר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • הוגג
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • פתאומית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  אדם שוב? • באשל
  . • מעין
  . • ברקת
  . • טווידלדי
  . • מעין
  . • טווידלדי
  . • ל.ב.פ., תל אביב
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ירדן ניר-בוכבינדר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איילה מאחרת
  שריקת אבות, סימן לבנים • ירדן ניר-בוכבינדר
  שריקת אבות, סימן לבנים • אפופידס
  שריקת אבות, סימן לבנים • פתאומית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ירדן ניר-בוכבינדר
  באשר לצפירות • מעין
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • קשישה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דורון הגלילי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • קשישה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דורון הגלילי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • קשישה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • רון בן-יעקב
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • רון בן-יעקב
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • רון בן-יעקב
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • רון בן-יעקב
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • רון בן-יעקב
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נעמה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נעמה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נעמה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האלמוני המזוהה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  אני? • העלמה עפרונית
  אני? • ג'וד
  אני? • נעמה
  אני? • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האלמוני המזוהה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האלמוני המזוהה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אינקוגניטו
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • אינקוגניטו
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • היא
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • אינקוגניטו
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • היא
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • אינקוגניטו
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • היא
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • אינקוגניטו
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • היא
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • צפריר כהן
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • היא
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • צפריר כהן
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • היא
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • אינקוגניטו
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • היא
  משה דיין חנן גולדבלט ומשה קצב • אינקוגניטו
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  גרינגוז הנ''ל הוא קשקשן גדול • אמ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נועה ו
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נעמה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • meh
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל הגלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ג'וד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • מוס גולמי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל הגלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • די לה
  למה מגיע לי כל הטוב הזה? • ראובן
  למה מגיע לי כל הטוב הזה? • העלמה עפרונית
  למה מגיע לי כל הטוב הזה? • ראובן
  אף מסכת סקי לא נפגעה במהלך כתיבת התגובה ההיא • העלמה עפרונית
  למה מגיע לי כל הטוב הזה? • די לה
  למה מגיע לי כל הטוב הזה? • ראובן
  למה מגיע לי כל הטוב הזה? • די לה
  טיפוס משונה • ראובן
  טיפוס משונה • די לה
  To Theorize Before One Has Data • ראובן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אורי דויד
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אורלי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אורלי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • פתאומית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • רון בן-יעקב
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן אורן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  לדעתי זה יום מתסכל • ג'וד
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • אפופידס
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • ג'וד
  הערת אגב מהיציע: • העלמה עפרונית
  הערת אגב מהיציע: • ג'וד
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • נועה ו
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • ג'וד
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • ג'וד
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • יחי
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • נועה ו
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • נעמה
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • צפריר כהן
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • נועה ו
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • נעמה
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • צפריר כהן
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • נעמה
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • MRP
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • נעמה
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • צפריר כהן
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • די לה
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • טווידלדי
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • אריק
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • דורון הגלילי
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • אריק
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • אנטילופה
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • עדי סתיו
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • אריק
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • טווידלדי
  ''על הפשעים האמיתיים נבחרי הציבור אף פעם לא נותנים את הדין'' • די לה
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • אמ
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • טווידלדי
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • יובל נוב
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • אמ
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • מ
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • מוס גולמי
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • אמ
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • אישה
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • העלמה עפרונית
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • אישה
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • העלמה עפרונית
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • יהונתן אורן
  עו''ד מחורבנת. • העלמה עפרונית
  עו''ד מחוברת. • יהונתן אורן
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • טווידלדי
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • אישה
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • טווידלדי
  שתה מים קרים ותזמין את התרופה אנטי-צידקנית • אישה
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • די לה
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • אמ
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • די לה
  תהליך קבלת ההחלטות של קצב בעניין ההכחשה היה תקין, • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל הדכאוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אפופידס
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ראובן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אפופידס
  ואני לא פגשתי אף בת דודה של מוטרדת. • ראובן
  ואני לא פגשתי אף בת דודה של מוטרדת. • אפופידס
  ואני לא פגשתי אף בת דודה של מוטרדת. • ראובן
  ואני לא פגשתי אף בת דודה של מוטרדת. • אפופידס
  ואני לא פגשתי אף בת דודה של מוטרדת. • ראובן
  ואני לא פגשתי אף בת דודה של מוטרדת. • האייל הדכאוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל הדכאוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אפופידס
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • פתאומית
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ימני מתוסכל
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • איציק ש.
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ירדן ניר-בוכבינדר
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • יהונתן אורן
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ידידיה
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • יהונתן אורן
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • רון בן-יעקב
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ידידיה
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • רון בן-יעקב
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ידידיה
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • רון בן-יעקב
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ידידיה
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • רון בן-יעקב
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ידידיה
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ברקת
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • יהונתן אורן
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • רון בן-יעקב
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • יהונתן אורן
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • רון בן-יעקב
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • די לה
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • יהונתן אורן
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ג'וד
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ידידיה
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • אייל עם פתיל קצר
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • ג'וד
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • די לה
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • אייל עם פתיל קצר
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • העלמה עפרונית
  מחאת ''ארגוני הנשים'' • די לה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • עברית קשה שפה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ידידיה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • עברית קשה שפה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • עברית קשה שפה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אמן סלה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • _
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • easy
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האלמוני המזוהה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האלמוני המזוהה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • שוטה הכפר הגלובלי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אייל עם פתיל קצר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  מה זה להתעלס • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אל/חשמנית על מונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חשבז • אנטילופה
  היום אני חשבז • ימני מתוסכל
  היום אני חשבז • אנטילופה
  היום אני חשבז • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • א
  היום אני חשבז • אנטילופה
  היום אני חשבז • ימני מתוסכל
  היום אני חשבז • אנטילופה
  היום אני חשבז • א
  היום אני חשבז • אנטילופה
  היום אני חשבז • ימני מתוסכל
  היום אני חשבז • האייל האלמוני
  היום אני חשבז • אנטילופה
  היום אני חשבז • האייל האלמוני
  היום אני חשבז • אנטילופה
  היום אני חשבז • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  כותרת אחרת • העלמה עפרונית
  כותרת אחרת • האייל האלמוני
  כותרת אחרת • העלמה עפרונית
  כותרת אחרת • האייל האלמוני
  כותרת אחרת • העלמה עפרונית
  כותרת אחרת • האייל האלמוני
  כותרת אחרת • העלמה עפרונית
  כותרת אחרת • האייל האלמוני
  כן, אדוני השופט, שנינו הקאנו - אבל רק בסוף האקט! • אלמונית
  כותרת אחרת • ידידיה
  צודק. • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני משועשע
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני עוד יותר משועשע
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • שוטה הכפר הגלובלי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אייל עם פתיל קצר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ירדן ניר-בוכבינדר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ירדן ניר-בוכבינדר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דורון הגלילי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ר. המעוניין
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האנומלי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  Ignorantia juris non excusat • הדוכסית פון בוצנהיים
  Ignorantia juris non excusat • סתם יהודי
  Ignorantia juris non excusat • אייל
  Ignorantia juris non excusat • סתם יהודי
  Ignorantia juris non excusat • האייל הישראלי
  Ignorantia juris non excusat • הדוכסית פון בוצנהיים
  Ignorantia juris non excusat • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • הרשות להבעת גועל נפש
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • balony@012.net.il
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ירדן ניר-בוכבינדר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  חידוש: האינטרנט כזירת סחיטה. הרחבת הגדרת האונס חשובה למטרת הרתעה • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ידידיה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ידידיה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ידידיה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אא
  תיקונים • האייל האלמוני
  תיקונים • צפריר כהן
  תיקונים • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • שם
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אני רק שאלה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום היום הזה ממש • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חשגד • אנטילופה
  היום אני חשגד • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • רוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  תודה על השתתפותך. עכשיו די • איילות ואיילים
  היום יום ראשון • איילות ואיילים
  היום יום ראשון • היא
  היום יום ראשון • איילות ואיילים
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ידידיה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דורון הגלילי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ש. מהמרכז
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אנטילופה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ש. מהמרכז
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חשדן • אנטילופה
  היום אני חשדן • אנטילופה
  היום אני חשדן • ימני מתוסכל
  היום אני חשדן • ימני מתוסכל
  היום אני חשדן • אינקוגניטו
  היום אני חשדן • העלמה עפרונית
  היום אני חשדן • ימני מתוסכל
  היום אני חשדן • צפריר כהן
  היום אני חשדן • אינקוגניטו
  היום אני חשדן • רוני
  היום אני חשדן • צפריר כהן
  היום אני חשדן • האייל האלמוני
  הכל כלכלי • רוני
  הכל כלכלי • ימני מתוסכל
  הכל כלכלי • האייל האלמוני
  הכל כלכלי • ב
  הכל כלכלי • ימני מתוסכל
  הכל כלכלי • צפריר כהן
  הכל כלכלי • האייל האלמוני
  הכל כלכלי • ימני מתוסכל
  היום אני חשדן • אנטילופה
  היום אני חשדן • רון בן-יעקב
  היום אני חשדן • ימני מתוסכל
  היום אני חשדן • אנטילופה
  היום אני חשדן • האייל האלמוני
  היום אני חשדן • ימני מתוסכל
  היום אני חשדן • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אתר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אינקוגניטו
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • התגובה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • היא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האלמוני המזוהה
  מספר השופטים ומספר השופטות • צפריר כהן
  מספר השופטים ומספר השופטות • ימני מתוסכל
  מספר השופטים ומספר השופטות • צפריר כהן
  מספר השופטים ומספר השופטות • ימני מתוסכל
  מספר השופטים ומספר השופטות • ברקת
  מספר השופטים ומספר השופטות • רוני
  מספר השופטים ומספר השופטות • אינקוגניטו
  מספר השופטים ומספר השופטות • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  יום בא ויום הולך • העלמה עפרונית
  יום בא ויום הולך • ימני מתוסכל
  יום בא ויום הולך • האייל האלמוני
  יום בא ויום הולך • העלמה עפרונית
  יום בא ויום הולך • רון בן-יעקב
  יום בא ויום הולך • העלמה עפרונית
  יום בא ויום הולך • רון בן-יעקב
  יום בא ויום הולך • העלמה עפרונית
  יום בא ויום הולך • רון בן-יעקב
  יום בא ויום הולך • ימני מתוסכל
  יום בא ויום הולך • האייל האלמוני
  יום בא ויום הולך • צפריר כהן
  יום בא ויום הולך • האייל האלמוני
  יום בא ויום הולך • צפריר כהן
  יום בא ויום הולך • האייל האלמוני
  יום בא ויום הולך • רון בן-יעקב
  יום בא ויום הולך • האייל האלמוני
  יום בא ויום הולך • רון בן-יעקב
  יום בא ויום הולך • טווידלדי
  יום בא ויום הולך • אריק
  יום בא ויום הולך • רון בן-יעקב
  יום בא ויום הולך • האייל האלמוני
  יום בא ויום הולך • אנטילופה
  יום בא ויום הולך • האייל האלמוני
  יום בא ויום הולך • אנטילופה
  יום בא ויום הולך • לני
  יום בא ויום הולך • האייל האלמוני
  יום בא ויום הולך • לני
  יום בא ויום הולך • רון בן-יעקב
  יום בא ויום הולך • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל הסלחן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • רוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  סיכום • אנטילופה
  סיכום • אמונה ממעלה עלו-נא
  סיכום • היא
  סיכום • אנטילופה
  סיכום • האייל האלמוני
  סיכום • האייל האנומלי
  סיכום • ימני מתוסכל
  סיכום • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • חשמנית על מונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • חשמנית על מונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ארז לנדוור
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ארז לנדוור
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • תשע נשמות
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ברקת
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אא
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ירדן ניר-בוכבינדר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האלמוני המזוהה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  כותרת לא מתוסכלת כמו הימני • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • תשע נשמות
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  הרוח נושבת קרירה • ידידיה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • סתם יהודי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש שהצדק ניצח • צפריר כהן
  היום אני חש שהצדק ניצח • דב אנשלוביץ
  היום אני חש שהצדק ניצח • צפריר כהן
  היום אני חש שהצדק ניצח • שוטה הכפר הגלובלי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נעמה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נעמה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש שהצדק ניצח • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נעמה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נעמה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • נעמה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אייל ותיק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • דב אנשלוביץ
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • יהונתן בר
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • טווידלדי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • כבשה
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האלמון האילי
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש שמחה • אנטילופה
  היום אני חש שמחה • האייל האלמוני
  היום אני חשה קצת שמחה לאיד, ניחושי הולכים ומוכחים, כולל הספר • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל האלמוני
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • זהרירה חריפאי
  בריאי-נפש ימנים • ההיא מהדיון ההוא
  בריאי-נפש ימנים • האייל האלמוני
  בריאי-נפש ימנים • ההיא מהדיון ההוא
  בריאי-נפש ימנים • ימני מתוסכל
  בריאי-נפש ימנים • המתלמד
  בריאי-נפש ימנים • יהונתן בר
  בריאי-נפש ימנים • האייל האלמוני
  בריאי-נפש ימנים • ההיא מהדיון ההוא
  בריאי-נפש ימנים • ימני מתוסכל
  בריאי-נפש ימנים • כבשה
  בריאי-נפש ימנים • איציק ש.
  בריאי-נפש ימנים • רון בן-יעקב
  בריאי-נפש ימנים • המתלמד
  בריאי-נפש ימנים • ההיא מהדיון ההוא
  בריאי-נפש ימנים • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל המווקווק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • האייל המווקווק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • אריק
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • העלמה עפרונית
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • צפריר כהן
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • איציק ש.
  היום אני חש גם עצב גדול ולא רק תסכול • ימני מתוסכל

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים