ידיעות לייט 5602
בעקבות המצב שנכפה על ידיעות אחרונות (מבלי להכנס לויכוח של האם מדובר בוועד עובדים דורסני המונע ממעבידיו לייעל את עסקם או במונופול דורסני המנסה לפגוע בזכויות הסוציאליות של עובדיו) מגיע מדי יום לבתי המנויים בן-כלאיים שונה (לצערי, לא קיבלתי את מוספי "הארץ" שהזכיר טל כהן, אך כן הגיעו אלי דברים שונים ומשונים אחרים) - אני ממליץ להנהלת ידיעות לנצל את ההזדמנות הנ"ל ולקצץ בבשר בחי והמיותר של עיתונם; באופן אישי, אני חושב שהמתכונת אשר בה מגיע עכשיו ידיעות אחרונות היא-היא המתכונת בה צריכים להיות עיתוני השבוע, כלומר - חדשות וידיעות + פובליצסטיקה איכותית, וזהו.
לא תשבצים, לא מיני טורי רכילות, לא פירוט תוכניות הטלוויזיה, לא סיפורי "עניין אנושי" מטופשים, לא ספורט, לא עמודים על עמודים של מוספים מיותרים ופרסומות - חדשות ופרשנות לחדשות.
אך מכיוון שמקצוע העיתונאות (או ליתר דיוק: המ"ולות) מחויב לעוד כמה ערכים מלבד יושר עיתונאי ומקצועיות, קשה להאמין שבשוק קפיטליסטי יוולד עיתון אידילי שכזה. אני מציע לאנשי ידיעות לאפשר למנוייהם, בסוף המשבר הנוכחי, את האפשרות לבחור האם ברצונם לקבל באופן קבוע גירסה מצומצמת של העיתון, או שמא את הגירסה הרגילה שלו - ואפילו יש לי שם קליט וזמרירי למהדורה שכזו - ידיעות לייט.

גלעד
ידיעות לייט 5604
אני, למשל, הייתי מסתפק בכותרת הראשית בלבד (כן, אני מתכוון לשתיים-שלוש מילים האלה שמופיעות בנגטיב לרוחב העמוד), פשוט כדי לבדוק אם הצלחתי לקלוע לניסוח של "ידיעות" בכל בוקר. (שבלונות מומלצות: "ה____ וה____", או "_____ ב_____", או במקרים חריגים (נא לסובב את הגליון בתשעים מעלות) - "_____!")

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים