לחדשות בהרחבה 56167
מותו של חליל אל-מור'רבי הוא מקרה שבו נחשפה כל שיטת הטיוח הצה"לית בזכות חשיפה – בטעות – של כל תחקירי צה"ל ודיוני הפרקליטות ל"בצלם". מי שרוצה לראות בכך דגימה, מוזמנ/ת לעיין בכל ההתרחשויות בלינק לעיל.

כך זה נראה מנקודת מבטו של חברם של שחקני הכדורגל שנפגעו:

"בסביבות השעה 19:10 עמדתי וקראתי לילדים לעזוב את המקום, הייתי במרחק של כשני מטרים מח'ליל אל-מור'רבי. אז שמעתי לפתע קול דק וחלש וראיתי את מוחו של ח'ליל עף מחוץ לראשו ומתפזר על פניי ועל בגדיי. ח'ליל נפל מהערימה למטה. התחלנו לברוח מהמקום, ותוך כדי כך נפתחה מהמגדל אש חזקה מאד. כתוצאה מהירי הזה נורו עוד שני ילדים, אחד מהם שכני, איבראהים אבו סוסין, שנפגע בבטנו והמעיים שלו יצאו החוצה כתוצאה מכך. השני, סולימאן אבו זידאן, נפגע בירכו השמאלית. אזרחים שהיו במקום העבירו את החלל והפצועים לבית-החולים.

"במשך כל הלילה שלאחר מכן חלמתי על האירוע הזה ועל איך שמוחו של ח'ליל עף באוויר והתפזר על גופי. למחרת בבוקר, הלכתי לשיח' במסגד אל-הודה וסיפרתי לו את הסיפור, ואז הוא התחיל לקרוא פסוקים מהקוראן ואמר לי שאני צריך להתפלל ולקרוא את הקוראן כל הזמן."
אנקדוטות את אנקדוטות בע''מ. 56296
<הכנס הערה לגבי חוסר-אמינותו של ארגון בצלם. "האם מופיע שם תיאור של רצח שלהבת פז?" למשל.>
אנקדוטות את אנקדוטות בע''מ. 56304
''בצלם'' מגן גם על זכויות אדם של מתנחלים בשטחים (כגון בעניין מעצרים מנהליים). לגבי אמינותו -- צר לי, במקרה זה כל המסמכים גלויים -- ודי בדברים שצה''ל מציין בתחקיריו (אך ניסה להסתיר מבצלם). נסה לחזור לתגובות שבלוניות כשהחדשות יעסקו ברציחות-מן-המניין.

העדות הגרפית, אגב, רחוקה מלהיות מרכז הדו''ח. הבאתי אותה רק כי סוג הראיה הזו חסר קצת בדיונים כאן.
אנקדוטות את אנקדוטות בע''מ. 56400
וחסר בצדק, אם תסלח לי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים