התיחסותו של אסא כשר להתנהלות הציבורית בעניינו של גלנט. 563552
אסא כשר: "התקשורת השליטה אווירה של ערפדים"

"אין שום דרך בתקשורת הישראלית הלא-ציבורית לקבל אינפורמציה שקטה, אמינה, מהימנה, שהיא לא משרתת שום מקור ושום אינטרס. פשוט אי-אפשר לדעת כאן מה העובדות. אי-אפשר לדעת כאן מה השיקולים. ... אני לא רואה בתקשורת הזאת מקור שהוא טוב יותר - ותסלחי לי על הביטוי - ממה שהתברר בשבועות האחרונים על אל-ג'זירה."

"קודם כל האזרח צריך לקבל אינפורמציה. הוא לא צריך לקבל תבשילים מוכנים שמישהו נתן לו. הוא צריך לקבל את החומרים שמהם עושים את התבשילים האלה, כדי שהוא בעצמו יעשה את התבשיל הזה"

"אנחנו כבר מזמן במדינת ישראל במצב הזה שבו היועץ המשפטי לממשלה הוא לא יועץ של הממשלה אלא הוא מודיע לה איפה גבולות החוק, ... וזה בסדר גמור ... אבל במשך השנים התרחב עניין השיקולים שעושה היועץ המשפטי, והוא עכשיו לא "משפטי" אלא "ערכי-מוסרי-אתי". ... עכשיו יוצא שליועמ"ש יש עמדה בעניין אתי, והיא כאילו מחייבת את הממשלה – שזה לא מתקבל על הדעת. הוא לא מומחה לאתיקה בשום ארגון. אגב, אין אתיקה לארגון שלו עצמו ולייעוץ שהוא נותן."

"
התיחסותו של אסא כשר להתנהלות הציבורית בעניינו של גלנט. 563555
המומחה לאתיקה...
התיחסותו של אסא כשר להתנהלות הציבורית בעניינו של גלנט. 563562
אסא כשר הוא פרופסור מאד כריזמטי; חבל שהוא הקים לעצמו בסיס לאנדרטא וטיפס עליו כאנדרטה לאתיקה. אם הוא היה שותק, אולי ה"אתיות" שלו היתה חבויה , אבל הוא מדבר. אם הוא מייצג את הקוד האתי של מדינת ישראלבכלל וצה"ל בפרט, אז הוא מייצג פארודיה או פארסה על הקוד האתי.
התיחסותו של אסא כשר להתנהלות הציבורית בעניינו של גלנט. 563580
לאור הקוד האתי שחיבר בזמנו לצה''ל, הכרזנו עליו כפלוסוף הצבאי הראשי, או בר''ת, הפלצ''ר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים