פלצבו - עכשיו גם כצמיד! 564323
מסתבר שלאחרונה מוכרים בארץ "צמיד איזון" - צמיד עם "טכנולוגיה הולוגרפית מוטבעת אשר נועדה לסייע למקסם את הביצועים על ידי הגדלת יכולות שיווי המשקל, הכוח והגמישות". הטכנולוגיה הזו, לידיעתכם, "מורכבת מהדהוד של תדרים אשר עובדים על בני אדם ברמה התאית". על הצמיד מוטבעת גם האות B, המציינת Balance. (אני בכוונה לא מצרף קישור.) בחור שאני מכיר מסתובב עם צמיד דומה שעליו מוטבעת האות P, המציינת פלצבו.

קצת מזכיר את ה"דג דארוין", שהוא spoof על ה"דג ישו" שמצמידים למכוניות.
פלצבו - עכשיו גם כצמיד! 564596
זה מחזוּר. לפני כעשרים שנה היו חמש עשרה דקות תהילה לצמידים ועגילים בעלי אפקט גופני מיטיב, שפעלו באמצעות שדה מגנטי הממריץ את הדם.

המממ, איזה ספין מגניב החמיצו כאן חברות הטלפונים הניידים.
פלצבו - עכשיו גם כצמיד! 564597
הן דווקא מתעקשות שהשדה האלקטרו־מגנטי לא עושה כלום לגוף, ולא מאמינים להם (לפחות בארץ).
פלצבו - עכשיו גם כצמיד! 564603
זהו, שהן נקלעו לשדה קרב מוכר אבל קשה בעולם העסקי, שבו חברות נאבקות נגד האשמות שהן פוגעות בבריאות הציבור או איכות הסביבה או ערכים חברתיים. בשדות הקרב האלה הציבור תמיד לא יאמין להן, ומסיבות טובות, וזו מלחמת חפירות שבוודאי אינה כיפית לחברות.

תאר לך שבמקום זאת הן היו משווקות טלפון סלולרי עם סגולות ריפוי - או לחלופין, מכשיר משפר אנרגיות רוחניות-גופניות שגם אפשר לדבר בו עם נפשות אחרות (וגם לשחק בציפורים זועמות, ליתר הזרמת אנרגיות נפשיות)? במשחק הזה יש חלקים גדולים בציבור שנוחים הרבה יותר להאמין. נגיד אתה סמנכ"ל יחסי הציבור של חברת סלולר, לא יותר מגניב ככה?
פלצבו - עכשיו גם כצמיד! 564601
גם זה מיחזור. לפני יותר ממאתיים שנה הציע הצרפתי פרנץ מסמר [ויקיפדיה] לטפל באנשים בעזרת מגנטים, וזכה להצלחה כבירה עד שוועדת חקירה (!) הגיעה למסקנה שאין לשיטה שלו שום ערך. המילה האנגלית mesmerize, אם אני לא טועה, נגזרת משמו.

בימים הראשונים אחרי גילוי הקרינה הרדיו-אקטיבית היו יזמים זריזים שמכרו כל מיני תכשירים ומלבושים שפולטים קרינה, בשביל הסגולות המרפאות המופלאות שלהם. בביוגרפיה של מארי קירי ראיתי פרסומת מהתקופה לתחתונים פולטי קרינה לגבר, שהיו אמורים לשפר את הפוריות. מנכ"ל רמדיה נראה פתאום כמו האמא תרזה.
פלצבו - עכשיו גם כצמיד! 564602
שדה מגנטי אכן משמש לטיפול בדיכאון לפי דיכאון [ויקיפדיה]
"ישנם שלושה סוגי טיפולים נוספים שיעילותם נבדקת במצבים קשים:
גירוי מגנטי פנים-גולגולתי (TMS ו-rTMS) – טיפול באמצעות אלקטרומגנטים רבי עוצמה המקורבים לראש, וגורמים לשינוי חשמלי בקליפת המוח. טיפול זה משיג אפקט דומה בטיפול בנזעי חשמל, אך בשונה ממנו אינו מצריך הרדמה."
פלצבו - עכשיו גם כצמיד! 564655
ומוצארט לעג למסמריזם באופרה כך עושות כולן, תגובה 223367. מסמר, אגב, החליט שבעצם אין צורך במגנטים ומספיקה השראה שמופקת מידי המטפל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים