רונן או אהרון? 565002
<<"לא נותר כל מקום לספק: כך לא היה נוהג הנשיא המצרי בבוגד הגדול ביותר שידעה מצרים", כתב העיתונאי רונן ברגמן.>>

אני יודעת שאיש האקדמיה אהרן ברגמן [ויקיפדיה] היה אחד הגורמים הלא מוסמכים שלהם מסר זעירא את שמו של אשרף מרואן, ושהוא תמך בתאוריית הסוכן הכפול בספריו לפני שהשם פורסם.

האם אתה בטוח שהמקור שציטטת הוא רונן ברגמן לא אהרון?
רונן או אהרון? 565010
הספר לא לידי, אז אני רק 99% בטוח שמדובר ברונן ברגמן (Bergman) ולא באהרן ברגמן (Bregman). השמות אכן מבלבלים. שניהם (בנפרד) כתבו על מרואן, היו מעורבים בפרשת הדלפת השם, והם מוזכרים פעמים רבות בספר של בר-יוסף.
רונן או אהרון? 565030
מעניין :-)

זה מזכיר לי במעט מקרה עם פרופסור שהתכוון לאמר "אירוינג גופמן" (http://en.wikipedia.org/wiki/Erving_Goffman) ובמקום זה אמר "סנדר גילמן"(http://en.wikipedia.org/wiki/Sander_Gilman), או אולי להיפך. משעמד על טעותו אמר (עם לא מעט צדק בדבריו) "גילמן, גופמן, אותו סיפור".

* לחברי מערכת אייל שלום, נאבקתי שעה בערך עם הכנסת הקישוריות לויקיפדיה בתגובה קטנה זו. האם התקלות המעצבנות הן תוצר של המחשב שלי או של התוכנה שלכם?
רונן או אהרון? 565031
אני לא חבר מערכת, אבל לא הצלחתי להבין מתאורך מה היו הבעיות שבהן נתקלת. לדוגמה: אצלי זה עובד בסדר גמור. ואני מניח שזה לא עוזר לך במיוחד. ניסוח מחודש: אצלי, עם Mozilla Firefox [Wikipedia] אין לי בעיות. כמובן שלמדתי כבר להבין איך להסתדר עם העובדה שהסוגריים המשולשים משנות את כיוונם.
רונן או אהרון? 565032
עכשיו בדקתי, ואכן מדובר ברונן ברגמן, והציטוט הוא מתוך כתבה שהוא פרסם ב"ידיעות אחרונות" ב-‏2005.

לגבי הקישורים: לפעמים באמת מעצבן להתעסק עם הדו-כיווניות, אבל כדי לקשר לוויקיפדיה, לא חייבים את כל הפורמט עם הסוגריים המשולשים - אפשר פשוט להדביק בטקסט את הכתובת המלאה של הערך, ונוצר קישור מהסוג היפה. נסי ותיהני.
רונן או אהרון? 565033
זה עובד כל עוד הערך בשורה נפרדת‏1. זה לא בהכרח יעבוד בתוך הטקסט: http://en.wikipedia.org/wiki/Asterisk . אבל זה באמת פשוט יותר.

רונן או אהרון? 565035
תודה לשניכם.

הבעיה היא באמת בדו כיווניות או דו לשוניות של סימנים ומספרים.
בתחילה ניסיתי להוסיף קישורים מהסוג המשולש בגוף הטקסט. אז החליט המחשב שגילמן חייב לבוא לפני גופמן, ולא הסכים בשום אופן לסגור אותו בתוך המשולש הנוסף. כל ניסיותי לתיקון יצרו סלט של ויקיפדיות גופמנים וגילמנים.
בשלב השני ניסיתי לצרף את שני הקישורים (בצורת כתובות) בהערות שוליים. אז החליט המחשב ליצור את ערך הויקיפדיה המחודש "סנדר גילמן 2" (אולי כמקבילה ל"רמבו 2"?)
בסוף חזרתי לגוף הטקסט ותחמתי את הקישורים (לכתובת) בסוגריים רגילים, ובא לציון גואל.
בכל מקרה החכמתי עוד במעט מנסיוני היום ומהערותיכם בתורת ה"באגים". החיובי מכך הוא שמילאתי את המכסה היומית בלמידת דבר חדש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים