קרדיט לעיתונאים הוא הכרח, לא קלקול 565312
אבל לאו דווקא בגלל הקרדיט, אלא בגלל רמת האמינות.

בניגוד לחברת המכשור הרפואי של הכותב, העיתון לא עובר בדיקת איכות על ידי גוף חיצוני, ולכן, אני, כצרכן, רוצה שעל הכתבה יהיה שם הכותב בכדי שיהיה לי מדד כלשהו שאוכל להעריך (גם אם סובייקטיבית) את איכות ואמינות המידע שמוזן לי.

לצערי, בזמן האחרון, בגלל נסיון מר (שבו תפסתי עיתונים בחוסר דיוק משווע בכותרות וגם בכתבות עצמן), כל כותרת ראשית שאני קורא בגרסה המודפסת של עיתון הארץ עוברת בדיקת גרסאות מול ynet, nrg ובמקרים מסויים גם מול cnn ואלג'זירה
(וזה לא שאחד מאלה אמין יותר בפני עצמו, אלא שריבוי כלי תקשורת לרוב (ממש לא תמיד) נותנים תמונה טובה יותר על הידיעה).
קרדיט לעיתונאים הוא הכרח, לא קלקול 565313
דווקא הכותרת אינה לרוב של הכותב אלא של העורך.
גסיסה? הקבורה נערכה כבר מזמן, לדעתי! 565419
מי שנזכר בימים הלא כל כך רחוקים כשבעיתונות-אפילו הישראלית- אפשר היה לקרוא את יצירותיו (!) של קרליבך או סוקולוב, מבין שכבר מזמן אין מה לקרוא בעיתון. ממילא הכל, פחות או יותר, כבר נכתב בספרים.
קרדיט לעיתונאים הוא הכרח, לא קלקול 565847
בדיוק.
אני מסכים עם שחר שיש משהו בדברי עמוס שוקן, אך לא לשום דבר נוסף בכתבה. טיעונו של הכותב פגום בשתי נקודות מרכזיות.

א. כפי שצויין שם שוקן הוא אינטרסנט כלכלי המעוניין לצמצם את הוצאותיו לשכר עיתונאים. לא היה בכך פגם אלמלא שכרם של רוב העיתונאים היה ירוד כל כך. יטרח מר שוקן וימצא עיתונאים טובים שאינם "כוכבי תקשורת" ויעלו לו פחות ולא יבלבל את המוח בשאלת הקרדיטים שהיא מכל מקום עניין פנימי בינו לבין עובדיו.

ב. ההשוואה עם מפתחיו של ציוד רפואי היא חסרת כל תוקף. ציוד רפואי קלוקל שיתפס בקלקלתו יעלה למפיציו ומפתחיו במחיר כזה שאין מה לקנא בהם. מה המחיר שמשלם עיתונאי על פרסום ידיעות לא בדוקות ולא נכונות שלא לדבר על חלקיות ומוטות? הקרדיטים מבחינת ציבור הקוראים אינם פרס או תשלום לכותבים אלא אמצעי כמעט יחיד שיש לקורא ליצור לעצמו דעה מיהו עיתונאי רציני ואמין ומי לא.

העניין הכלכלי הוא בין מר שוקן לעובדיו ואינו מעניינו של הציבור. מנקודת הראות של ציבור הקוראים הקרדיטים אינם תשלום אלא כתב אחריות. לא הייתי רוצה לקרוא עיתון שכותביו אינם מזדהים ואינם לוקחים אחריות. מיט שרוצה לעשות זאת שיכתוב טוקבקים או בלוגים.
קרדיט לעיתונאים הוא הכרח, לא קלקול 566077
או תגובות באייל.
קרדיט לעיתונאים הוא הכרח, לא קלקול 566197
נכון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים