דת ומין 566497
יש לי הרושם שלדתות שוליים יש נטייה טבעית כלשהי למין. באקסטזה או בפורקן יש כביכול חשיפה של אמת כלשהי המוכחשת או מגודרת באיסורים ובחוסר יכולת להגשימה. אני תוהה האם התגלות של אמת זו גורמת לאנשים להרגיש שהם חוו סוג של הארה שוות משקל להארה דתית.
דת ומין 566501
גם בדתות עיקריות, תגובה 330479
דת ומין 566598
לפחות בדתות העיקריות המונותאיסטיות זה לכל היותר בשוליים הזניחים. ביהדות, בנצרות ובאסלאם תמצא מעט מאד דמויות רוחניות שהעמידו את המין (אני מדבר על יחסים בפועל, לא על שימוש במין כמטאפורה) במרכז הגותם וראו בו דרך להתקרב לאל.
דת ומין 566603
אתה חושב שזה משהו שקשור להתפתחות של הדת?
דת ומין 566625
לאחר שקראתי את הכתבה הבאה : http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...

קיבלתי רושם ש"כת" ו"דת" הן מילים גדולות עבור הקהילה המסויימת הזו. אני הדיוט בתחום, אך נדמה לי שלכתות נדרשת סגירות מסויימת, ואילו כיום הפתיחות והחשיפה למידע ולתקשורת היא כה רבה שזה קצת מקשה על קבוצות כגון אלה להתגבש.
הכתבה מציינת את הפרט שטובלי הינו הומוסקסואל ונטיותיו מוכרות, ולא מדובר כאן יותר מפנייה אל טאבו שכבר הופר. גם זה ברוח של פתיחות ומין חופשי, ולא ברוח של פולחן מיני. ילדי פרחים בעידן טכנולוגי שהתכנים שלהם הם בגדר שעשוע ולא בגדר אמונה.
תמיד כולם שכבו עם כולם! 566628
כל מי שלמד אצל מורים שלא ראויים לכריתת לשון, יודע שתמיד ובכל מקום, כולם שכבו עם כולם! בעברית קלה וצלולה-מחוששי וודסטוק לא המציאו את הזימה המוחלטת. גם לא את הזימה ההמונית.הם רק הפכו אותה ל"מרד נגד הממסד הבורגני", וגם זה רק בתודעתם הילדותית.
תמיד כולם שכבו עם כולם! 566634
לי זה נראה שהממסד כבר אימץ את המין החופשי, כך שאני לא יודע במה יכולה הקבוצה הזו למרוד. העובדה שטובלי משתמש באינטרנט להפיץ את מסריו, מעידה גם היא ש''הממסד'' גורס אותו אל תוכו. אני לא יודע כמה כוח משיכה יש בסיפורים של טובלי בחברה המדעית של היום, שכן הממסד המדעי הוא שחולש על כל גילוי חדש שקשור במדע הכוכבים והיקום. ולכן כל בשורה חדשה עתידה ככל הנראה לצאת מתוכו ולא מקבוצות השוליים. אני גם לא מזהה תכנים ''דתיים'' שיש בהם עניין אמוני חדש, או עניין לנגח בו את הערכים של החברה. תיקשור עם רוחות העולם, רוחות היקום, זה דבר שכבר קיים בלעדי השימוש בשמות מעוררי תשומת הלב של שמות כוכבים וגלקסיות. אבל אולי אני מסתכל מבעד למשקפיים רציונליות מדי.
דת ומין 566695
זו שאלה לחוקרי דתות, לא לי. בשליפה אני יכול לחשוב על כמה וכמה הסברים - תאולוגיים, חברתיים, היסטוריים וכן הלאה... אני בטוח שאם תכנס חמישה חוקרי דתות תוכל לשמוע חמש דעות שונות, ואני קטונתי מלנסות אפילו. לא מזמן התווכחתי קצת עם חוק דתות אחד בפייסבוק של חבר משותף, ונאלצתי לנוס בבושת פנים לאחר שהוא תקף את ההכללות הגסות שלי. למה להביך את עצמי שוב?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים