אני פוסל את עצמי מלדון בתיק זה 569206
בעוונותיי הרבים, יצא לי לראות את מערכת המשפט בפעולה לפני כמה וכמה שופטים. יש במערכת שופטים טובים ויש שופטים פחות טובים. הבעייה היא שיש גם שופטים זוועתיים במיוחד, שגורמים לאנשים לחשוב שכל המערכת היא כזאת. אם אתה נופל על שופט כזה, "רמת ה-SNR" הופכת את הדיון לבלתי-אפשרי.

לצערי, יצא לי להיתקל בשופט כזה. הבנאדם הוציא לי פעמיים צו הבאה (על דיוני תזכורת בהם לא הייתי בארץ), הגיש נגד העו"ד שלי שלוש תלונות ללשכת עורכי הדין, ניסה שתוגש נגדו גם תלונה למשטרה, התקטנן על שטויות כדי לא לאשר בקשות טריוויאליות, ועוד היד נטויה. המצב הגיע לרמה כזאת שהסכמתי לחתום על הסדר טיעון כי פשוט לא היה אפשר לנהל דיון ממשי אצלו באולם.

איך אדם כזה מגיע למערכת? כמו כל האנשים שמגיעים לתפקיד לא מתאים – בעטו אותם למעלה והצידה לאחר שנכשלו בתפקיד הקודם. במקרה דנן, המדובר בפרקליט שנתפס מורה על האזנת סתר אסורה, ולא היה ניתן להמשיך להעסיקו כפרקליט. אז בעטו אותו למשרת שיפוט בבית משפט שלום פריפריאלי, בתקווה ששם לא יעשה יותר מדי נזק. אבל את הנזק העקיף אני ספגתי.

אבל בכל זאת, ולמרות הכל, רמת האמון שלי במערכת גדלה מעט, מכיוון שראיתי את דרך פעולתה מבפנים. היא היתה בינונית והפכה לבינונית פלוס.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים