מה זה חשוב? 569308
מכיוון שכל מי שרוצה לדעת, יודע, מה זה משנה?
יתכבדו בתי המשפט ויוציאו צווי איסור פרסום כאוות נפשם, יוסיפו עיתונאים ובלוגרים לרמוז רמיזות עבות בנוגע למהות הצו והמסתתר מאחוריו, ילגלגו עיתונאים ובלוגרים זרים ויספרו לעולם כולו את מה שנאסר עלינו לדעת ומי שירצה לדעת, ידע.

בינתיים, לפחות זכה אותו איש תקשורת "ידוע" בערך בוויקיפדיה, שגם אם לא כתוב בו שום דבר שאסור לדעת, הרי שדיון החשיבות בעניינו דן בקיומו של צו איסור פרסום מבלי להזכיר על מה ולמה יש צו איסור פרסום הנוגע באותו אדם.

מה קיבלנו? דיון בצו איסור פרסום על פרשת אונס שאסור להזכיר בו את שם אותו האדם (כאן למשל) ודיון בצו איסור פרסום הנוגע לאיש תקשורת "ידוע" שאסור להזכיר בו את פרשת האונס המיוחסת לו (בוויקיפדיה).
מה זה חשוב? 569309
אם אתה רוצה לדעת משהו שמסתירים ממך, אתה קודם כל צריך לדעת שמסתירים ממך משהו. במילים אחרות - אמנם קל לגלות את הפרטים, אבל בשביל זה צריך לחפש אותם.
מה זה חשוב? 569313
מי שמתעניין בצווי איסור פרסום בישראל באופן כללי יכול פשוט לעקוב אחרי הבלוג "תיקון עולם" (Tikun Olam) שדואג באופן עקבי לפרסם את כל המידע עליהם. (אני בכוונה לא מקשר אליו, שכן בעמוד הראשי שלו יש כתבה על הנושא ואני לא רוצה להיות עבריין).
מה זה חשוב? 569310
והכי מצחיק, נסו לכתוב את שמה של אותה אושיית תקשורת בגוגל, ומיד מנוע החיפוש ישים לצחוק את צו איסור הפרסום ויציע את המלים ''אנס'', ''נעצר'' ו''עצור'' כהשלמות לחיפוש.
מה זה חשוב? 569312
זה משנה, כי רוב צרכני התקשורת הפסיביים לא יטרחו לבדוק מי זה, וגם אם יבדקו - כל עוד לא יפמפמו להם את השם הזה יומם ולילה הם עשויים לשכוח. אפקט העליהום הכולל מרוכך בהרבה גם אם המידע דולף.
מה זה חשוב? 569314
בקיצור, צו איסור פרסום מונע לינץ', לא פרסום. אולי אפשר להוציא צו שאוסר על התקשורת לעשות לינץ'. בעצם יש כזה, סוביודיצה. חבל רק שהוא לא נאכף.
מה זה חשוב? 569370
אני מסכים, אבל נראה לי שגם מוציאי צו איסור הפרסום יסכימו איתך. אלא אם אנחנו מניחים שהם ילדים מפגרים ולא מבינים שצווי איסור פרסום נעקפים בדרכים אלו ואחרות, מה שמעניין אותם הוא כנראה ההשפעה שכן תהיה למהלך של הוצאת צו איסור פרסום, ולא האם שמו הנכון הוא ''צו איסור פרסום'' ולא ''צו הקטנת לינץ' תקשורתי''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים