מפתיע- 56969
אבל גם אני הצבעתי ל"לא רואה טלויזיה" ולא מתוך שום אידיאולוגיה כזו או אחרת.
מסתבר שתהליך הגמילה הוא ממש ממש פשוט- צריך לעשות דברים אחרים.
בהתחלה, אני והחבר'ה שלי התקנו תבל דיגיטל בטלויזיה שלנו, אבל באיזשהו שלב הגענו למסקנה שאנחנו רואים יותר מדי טלויזיה, אז החלטנו (בהנהגתי!) לבטל את הכבלים לחלוטין. (לא ממש היה לי קשה להחליט על זה. מהרגע שבו לא יכלתי לראות יותר את אלילותיי- הפאוורפאף גירלז, לא היה לי יותר שום צורך במכשיר...) בכל אופן- התכוונו להביא כל מיני "תחליפים" סטייל פאזלים, מונפול וכאלה,אבל למרבה הפלא פשוט לא הגענו לשלב הזה עדיין. הטלויזיה סגורה מרבית שעות היום, אם לא כולו (יש רק ערוץ אחד ושתיים, וגם הם בקליטה קלוקלת ביותר) ואפשר למצות את כל שעות הטלוויזיה שלנו בארבע שעות שבועיות- לחמישה אנשים. ואפילו לא הרגשנו שחסר לנו משהו...
עכשיו כבר מותר לגלות... 56990
(עכשיו שאני רואה שאני לא ה-weirdo היחידה)
אין לי טלוויזיה! איזה כיף!

ומעשה שהיה כך היה- כשחזרנו לפני חודשיים לארץ השארנו את הטלוויזיה ואת בן זוגה הווידאו באנגליה, כי כדי להשתמש בהם בארץ צריך להחליף איזה צ'יפ בפנים, וכבר יותר זול לקנות חדש, וכו'.
ובארץ הרגשנו שלא מוכרחים למהר לקנות טלוויזיה חדשה, בואו נראה איך זה לחיות בלי.

אז כבר חודשיים שאני בלי טלוויזיה, וזה-
מה-זה /לא/ חסר לי!

אנשים- מומלץ! תזרקו את הקופסה החוצה! נסו ולא תצטערו!

You have nothing to lose but your chains!
עכשיו כבר מותר לגלות... 56993
תאמיני לי שאני עושה המון דברים אחרים.

הדבר היחידי שאני רואה בטלוויזיה זה ספורט . הלוואי שהיה לי 12000$ בשביל לנסוע לסופרבול בניו-אורלינס.
עכשיו כבר מותר לגלות... 57089
weirdo אימך.

ואני ממש לא הפכתי להיות מיסיונרית לעניין ה"תזרקו את הטלוויזיה". למרות שאם להודות על האמת, גם כשאני בבית, עם כבלים, וקליטה נורמלית, אני לא מוצאת את עצמי יושבת בסלון ומשחקת עם השלט. וזה כבר _באמת_ משונה...
עכשיו כבר מותר לגלות... 57157
כמו שהתוודיתי, גם זה (אולי בכל-זאת כן?) אינו משונה.
הטלוויזיה מציבה בפנינו אתגר לגבי סדר העדיפויות שלנו. האם אנו באמת רוצים לכלות את הזמן על שעשועונים מטופשים, הם אנו הופכים לכלים של המכשירים הטכנולוגים שברשותנו, או שאנו משתמשים בכלים הטכנולוגיים לרשותנו. אני, (כמו שאמר כבר מישהו חכם, בספר מד"ב) "אני מעריץ גדול של המדע", ובתוך כך, טכנולוגיה. אבל אין הדבר פוגע בשיקולי הרציונאליים, להחליט בהגיון מה יעיל ומה לא: אני נוטה לצפות, אם בכלל, רק בתוכניות אינטליגנטיות ומעניינות, וכך, אין שום בעיה במדיום. דבר דומה אפשר לומר על האינטרנט. שטויות לא חסר, אולם הסיבה שאני משלם על ADSL (מעל 200kbs, ומחיר נמוך, העונג שברשת פרטית) הוא כדי לנצל ביעילות את הטכנולוגיה להשכלתי ולעבודתי. אני גם משתמש רבות בגדג'טס, אבל אינני מכור, אלא קונה רק את מה שאני צריך. ומכן והלאה הנושא שייך יותר למאמר החדש והקשר לתרבות הצריכה.
עכשיו כבר מותר לגלות... 57271
"אינני מכור, אלא קונה רק את מה שאני צריך."

האם הדבר אמור בטכנולוגיה בלבד או גם בתחומים אחרים של צרכנות? האם אתה הולך לקולנוע או שותה קולה (ואני בכוונה לא נכנס לסוגיית האלכוהול)? הרי אין בכך הכרח קיומי.

כמובן שמלבד הצרכים החמריים יש לאדם גם צרכים חברתיים, בידוריים וכיוצא בזאת. כאשר מדובר במעין אלה, קשה להבחין (תוך שימוש במושגיך) בין אדם אשר רוכש את אשר הוא "צריך" בלבד לבין אדם המכלה את זמנו לריק. בהחלט ייתכן שישנם אנשים אשר הצפיה בשעשועונים ממלאת אצלם צורך בידורי. לגבי אותם אנשים, כילוי הזמן בצפיה בשעשועונים מטופשים הוא למעשה רכישה של מוצר נדרש.
עכשיו כבר מותר לגלות... 57364
נכון מאוד. אני אהיה הראשון להצהיר, שכל מה שאיננו דדוקטיבי או אינדוקטיבי, הוא סוביקטיבי. יש פה באייל, מבחינת המכנה המשותף של הקוראים, איזו הסכמה כללית, אני מניח, לגבי ערכם של שעשועוני טלוויזיה לעומת מה שמכונה ''תוכניות איכותיות''. רק בשם מכנה משותף זה אמרתי מה שאמרתי, ואין ספק שאין פה 'נכון' או 'לא נכון'.
עכשיו כבר מותר לגלות... 59428
אני רואה טלוויזיה, כשיש לי זמן. אני מסוגל לבלות שעה פשוט בעשיית זאפינג. אני רוצה לראות MTV (אבל לרוב עובר, כי אין שם כלום מעניין). אני יכול להמשיך עם ההתוודות הזו עוד ועוד.
הנקודה היא, שאני רואה בכוונה טלוויזיה לא אינטיליגנטית. אם יש לי כוח לראות תכנית מעמיקה בערוץ 8,סימן שיש לי כוח ללכת ולקרוא את המאיר שלו (בביתו במדבר). אם לא, אז זה או אינטרנט או טלוויזיה, עם עדיפות לטלוויזיה כשאני עייף.
אז אל תאמר בזבוז זמן: אמור screen saver למוח. ובכלל, ראיתם כבר את הפרסומת בערוץ הקניות לאוסף Step Back & Boogie?
עכשיו כבר מותר לגלות... 58921
גם לנו אין טלוויזיה בבית מאז עלינו לארץ מארה"ב, לפני כ-‏30 שנה. הטלוויזיה בארץ לא שווה את האגרה. יש לאבא שלי ולי דברים יותר חשובים ודחופים לעשות בכסף שלנו מאשר לבזבז על מכשיר, אגרה, כבלים וכל זה.

אה, וזה שאנחנו חרדים זה לא קשור. יש לנו 3-5 מכשירי רדיו ושני מחשבים וחיבור איי די אס אל לאינטרנט, שכל זה דברים האסורים אף המה על ידי כל מיני רבנים. ואנחנו יודעים שאנחנו לא היחידים שמפירים את האיסורים האלה בקרב החרדים. אבל טלוויזיה? בשביל מה זה טוב?
עכשיו כבר מותר לגלות... 58932
תלוי.
מתי היתה לך טלויזיה ומתי החלטת להתנתק?

אם התנתקת לפני 30 שנה, 1972, אינך יכול להיות שותף לדיון על איכות המשדרים כיום או היעדרה.
גם אני! 59267
כשהייתי סטודנט לא היתה לי טלוויזיה ופתאום היה לי הרבה יותר זמן - קראתי ספרים, הלכתי לטייל וכמובן שהקדשתי זמן לאינטרנט.
כשעברתי לאזרחות ההרגל נשמר - אני בקושי רואה טלוויזיה ופותח אותה בעיקר לשמוע "רעש לבן" בזמן שאני עושה משהו אחר.

בכל מקרה - בהחלט מומלץ להתנתק! (אפילו שמפסידים את "קטנטות")

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים