569816
לטובת כל מי ששואל 'מה היה קורה אם הישראלים היו עושים את זה', מסתבר שגם מול האמריקאים מתחילים להישמע קולות פה ושם שטוענים שזה נראה כמו 'חיסול בצורה לא חוקית', ושהיה עדיף ללכוד אותו ולהביא אותו לבית הדין בהאג, לטריבונל אד-הוק שיכלול שופטים בינ"ל כולל מוסלמים ויראה שהצדק נעשה. והנה הכתבה מהגארדיאן, אלא מה.
569817
למען האמת, אם טענת בתו נכונה והוא נתפס חי, אזי המקרה הזה דומה יותר לקו-‏300 או לפרשת שקולניק מאשר למבצע שני מגדלים.
569818
חסרה מילה: "המקרה הזה *באמת* דומה..." (ביקשתי לתמוך בדברי דב לעיל)
במחשבה נוספת חמור הרבה יותר 569823
אם אכן נתפס בן לאדן בחיים והומת אחר כך(1) מדובר במקרה חמור לא במעט מאירוע קו 300. זה משום שאירוע קו 300 היה כולו תגובה לאירוע פיגוע שיזמו הערבים. ההחלטות הוחלטו במהירות כתגובה ליוזמה הזאת, ע"י מפקד בשב"כ (נדמה לי סגן מפקד השב"כ).
באירוע הנוכחי, מדובר בסיום פרק בן 10 שנים שבו רדפו האמריקאים אחרי האיש והיה להם המון זמן לחשוב מה ייעשה בו כשיתמזל מזלם והוא ייתפס. המפקד הראשי של הכוחות האמריקאים, הנשיא אובמה, צפה, כפי שסופר, בארוע בשידור חי (שאת ההקלטה שלו מן הסתם לעולם לא נראה), והוא זה שהחליט את ההחלטות. הוא נושא באחריות ישירה לכל מה שהיה שם.

(1) האמריקאים אמרו תחילה שבן לאדן היה חמוש ונלחם עם נשקו על חייו, ואחר כך אמרו שלא היה חמוש אבל התנגד. על הסיפור על העדות בתו של בן לאדן לא מצאו לנכון להגיב כלל. העובדות האלה מרמזות על כך שבן לאדן נתפס חי. אני מאמין בכך ברמה מאד גבוהה של ודאות. לגבי מה שקרה לאחר תפיסתו, רוב הסיכויים שאכן הוצא להורג ללא משפט. ויש גם סבירות איזו שהיא לתיאורית הקונספירציה עליה דברתי קודם.
חמור הרבה יותר 569851
אם שמת לב היו בימים האחרונים שני פרסומים על התנקשות בבכירי אל קעידה. אחת ברוסיה ואחת נכשלה.
לא יודע אם קשור למידע שאוסמה (החי) מספק, ובלי קשר לקונספירציה, ברור שעדיף לאמריקאים אוסמה חי כשכולם חושבים שהוא מאכיל דגים.

צריך גם להביא בחשבון שכל העדויות והתמונות של האירוע בתוך המבנה נשלטים על ידי הממשל האמריקאי.
ובנעירה סופית זאת אני מסיים עם הקונפיטורה של אוסמה ויוצא לראות באחו. הספיק לי.
במחשבה נוספת חמור הרבה יותר 569899
עם כל הזעזוע מעצם הריגה במכות של מחבל מנוטרל, החומרה האמיתית של פרשת קו 300 היתה בכלל בכיוון אחר לגמרי. חבל שאנשים לא זוכרים. גורמים בשב"כ טפלו את המעשה הזה על איציק מרדכי, ולולא הדלפה שכנראה נבעה מפוליטיקה תוך ארגונית בשב"כ, איציק מרדכי לא היה בכלל מגיע למצב שהקריירה הפוליטית שלו תתרסק.
במחשבה נוספת חמור הרבה יותר 569903
היה באמת העניין החמור של הטלת האשמה על איציק מרדכי. אבל אני חושב שעצם עניין המתת השבויים שבו טיפל יצחק זמיר נחשב הרבה יותר חמור (מבלי להמעיט בעניין השני). אגב, לאובמה דבר כזה לא יכול לקרות כלל, אין לו שום סיבה להטיל את האשמה על אחרים כי לא מבקרים אותו אלא משבחים אותו על כך, ואפילו אומרים שזה מה שיעזור לו לזכות בבחירות.
במחשבה נוספת חמור הרבה יותר 569904
אני חושב שהבעיה הבסיסית שנחשפה בפרשת קו 300 לא היתה שהשב"כ מעסיק שניים שלושה רוצחים. הבעיה היתה שלשב"כ היו נורמות של רצח, שקרים, עדות שקר והפללה של אחרים וכל זאת באופן ממוסד ומתוך זילזול במוסדות ה"רגילים" של המדינה.
שמאל אמיתי 569924
לצערי תגובתך האחרונה אינה עניינית. לא זכור לי שנחשפו בחקירת האירוע עוד מעשים לא נאותים חוץ משני אלה שהיו קשורים בארוע הספציפי.
שמאל אמיתי 569932
היות שבשב''כ לא יושבים טפשים-הדברים לא נחשפו. הדפוס נחשף גם על ידי עדויות שונות בתקשורת. אין מה להתפלא והשב''כ איננו חריג בנושא. שירותים מהסוג הזה פועלים באיזור הדמדומים של החוק. לאף אחד לא היה עניין ללכת עד הסוף עם הנושא. העבירו את חוק השב''כ ו...אולי אנשים כמו יוסי גנוסר נזהרים יותר. לראש השב''כ היתה התבטאות -אני זוכר אותה בערך-שהוא יפעל בכל דרך-גם לא במסגרת החוק-נגד הפועלים נגד אופיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית. הוא לא התכוון שיעשו חיסול ממוקד לעזמי בשארה ודומיו שמטרתם היא מדינת כל אזרחיה. אבל באשר לתפירת תיקים וכד'..
שמאל אמיתי 569937
דיסקין הצהיר שלא יפעל בשום דרך בענין פעילות חוקית וגלויה, שיעקוב אחריה אם תהיה חשאית, אבל רק כדי לוודא שאינה בלתי-חוקית, ושיסכל אותה רק אם יתברר שאינה חוקית.

מכאן שהזיכרון שלך לא משהו: לא "בכל דרך", ודאי לא "גם לא במסגרת החוק". הוא גם טען בפירוש שלא יסכל כלל פעילות חוקית, ובנוגע ל"תפירת תיקים" הוא כבר יכול לתבוע אותך על הוצאת דיבה.
שמאל אמיתי 569975
אני דווקא זוכר שלהגנתם אמרו אנשי השב''כ שעינויים ועדויות שקר היו חלק מהנורמה בשב''כ. באשר לחיפוי על מעשה רצח על ידי הפללתו של תת אלף בצה''ל, שקרים ישירים לוועדת חקירה, ושימוש ב''חפרפרת'' בתוך הועדה כדי להטות אותה- נראה לי שבאמת מדובר בארוע יחיד שהתגלה. אני שואל את עצמי אם בעקבות ההצהרות הללו מישהו חזר לתיקים ישנים כדי לבדוק אם אין שם בעיות, או שחיכו לנאפסו.
בכל אופן, הנקודה שלי היא שלולא הסימון של איציק מרדכי כאשם, הפרשיה לא היתה נהפכת למה שהיא נהפכה.
שמאל אמיתי 569976
יש לציין שהם סימנו את מרדכי כאשם מתוך הנחה שהחקירה תתמסמס ולא יקרה לו כלום בסופו של דבר. הם הרי לא רצו מהומה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים