לדפוק את הראש בקיר 572346
איך אפשר לכתוב משפט כמו :

"כדי לקדם את חוות הדגים האקולוגיות, החלה הקרן העולמית למען חיות הבר, בשיתוף עם אירגונים אחרים, במהלך של תקינה ופיקוח, שיעניקו רישוי לחוות דגים מן הסוג החדש, העומדות בתקן. במקביל, מתנהל בארה"ב מאבק נגד השדולות החקלאיות שהביאו לסיבסוד ממשלתי המעודד, בין השאר, הטלת רשתות ענק הגורפות את קרקעית הים תוך הרס אזורי מחיה והשמדת יצורי ים רבים (כ-‏50% מן העולה ברשתות), שמושלכים לאחר מכן בחזרה לים."

בלי להתפלץ?

לדפוק את הראש בקיר 572365
תקינה זה דבר חשוב, כך שנדע אם המוצר עומד בתקן כך שהוא לא פוגע בסביבה.
תקן דומה יש ליערות המשמשים להפקת עצים - תקן ליערות ברי קיימא - מספר העצים הנכרתים שווה למספר העצים הנשתלים, כך שאין צמצום בגודל היער, תוך שמירה על תנאי סביבה כאלו ואחרים.

אתה צריך להבין שלפגיעה בסביבה יש משמעותיות חמורות, כגון הצמצום העולמי בדגה, שהיא מקור חשוה לאוכל. חוות דגים ברישיון (כרגע הרישיון הוא ללקוח בלבד - הלקוח יוכל לבחור אם לקנות מוצרים העומדים בתקן ולא פוגעים בסביבה, או שלא), לכן יש אינטרס לקדם חוות דגים ששומרות על משאב חשוב זה.

סיבסוד לפעילויות כלכליות באופן כללי הוא דבר די גרוע אלא אם יש לשימוש תועלות חיוביות שאנשים לא מוכנים לשלם עליהן (כמו : רוצים שאנשים יוכלו ירקות טריים, אז מסבסדים ירקות טריים).

אין על הים 572434
השימוש ברשתות גריפה הוא בעייתי.
יש מספר סוגי רשתות גרירה. בכולם אחוז ה- by catch (נספחי שלל (?) מפלצתי ולא מוסרי >
לפעמים מעל 90% משלל רשת שנגררת על הקרקעית מוחזר לים בהעדר ערך מסחרי.
לדפוק את הראש בקיר 572436
דיג יכול לגרום נזק גם ללא תמריצים ממשלתיים: שיטות דיג שבהן קוטלים את הדגה ע"י חומר נפץ, זרם חשמלי, או רעל הצליחו לגרום נזקים לא מעטים ונחשבות לא חוקיות. יש מאבקים מוצלחים.

אבל אני מבין שאתה מחובבי הדיג בעזרת גרירת חכות.
לדפוק את הראש בקיר 572439
''רבותיי, זה בשביל הדגים, ובשביל הפצצות, וכל הברדק שאתם עושים בים... ושכה אני אחיה, שזו רק ההתחלה.''
לדפוק את הראש בקיר 572441
מצאתי את ההמשך: >
לדפוק את הראש בקיר 572457
אני חובב לוקוס ופירות ים

התפלצתי מזה שאנשים בוגרים במאה ה21 יכולים לכתוב פסקה שבה שהסיפא שלה (הנזקים שפיקוח ותקינה גורמים בחקלאות הימית) סותר את הרישא (פיקוח ותקינה יקדמו את החקלאות הימית)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים