574590
נראה כמו מקום מצוין למיני-סקר:

איך את\ה מכנה את ה- tribulus terrestris [Wikipedia] ?

במחוזותינו הם נקראים קוצי מוות.
574598
לא כיניתי אותם אף פעם בשם, אבל הרבה פעמים התייחסתי למשלח ידה של אמם של הקוצים האלה, כשהייתי שולף אותם מהצמיג של האופניים או מהסוליה של הכפכף.

(תישאר!)
574638
לא עדיף להשאיר אותם תקועים בצמיג כמה שיותר?

אגב, הנחש הנושך הוא השותף הסמוי של הקוץ.
574639
אולי עדיף להשאיר, אבל אני תמיד הייתי מוציא אותם.

לידיעת הקוראים שלא מתמצאים בז'רגון, "הכשת נחש" (snakebite) זה הכינוי לסוג של פנצ'ר שקורה כשהגלגל (בד"כ האחורי) נלחץ בחוזקה לאדמה - למשל אחרי קפיצה - עד שהפנימית נמחצת על-ידי השוליים של מסגרת הגלגל, דבר שיוצר שני חורים קטנים שנראים כמו סימני שיניים של נחש. לא מצאתי תמונה או וידאו של התופעה, אבל בחיפושים מצאתי סרטון (יש אלפים כמוהו) שממחיש יפה את חוויית הרכיבה בסינגל.
פאמפטרק 574774
ומי שרוצה להשתפר במיומנויות רכיבה ומגיע לסביבות שגב יוכל לסור למסלול שתכנן האדריכל ירון ברונשטיין.
בורג קטן במערכת 574636
מה זתומרת? אייכמנים!

(קיבוצי עמק זבולון, שנות השבעים-שמונים, וזה היה אכן ניסיונו החזק ביותר של הטבע להניא אותנו מללכת יחפים. לא הצליח לו. במקומותי הנוכחיים, בעיר, אמנם עם הרבה טבע וגנים, לא יוצא לי לראות הרבה קוטב מצוי.)

בסדרה על הסוריקטות שהזכרתי בתגובה 556103 כיכב כרקע מין אחר של קוטב (חשדתי לפי צורת הפרח, ופעם אחת אכן הקריין ציין אותו בשם זה), שכנראה ממלא את מדבר קלהארי במרבדים של פרחים צהובים ענקיים.
בורג קטן במערכת 574661
אה, אלה, יש מקום של כאלה ברמת חן, הם נתקעים גם ברגליים של הכלבים, העיריה כל שנה חורשת את השדה ושום דבר לא מצליח לצמוח שם - מלבד כאלה.
בורג קטן במערכת 574665
יש מצב שאם לא היו חורשים את השדה, היו צומחים שם עוד כמה דברים, וחלקם של אלה היה נגרע.
574860
בילדותנו - דורלקס, על שם הזכוכית הנשברת למאות רסיסים חדים במיוחד.

בקרב קהילת רוכבי האופניים כיום - נינג'ות. מעניין שקריאה ברפרוף של המאמר בוויקיפדיה לימדה אותי שהכינוי הזה לא רחוק מהשם הלטיני של הצמח.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים