באופן עקרוני אני מסכים עם הטענות 57549
של יובל. ברור שהסכסוך לא יסתיים גם אם לפלסטינאים תהיה מדינה ( הם רק ישתמשו בה כמנוף למתקפות נוספות עלינו) או על ידי טרנספר ( אין לנו את כוח הרצון והיכולת לעשות זאת בניגוד למשל לתורכים שטרינספרו את היוונים במאה הקודמת ) .
מסופקני גם אם הסכסוך יסתיים עם תוקם כאן מדינה דמוקרטית רב לאומית של כל אזרחיה לא יהודית באופיה כפי שמציעים הקומוניסטים וליברלים שונים. אני דווקא מוכן לקבל את העיקרון ומאמין שיהודים חילוניים רבים היו מוכנים לחיות במדינה כזאת ללא כל בעיות, לצד המהגרים הזרים הרבים שהיגיעו לכאן והם כעת חלק פעיל מהאוכלוסיה. ( וכך גם היהודים החרדים שבמילא אינם מקבלים את מדינת ישראל היהודית).
אלא שנראה לי שזה עוד פתרון לא מעשי מכיוון שכיום האיסלאם הקיצוני נעשה דומיננטי בקרב הערבים והוא לא יאפשר גם את הקמתה של מדינה כזאת.
ייתכן שמה שיובל מציע הוא הפתרון הנכון ביותר , השאלה היא אם יש לנו את כח הרצון לבצעו . עם כל הבעיות שמהם ישראל סובלת כיום אינני בטוח בכך. דעתי היא שבראש ובראשונה הישראלים צריכים כעת לעבוד במקביל למלחמה עם האוייב ועם הכלכלה גם על עצמם להביא לשינוי ולשיפור בתרבות שלהם כדי להרגיש שבסופו של דבר יש על מה להילחם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים