השכונה של מרגול 579011
כשכעסו על מרגול על תגובותיה למחאה היא הזכירה שהיא בעצמה באה משכונת עמידר בנתניה.
שכונת עמידר היא שכונה שצמודה לשכונת השיקום סלע. זה החלק היותר נעים ויש בו הרבה קשישים סימפטיים ואנשים עובדים ויותר מסודרים. במשך השנים נוצר איזשהו פער בין החלק הפחות משגשג של סלע לחלק היותר משגשג, שתושביו השתדלו לקרוא לעצמם עמידר. 'סלע' נחשבה קללה.
בעוד סלע נראתה יותר כמו שמצפים מסלאמס, עמידר התחילה להיראות כמו רחובות בתים פרטיים סימפטיים ולא מלוכלכים. אבל עדיין בסגנון כפר ערבי.
כשראש העיר התחילה בקדנציה הראשונה שלה היא הפכה את עמידר לשכונת וילות. בצורה די פשוטה - היא פשוט ממש ייפתה את השכונה. בגלל שהאנשים שם (הרבה אוכלוסיה זקנה) לא מחריבים את מה שבונים למחרת ובגלל שהבתים יחסית שמורים, היא עשתה את זה במהירות שיא. אחד הדברים הראשונים שעשתה היה לתקן את הכביש ולהפסיק את השטפונות עליו בחורף.
נורא התפלאתי כשהיא השקיעה כל כך בעמידר, כי שאלתי את עצמי למה היא לא מתחילה לשפץ את הגרעין הקשה של השכונה.
שזה מקום ממש הזוי. סרט. מלבד מזרקים וקונדומים אפשר למצוא שם מכלאות קטנות עם חיות בין בתי הקומות הצפופים (עד לפני שנתיים עוד הסתובבו חמורים), רצפות מטונפות בכל מקום. מזבלות מאולתרות. היום פחות גרוע, אבל אני הבנתי שהיא עבדה מהקל אל הקשה. היא בנתה גן שעשועים מדהים (בכמה ימים), ובמשך כמה שנים המשיכו לשרוף שם את הספסלים והמתקנים. כל פעם שיפצו שוב. בנתיים טפו טפו טפו בסדר. היא שיפרה פארק אקליפטוסים קטן ושמה שם מתקני אבן גדולים למנגל. אנשים התלהבו והשתמשו והחריבו אותם (מה שדורש כוח של לפחות ליטר וחצי וודקה). כשהמקום היה מסודר היה גם יותר נוח להניח את האשפה ליד האקליפטוסים ולשרוף אותה.
אבל יש שיפור. העירייה מתעקשת לקרוא לתושבי עמידר 'תושבי סלע' וזה מצויין בעיני, כי עמידר הפכה לשכונת וילות והשם 'סלע' כבר איבד את הקונוטציה הדמונית שלו. תושבי עמידר בעצמם מרוצים, כי כשהם נכללים ב'סלע' הם זוכים להטבות של שכונת שיקום שהן מאוד משמעותיות.
לא יודעת אם ציינתי, אבל השכונות האלו היו ועדיין מקומות שבהם יישבו מהגרים עניים. כל עליה הזרימו לשם. הטריפוליטאים והמרוקאים, הרוסים, האתיופים. המקום לא ממש קיבל הזדמנות להתאושש ממהגרים עניים עם קשיי קליטה. יש המון בעיות. למרות שזה לא כל כך נעים, זה מאוד לעניין שאחות טיפת חלב עורכת ביקורי פתע לכל משפחה שמחסנת תינוק.

משום מה התחלתי להתלהב מראש העיר של נתניה עכשיו עם כל גל המחאה, שזה משהו חדש עבורי כמתלוננת סדרתית. ברור שיש לי עוד הרבה תלונות, מוצדקות (יתוש הנמר האסייתי, למשל). אבל מול החדלון הממשלתי, הקטע הזה של ''מה לעשות, ככה זה'' השיפור בנתניה, שהיא ממש קשה, מראה שאפשר לעשות.
השכונה של מרגול 579013
לגבי הסיפא של תגובתך: זה בדיוק העניין, טיפול בבעיות מקומיות (בין אם זה שכונת סלע בנתניה או מחירי השכירות בתל אביב) הוא תפקיד הרשות המקומית, לא תפקיד הממשלה.
השכונה של מרגול 579021
נכון, ותפקיד הממשלה הוא להזרים תקציבים.
השכונה של מרגול 579027
אני חושב שהמשפט הנ''ל מדגים באופן המזוקק ביותר את כל מה שפגום בחשיבה הסוציאליסטית בכלל, ובמחאת האהלים בפרט.
השכונה של השכנה 579040
גלוי נאות, איני סוציאליסט ואיני חלק ממחאת האוהלים, הפגם הוא אצלי.
השכונה של מרגול 579125
אז מהו תפקיד הממשלה? אגב, מהי החשיבה שלך בניגוד לסוציאליסטית?
השכונה של מרגול 579427
למה שאני אעבוד קשה?
השכונה של מרגול 579428
אני עדיין לא מבין את תגובה 579027. לפי החוק הזה תפקיד הממשלה הוא להזרים תקציבים (ועוד כמה דברים קטנים. כמו: להחליט איזה תקציבים בדיוק, ולמנות כמה מינויים).
השכונה של מרגול 579432
ולהכריז על מלחמה...
השכונה של מרגול 579454
מה שלא קורה יותר מדי פעמים. ועדיין מצריך הסטת תקציבים רצינית, בד''כ.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים