בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580030
בן דרור ימיני שכמקארתיסט טוב מוציא שם רע לפטריוטיות ולציונות בנסיונו למצוא בוגדים ומחריבים המסוכנים לציונות ולמדינת ישראל, מתעלה בסוף השבוע הזה על עצמו כשהוא מאשים את מחאת האוהלים באותה האשמה. וכל כך למה? בגלל דחייתם המוצדקת את ועדת טרכטנברג שנועדה לקבור את בעייתם תחת הררי בירוקרטיה. ימיני שהצטיין גם בסנגוריה על שחיתותם של פוליטיקאים, משלב כאן בין שתי אהבותיו ומתעלה על עצמו. זה היה רק עניין של זמן שלאחר כל הזילזול והפטרונות ("ילדים מפונקים שטוב להם", "שיורידו את רמת החיים") והטפת המוסר ("איך אפשר להפגין כשהדרום מופגז בקטיושות ויש מלחמה") תגיע גם אמירה כזאת, וביחוד מצד אדם כזה. חשיבותה של המחאה החברתית, מעבר לענין הקונקרטי שהיא נאבקת למענו, היא גם בשינוי דפוסי מנטליות בחברה הישראלית - כבוד לפרט ולרווחתו, העלאת סדר היום האזרחי על פני העיסוק הכרוני במלחמות (שלא מעט מהן הן לא בלתי נמנעות ותליות מדיניות ממשלה) והתמערבות מדינת ישראל באופן כללי. זה מה שמרגיז את ימיני ושמרנים אחרים, כולל כאן באייל, המהלכים עלינו אימים בהבאת סכנת קיום על המדינה (ולא למשל, מלחמות שלום ההתנחלויות הכל כך אהובות עליהם). לכן המחאה הזו היא כל כך חיובית וחיונית כאויר לנשימה למדינה, מעבר לזה שהיא מאוד צודקת.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580034
אתה שוב טועה ומטעה. בן ימיני (שהוא בכלל איש שמאל) מאשים את מארגני המחאה בכך שמטרתם "לחבר את המחאה המדינית, לקראת ספטמבר, עם המחאה החברתית". והוא גם מוכיח זאת בצטטו את סעיף 6 במסמך הסיכום הקובע שיש להצטרף למחאות של הפלסטינים, לקבל את פניהם בפרחים, ולהביא את הצד הפלסטיני למאבק משותף.
ומטרת המחאה לא היתה כבוד לפרט ולרווחתו, אלא הגדלת הסיבסוד של משלמי המסים בפריפריה למפונקי תל אביב וכפר שמריהו.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580038
בן דרור ימיני הוא איש שמאל כמו שאם תרצו היא תנועת מרכז. לאומנות ורדיפה מקארתיסטית אחרי פוסט-ציונים איננה שמאלנות ופרגמטיזם מדיני נטו אינו מעיד על שמאלנות.
זכותם של מארגני המחאה לשלב את מחאתם עם זו של הפלסטינים. בתבונתם הם מבינים שיש קשר בין הדברים כפי שהבינו זאת בשעתם הפנתרים השחורים.
הגדלת הסיבסוד למעמד הביניים ייטיב גם עם השכבות החלשות יותר. כשויקי קנפו מחתה על מצבה בשעתו, גם לה הטיפו מוסר ואמרו שהיא דורשת מהמדינה יותר מדי. אוהבי הסדר הקיים תמיד ימצאו את התירוץ לשלול מחאות לשינוי דברים.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580067
בן ימיני הוא אכן איש שמאל.
אני זוכרת בנעורי שהייתי קוראת את הטור שלו ותוהה איך מישהו שקוראים לו ''ימיני'' יכול להיות כל כך שמאלני.
פשוט, השמאל זז, והוא נשאר במקום שהיה.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580069
איש שמאל לא מיישר קו אוטומטית עם מדינתו ודוחה כל ביקורת עליה, לא כל שכן מכתיר את המבקרים כבוגדים המסכנים את שלום המדינה. פרגמטיזם מדיני היא תפיסה של המרכז. רק כשמעורבת בה רגישות לזכויות אדם ומאבק אנטי-קולוניליסטי היא יכולה להיקרא שמאל.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580070
(המילה דרור נשמטה).
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580144
ניחוש: בבחירות האחרונות הצבעת למפלגה של בן ימיני.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580151
לבן דרור ימיני יש מפלגה?
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580160
ערן בן ימיני [ויקיפדיה] (נולד ב-‏21 ביוני 1966), מייסד ארגון מגמה ירוקה, ארגון סטודנטים ארצי למען איכות הסביבה. כיהן כיו"ר התנועה הירוקה שרצה יחד עם מימד לבחירות לכנסת השמונה עשרה.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580169
תאמין או לא, אני מתקשה להזכר למי הצבעתי.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580174
תודעה אזרחית למופת :-)

(סתם, האמת שגם אני כבר לא לגמרי זוכר למי גמרתי אומר להצביע, לו הצבעתי)
(להבהרה, התכוונתי למפלגה שזכתה לרוב מוחץ בבלוגוספירה)
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580178
אם כך, כנראה הצבעת לעלה ירוק...
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580180
לא. לעלה ירוק בעליל לא הצבעתי. אין לי אינטרס בעניין. גראס לא משפיע עלי. הגוף יותר מדי בהלם מזה שנכנס אליו טבק, שהוא לא שם לב לפטרוזיליה.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580181
את בטוחה שאת לא קרובת משפחה של אייל שני?
:)
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580191
לשמחתי כי רבה, לא.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580215
לא חייבים להכניס טבק לגוף.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580231
נכון. פעם אחת היו בראוניז מעורבות בעניין. ואפילו היה עליהן שלט "אחת בלבד מספיקה!".
אבל הן היו טעימות נורא, ולא הרגשתי שאחת משפיעה בצורה כלשהי. אז אכלתי 5. אחרי שעה וחצי פתאום התחלתי להרגיש את העולם מסתובב, ויכולתי לשכוח מלחזור הביתה על האופניים. בחור על אופנוע שיצא זמן קצר אח"כ לקח אותי הביתה, ואת האופניים אספתי למחרת.
רבע שעה אחרי שהגעתי הביתה ההשפעה חלפה.
לא חוויה משהו.
כלומר, הבראוניז היו טעימות, אבל הן היו טעימות גם אם לא היו מכניסים לתוכן גראס.

_
אבל לפחות היה לי תירוץ לעזיבה מוקדמת.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580085
ימיני זיהה עצמו מספר פעמים כאיש שמאל ציוני‏. הוא תומך במדינה פלסטינית לצדה של מדינת ישראל ובחלוקת ירושלים במטרה לפתור את סכסוך הישראלי-פלסטיני. הוא מתנגד להתיישבות יהודית בשכונות הערביות של ירושלים. הוא תומך בפתרון של הפרדה בין ישראל לפלסטינים, כולל בצורה חד-צדדית והביע תמיכה בתוכנית ההתנתקות, למרות ביקורת על חלק מפרטיה. בעבר הביע תמיכה מסויגת בהסכם ז'נבה‏ ותמיכה מלאה במפקד הלאומי של עמי אילון. הוא מתנגד חריף לזכות השיבה וטוען שזו בעצם דרישה לחיסול ישראל. אם זה הופך אותו ללאומן מקארתיסט - כנראה שאתה הרבה יותר קיצוני ממה שאתה מציג את עצמך.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580095
כל מי שבעיניו פוסט-ציוני מדי, הוא מציג אותו כמסוכן למדינה ומשתף פעולה עם האויב והעולם האנטישמי (בניגוד ליחס הסלחני שהוא מתיחס למתנחלים אעפ''י שהוא לא מסכים איתם). זה בנוסף לתמיכתו בשחיתות פוליטית ובהתנגדותו לפסקי דין ליברלים של בג''ץ. שמאלני הוא בהחלט לא אלא כפי שאמרתי, פרגמטיסט מהמרכז בדעותיו המדיניות.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580099
אתה אומר (למעשה כותב) הרבה דברים. אחד או שניים אפילו נכונים. זה לא.
מה זאת אומרת "פוסט ציוני מדי"? מי שפוסט ציוני הוא בהגדרתו מסוכן למדינה ומשתף פעולה עם האויב והעולם האנטישמי.
וימיני תקף לא פעם ולא פעמיים פעולות של מתנחלים.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580105
המשפט השני שלך מדגים היטב את המושג מקארתיסט לאומני.
ימיני אמנם מבקר מדי פעם מתנחלים אבל עושה זאת בעדינות ובודאי לא בשצף קצף שהוא תוקף את כל מי שנמצא משמאלו.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580157
אתה מתכוון לעדינות כזו או כזו, או שמא כזו?
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580162
אל תבלבל אותו עם עובדות.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580187
כן. כשהוא יוצא נגד הימין, הוא מבקר אותו בצורה ענינית. כשהוא יוצא נגד השמאל, הקצף עולה מפיו. בנוסף, כשהוא מבקר את הימין הוא לא שוכח לשים אותו יחד עם השמאל הפוסט-ציוני באותה נישה. מי שיש לו בעייה כל כך גדולה עם פלג מסוים של השמאל וסבלני יותר כלפי הימין, איננו שמאלני.
בן דרור ימיני עושה זאת שוב. 580194
זו בהחלט פרשנות מקורית מאוד, מה חבל שאיננה מעוגנת בטקסט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים