58088
האם לפי ההצעה ישלמו הפלסטינאים תושבי-השטחים מסים? אם לא - איך זוכים במעמד של פלסטינאי תושב-שטחים? אם כן - מהו המנגנון באמצעותו יהיו שותפים להחלטה מה לעשות בכספי המסים שלהם?
עוברים להתנחלות ומתאסלמים? 58090
לא מוכרחים: 58091
לפי האמנה הפלסטינאית,
Jews who were living permanently in Palestine until the beginning of the Zionist invasion will be considered Palestinians. (For the Zionist invasion is considered to have begun in 1917.) [sic]
וכן,
Whoever is born to a Palestinian father after ‏1947, within Palestine or outside is a Palestinian.
מסים לממשלת המנדט 59014
השטחים צריכים לקבל מעמד של אזורי פיתוח מיוחדים, כולל הקלות במיסוי.
אני מאמין שגם כעת, אם יחולו חוקי המנדט הישראלי בשטחים, ניווכח לדעת שעל פי סטנדרטים ישראלים מעטות המשפחות המגיעות לסף הכנסה חייב במיסוי.

מובן שהכספים שיזרמו לתוך השטחים יהיו גדולים מאלה שייגבו שם. יתכן שלא ייגבה שם מס כלל, ובכל זאת, ארנב בעל אזרחות ישראלית לא יוכל לקבוע את מושבו שם. כפי שציינתי, היות שתושבי ההתנחלויות נמצאים שם כחלק מהמנדט הישראלי, הם עצמם לא יזכו למעמד איזור פיתוח, ולא יוכלו ליהנות מההקלות שלהם יזכו תושבי השטחים שאינם אזרחי ישראל.

בעניין השותפות בהחלטות, כל המאמר עוסק בהפקעת הזכות הזו מתושבי השטח הכבוש, עד לכינונה של מערכת חוקתית וחינוכית סבירה. בשלב כלשהו תוחזר, כמובן, הזכות הזו, וגביית המסים תהיה פנימית ולא על ידי ממשלת המנדט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים