דרך השם 581892
ומה גם שכל שכנינו בדרך זו או אחרת אינם רוצים בטוהתינו ומה גם שהורי כל היהודים באו לפה לגור כיהודים בארץ הקודש
דרך השם 582019
>> דוד מכניס את כולם לכיס הקטן עם יכולת תמרון המילולי שלו (תגובה 581986)

שאלה מתוך הכיס: מה זה טוהתינו? וגם לא הבנתי את הקטע עם ההורים שבאו לפה "לגור כיהודים".
יש חשש לחשד שיכולת התמרון המילולי המדאימה העבירה אותך על דעתך, אם תורשה לי ספקולציה פראית.
דרך השם 582021
בתחילת דרכי באייל, נהגתי לשלב משחקי מלים עם שגיאות כתיב מכוונות שהיו רלוונטיות לנושא הנדון, בהנחה שכולם מכירים את האיות הנכון, ולכן יבינו את הפואנטה. עד מהרה התברר שיש אנשים שלא יודעים לאיית, וכאשר כותבים בשגיאות כבדיחה, הם עלולים לקלוט את הכתיב השגוי כאילו הוא נכון. לכן כדאי לדעתי לוותר על בדיחות כמו ''מדאימה''.
דרך השם 582032
באמת לא הבנת שזה טובתנו? או שזו ציניות על ציניות על סרקזם..
דרך השם 582038
אני חשדתי שמדובר בתורתינו (הקדושה).
אבל אין מה לומר. מדובר בלהטוטן.
דרך השם 582058
טוב אני רואה שגם פה משתמשים בשיטה העלובה של ynet מוצאים איפה פספסת עם המקלדת והופכים אותך לבור גמור בטענה שאתה כותב בשגיאות כתיב, אבל לתוכן בכלל לא מתייחסים זה הופך את הדיון (כי אין פה שיח) למשהו כזה מהול באגו טריפ ועוד כמה דברים עלובים ולא התייחסות לשורש הדיון, ולכן הייתי מאוד מעוניין שלא ישתמשו פה בשטיקים למיניהם של תרגילי מנהיגות זולים על מנת לסרס או לערפל את שורש העניין - אחרי שכל החברה פה הפגינו בעלות על האתר הזה ( למרות שכבר שנים אני מכיר את האתר הזה ) בכך שהם יעמידו בריונים ולא יתנו לו להיכנס מזכיר לי קצת את הסלקציה שעושים בתל אביב לגבי כניסה למועדונים מפוקפקים - בכלל מי רוצה לשים פעמי לשם לאותם מועדונים ועוד שמים שומרים על מנת לבחור את "המובחרים" שיכנסו למועדון חחח,

בכל אופן אחרי ההתמודדות עם המשוחות שקשורות לאגו וכל אחד נתפס פה לקטנות אשמח עם יגיע לדיון מייצג דעה רצינית ולא צינית כי ידוע שהציניות היא הכלי של החלש ולכן בואו ונחזור לשורש הדיון - האם לפי דעתכם אין ילדינו ראויים ללימוד על בסיס התורה הקדושה ועל העברית שהיא שפת הקודש ואיך יוכל הדבר לקרות עם תלמידים שאינם יהודים באותו בית ספר והרי זה אסון שאין כדוגמתו - ולכן אנחנו עם ישראל שאנו עם נבחר צריכים ללמוד את תורתנו הקדושה את המשנה את הגמרא ואת כל כתבי הקודש ורק לאחר מכן ללמד את כל הגויים , אגב כל לימודי החול כגון מתמטיקה וכו אלו דברים פעוטים שתמיד יהיה ניתן להשלים לאחר שנוצר לנו בסיס חזק בלימוד התורה הקדושה כל שערי הידע יפתחו ללא כל מאמץ ניכר יחסית לסוגיות התורה שלנו, מסכימים ?

ואגב אם תרגיזו אותי יותר מידי לגבי ההשתתפות בדיוני האתר אני אפתח אתר פורומים דומה בשניות ממש ואנסה שם ליצור דיונים דומים, בניתי כבר עשרות אתרים כאלו כמתכנת אתרים
דרך השת 582059
על הדיון שאתה מבקש אומרים בבריטניה : no case to answer (סליחה על האנגלית, אלה הגנים הגויים שבי).

ועל האזהרה בסוף ההודעה אמרו חכמינו "אויה לנו כי הושברנו, אנה נוליך את חרפתנו, מה תרופה למכתנו ומה מזור לשברנו. אוי וויי, שמע ישראל, געוואלד, יהודים הצילו נא!". השאלה הבוערת כרגע היא איך להרגיז אותך יותר מדי בדרך המהירה ביותר. רעיונות, מישהו?
דרך השת 582064
זה רק מעיד שתגובתך שחוקה אתה ממחזר את התגובה הצינית באופנים שונים ואין לך באמת רצון לבדוק את האמת, אם היית רציני שכפי הידוע - רצינות מעידה על רצון הייתי אולי מבין משהו חוץ מאשר להעריץ את תחושת הביטחון השגוייה שלך שאתה פה אחד מהחברה, אז יש לי חדשות עבורך אתה בעצם לא משקף את הדעות פה - וחברים יש רעיון מעיד על כך שהנחתי מדוייקת - ראה כמה ענו לך כשקראת לחברך להגיב, כן כן אני יודע שכעט אולי תבחר להגיב בשמות בדויים אבל האמת היא אחת והרי שאתה אינך מעוניין לדון באופן רציני על הדיון
דרך השת 582069
אינני מכחיש, ומעולם לא הכחשתי, שאיני מעוניין לדון באופן רציני על הדיון.

למעשה אני לא מעוניין בדיון גם באופן לא רציני, ומה שנחמד במגיבים שכמותך הוא שלא צריך להתאמץ כדי להציג אותם כאידיוטים‏1, הם עושים את זה מצוין בעצמם. ברוח זאת של אהבת ישראל אני סוכר את פי והבמה שלך היא להשמיענו את דברי חוכמתך, ולהשומע ינעם.
____________
1- אני לא טוען, חלילה, שאתה אידיוט, אלא רק שזה הרושם שעולה ממקרא דבריך. בכך אני מקוה להציל את ההודעה ממחיקה אכזרית (אבל חבר'ה, תרגישו חופשי אם לדעתכם עברתי את הגבול).
דרך השת 582074
אני מבין, טוב אם אינך מעוניין זה בסדר, אני מקווה שמישהו אחר כן יהיה מעוניין לנהל דיון מכובד בנושא, וסליחה אם גרמתי לך תחושה רגשית לא נעימה כי הרי הדיון פה הוא על נושא ולא שמישור האישי, שיהיו בשורות טובות אחי, אגב אני כן דוד מהמכולת סתם עבדתי אליך :)
דרך השת 582076
בדרך כלל אני עובד במכולת כי שמי דוד אבל בשעות הפנאי אני כותב תוכנות מורכבות לצורך ריגול
דרך השת 582307
לרוב אתה מעלה בי חיוך אבל הפעם לדעתי עברת את הגבול- ואני מרשה לעצמי להעיר לך למרות שאני לא בדיוק חבר'ה.
דרך השת 582316
דע לך שבכל מקום בו אתה חש כי הנה חצית את הגבול, יש לפחות אדם אחד שישוש לקפוץ אחריך בפרצה שנפרצה.
דרך השת 582070
כמדומני, ציטוט חז״לנו עליהם השלום תמיד היה אחד הטריקים המשובחים ברב המכר ״כיצד להרגיז אורתודוכס ב60 שניות״.
דרך השת 582077
ובהרגזות עסקינן ?
דרך השת 582078
תגובה 582059

הכל ברוח טובה. תורתנו הקדושה הלא אסרה שנאת חינם.
דרך השת 582080
אכן נכון למרות שאני מהמכולת ואני מרים בזמן אמת ארגז על הגב ( נשלח מהנייד ) אני מוכרח לציין שצריך להיזהר משינאת חינם ויש לעסוק באהבת ישראל על מנת להביא את הגואל, ולכן אהבת חינם תביא את הגאולה ובית המקדש השלישי, לחיים לחיים ודש מהמכולת
דרך השם 582061
דוד,

אני מתנצל בשם שאר המתדיינים על הציניות וההמנעות מדיון נוקב.

אני חושש ששאר המשתתפים בדיון לא מסכימים עם הנחות היסוד הבסיסיות שלך. הביטוי "תורתנו הקדושה", לא רלוונטי לכל המתדיינים באתר, שחלקם חילונים, כופרים להכעיס, או מתבוללים. האם אתה מודע לכך? אם כן כדאי לשנות את הנחות היסוד של הויכוח.

תודה,
דרך השם 582068
זה בסדר זהו רק ניסוי כלים לדעת מה הם הרוחות הנושבות פה ולאיזה כיוון ומסתבר שחוץ מאשר לנפנף במילים אין פה דעות מוצקות, אגב לגבי תורתינו הקדושה היא אכן קדושה תשאל כל מוסלמי או נוצרי ותראה שהוא מעריך את התורה של היהודים שנתנה על ידי האל למשה רבינו כך שהדבר ראוי לאימוץ שאכן תורתינו היא הקדושה והיא מכילה את כל החוקים באופן נפלא של איך לחיות פה עלי אדמות, דבר האל הוא האמת כל השאר זה מחשבות של אנשים של בני אדם שחי פה 70 80 שנה וכמה שהוא יכול להיות חכם אין לו יכולת לדעת מה הוא יחשוב מחר או עוד כמה שניות כי מי שמתזמן את המחשבות הוא הבורא והוא יקבע מה יהיה ואיך יהיה, ועל כן כל אותם דוברי עברית שזכו שנשמתם ירדה לעולם הזה פה בארץ הקודש ישתדלו להתעורר וללמוד משהו מהתורה שמשם נלקחה השפה שלנו, האמת זה מגוחך כולם פה מדברים בשפת הקודש, וכל מילה פה קדושה עד בלי די
דרך השם 582101
לא הבנתי. אם אתה (וגם מוסלמים ויהודים רבים) חושב שהתורה קדושה, אבל האנשים בפורום חושבים שזה גיבוב של הבלים, איך אפשר לנהל איתם דו-שיח שמניח שהתורה קדושה כאכסיומה?
דרך השם 582120
אני במקומך לא הייתי ממהר להציג את התורה איך שבחרת להגדיר אותה, למה את בוחרת לייצג את כל האנשים בפורום בעלת דעה כזו או אחרת מנין לך שכולם חושבים אחרת ? מה עשית בקורי בית אצל כל הכותבים במערכת ? וחוץ מזה שלא התכוונתי לנהל איתם אלא עם אותם אנשים שיש להם רגישות קצת לבורא יתברך ומכירים את הטוב שעשה עימנו ונתן לנו לגור בארץ הקודש כל שאר החברה שמזלזלים בתורה שלנו אליהם אין לי בכלל רצון להתייחס עקב חוסר הכרת הטוב שלהם על כך שהבורא בכלל נתן להם לנשום, ואגב סוגרים את המכולת אז כנראה שזו תהיה ההודעה האחרונה כי יש משלוחים ואני חייב לצאת כי קוראים לי דוד מהמכולת שכחת ?
דרך השם 582122
סליחה אני מהמכולת כי קוראים לי דוד שכחת ?
דרך השם 582127
סבורתני שהיא/הוא מכיר/ה את המגיבים כאן זמן רב ממך. ורובם - אכן חילונים כופרים. מיעוטים דתיים, שפויים וחכמים, שלא סבורים שבאמת מעניין את תושבי רקפת החילוניים תורה ומצוות, ולחילופין - שסביר להניח שזוג ערבים שלמדו בבצלאל אדריכלות, יהיו פחות דוסים מהממוצע המוסלמי.

אם אתה מעוניין לנהל דיון לא איתם אלא עם "אנשים שיש להם רגישות קצת לבורא יתברך ומכירים את הטוב שעשה עימנו ונתן לנו לגור בארץ הקודש", אתה מוזמן ללכת לכיפה. היה כאן פעם אחד שהיית יכול להתדיין איתו על זה, והוא פשוט היה מסכים איתך. אבל הוא עזב.
דרך השם 582135
''סבורתני...'' שדוד (''מהמכולת'') מכיר את המגיבים כאן לא פחות טוב
דרך השם 582215
אתה צודק, כשלתי בלשוני. לא כל המגיבים, אלא חלקם. אני יודע על יחסם לתורה מפיהם הם. אמנם שגור בפינו הכלל התלמודי "אין אדם משים עצמו רשע". אבל כלל זה כוחו יפה רק להוצאת ממון בבית דין הפועל לפי חוקי תורתנו הקדושה, ואם להשתמש בלשון הגמרא - "למיחש בעי", יש לחשוש לכל הפחות שהאדם ש"פיו ענה בו" כי "אין לו חלק ונחלה באלוקי ישראל", אכן תוכו כברו.

לכן אני חושב שאם אתה פונה באתר זה רק לחלק מהמגיבים שנאמן לתורת ישראל, כדאי שתקדים זאת בתחילת הודעתך. כך אותו שטיא לא היה מנסה לשים אותך ללעג וקלס, כי היה יודע שהודעתך איננה מיועדת אליו. למשל "אני מדבר רק אל היהודים הנאמנים לתורה"ק, ואם אתם מאמנים בוודאי תבינו שאין שום טעם וריח בהכללת הגויים, שהכוזרי מגדיר כרמה אחת מתחת ליהודי, באותה כיתה ולתת להם אותו חינוך כמו שניתן לצאן-הקודשים שלנו".

(אגב, אולי נקים אתר כזה כמו שהזכרת קודם? האתר יאפשר דיון וכניסה רק לאלה הנאמנים לתורה, ולא יהיו שם בזיונות וציניות כמו שיש כאן. אני מאד בעד, ואשמח אם תתחיל במלאכה ותתן כאן את הכתובת של "אתרא קדישא הדין" לקרואים המעוניינים.)
דרך השם 582331
יכול מאוד להיות שאני כבר בדרך להקמת אתר,
בכל אופן שיהיו בשורות טובות :)
דרך השם 582103
תדבר עם מוסלמים, ותגלה שסביר יותר שהם סבורים שהתורה היא עונש שניתן לעם ישראל, כי אנשים נורמאלים לא צריכים כל כך הרבה מצוות, שהיהודים סילפו את התורה ולכן אלוהים היה צריך לתת אותה שוב, מתוקנת הפעם, בידי מוחמד, שהיהודים המרו את פי משה והנביאים שוב ושוב, ושכבר כשהם קיבלו את התורה הם אמרו "שמענו והמרנו".
מצד שני, על הדרך תשמע גם שמוחמד מוזכר בתנ"ך‏1 ושמרים אם ישו ומרים אחות משה הן אותה אשה.
בעצם בשביל כל זה אתה אפילו לא צריך לדבר עם מוסלמים. מספיק שתפתח את הקוראן.

דרך השם 582119
אני שומע וחולק עליך
דרך השם 582125
אתה חולק עלי, כי לא טרחת לפתוח את הקוראן. כי לא נאה ליהודי קדוש לפתוח ספרים של דתות אחרות. בשביל זה תמשיך להניח את הנחות היסוד שלך על אחרים.
אתה מזכיר לי מוסלמי-פקיסטני שהתווכחתי איתו, שכל ההנחות שלו על היהדות והנצרות נלקחו מהקוראן.
הוא היה משוכנע שישו לא היה יהודי, ושמוחמד מוזכר בתנ''ך.
וכל נסיונותי להסביר לו את פירוש המילה מחמד ושאין לה שום קשר למוחמד (אלא אם התנ''ך מנסה לנבא את היותו של מוחמד זיין-על או לחילופין - שמוחמד יאנס בידי צבאות זרים, ועמישראל ישאר נטול-מוחמד) - עלו בתוהו.

אם אתה רוצה לנהל דיון פורה, אתה מוזמן לפרט למה אתה חולק עלי, ורצוי גם שתכניס נקודה בסוף המשפט.
דרך השם 582131
אין לי בעיה לפתוח ספרים ולקרוא ולידיעתך בעבר עשיתי זאת אבל היום לאחר כל הפרספקטיבה שרכשתי בחרתי ביהדות כי בתור יהודי אני בוחר ביהדות, אני גם מעריך מוסלמי שבוחר באיסלם שהיא דתו זה מעיד על נאמנות לעם שלך, ובכל אופן אתה גם מזכיר הרבה אנשים ששוחחתי עימם כי אני נוטה לא להתווכח, שאין להם הבנה מינימלית בתחום היהדות והם חושבים שיש להם מושג גדול בתחום, וזה לצערי אחת הבעיות של הדור - חוסר הידיעה, ובשבילך נקודה פסיק וגרש אפילו -> .,"
דרך השם 582134
זה שאני לא מזלזל בעם שלי לא הופך אותי לפחות נאור ממך. ממש שהכי צבוע בגישה הזו של להסתבט על התרבות שממנה באת הוא שחברה נוסעים למזרח לטיבט למשל הם מתרשמים מהתרבות הטיבטית ומעריכים את התרבות שלהם ואת תרבותם, בזמן שהטיבטים עצמם אומרים להם שהיהדות זה הטופ של כל העניינים
וראיה לכך בהמשך
דרך השם 582123
אתה מדבר בתור מוסלמי ?
דרך השם 582128
לא.
מוסלמים, אגב, אין כאן.
דרך השם 582133
איך אתה יודע בדקת ?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים