התשובה האמיתית... 5826
להרוג את אסד, כמובן.
התשובה האמיתית... 5829
המממ... האם יתכן כי מות אסד היה קונספירציה סורית-ישראלית להצלת ממשלת ברק? (:
התשובה האמיתית... 5830
*סורית*-ישראלית? מה הקשר לסוריה?

אתה באמת חושב שאסד מת מוות טבעי, וזה לא קשור למוסד? תרגיל הסחה מבריק של ברק, והרבה יותר יעיל ממלחמה עם האיחוד האירופי.
התשובה האמיתית... 5834
נו, ואם לסורים היה סיכוי לטפול עלינו התנקשות כזאת, אתה חושב שהם לא היו מזנקים על ההזדמנות? אם הם לא עשו כן עד עכשיו, זה היה חייב להיות מאורגן בשני הצדדים. אולי בשאר ארגן משהו עם אהוד?
הוא מת מזמן 5839
אני חושב שאסד מת כבר לפני כמה חודשים, ושהמשטר הסורי הסתיר זאת באמצעות כפיל, כדי לאפשר לבאשר להתארגן ולתפוס את השלטון. השימוש בכפילים היה נפוץ בגוש המזרחי, וגם במדינות ערב; סדאם חוסיין ידוע בשימושו בהם. ישנה מסורת ארוכה במדינות מוסלמיות להשהיית ההודעה על מות השליט; בין השאר, כך עלה סולימאן המפואר לשלטון.

בחודשים האחרונים היו כמה סימנים לכך שאין בעל בית בדמשק. הכתבה המפורסמת בעיתון הלבנוני, שדרשה את נסיגת כוחות סוריה מלבנון, עברה ללא תגובה קטלנית. לפני מספר חודשים, פרסם רפעת אסד שבקרוב הוא יבוא "כדי לשחרר את העם הסורי מרודנותו של אחיו." ועדיין, רפעת חי. לדעתי, אסד כבר היה מת, מי שנפגש עם קלינטון היה כפיל - וזו בדיוק הסיבה שלא יצא מהמפגש הזה כלום - והפרסום על עובדת המוות נבע מכך שהרמטכ"ל הסורי לשעבר, שנחשד בשחיתות, ערק לארה"ב בסוף השבוע שעבר. בהחלט יתכן שבשאר החליט לפעול עכשיו, לפני שהרמטכ"ל העורק יספר את האמת.

איך זה בתור תיאורית קונספירציה?
הוא מת מזמן 5841
בקונספירציה יש 2 חורים גדולים:
1. חיכמת שיהאבי *לא* ברח לארה"ב אלא נמצא בסוריה
2. אם אכן היה זה כפיל, מדוע הוא "מת" לפני הכתרתו של בשאר אל-אסד כיורש, שהיתה אמורה להיות ב17 לחודש (בסה"כ אחרי שבוע ?) (בהתחשב בעובדה שמר שיהאבי מעולם לא ערק...)
הוא מת מזמן 5846
הוא מת לפני זמנו (אהם) משום שה-CNN חשפו את עובדת מותו, והחבר'ה בסוריה החליטו שעדיף כבר לצאת בהודעה רשמית מאשר למשוך את הסיפור שבועיים.
שנצרף לפה לינק למאמר שהיה לנו על תורות קונספירציה? (:
הוא מת מזמן 5856
שהאבי נמצא בארה''ב (ציטוט מאיזו מהדורת חדשות)
הוא מת מזמן 5864
"שיהאבי, בניגוד להדלפות הסוריות לעיתון הערבי הלונדוני "אל-חיאת", לא נמלט לארה"ב אלא נמצא כעת בסוריה" (ציטוט מ"הארץ" של היום, עמ' ב3).
הוא מת מזמן 6263
חברים, אני שולח אתכם למבט חטוף על התגובה הראשונה במאמר על ג'פרסון ושות'
הוא מת מזמן 6275
אני יחסית חדש כאן. אולי תציין פרטים שיאפשרו לי לאתר את המאמר: מי כותב, מתי, איזו קטגוריה באתר (והטוב ביותר - קישור ממשי למאמר(
הוא מת מזמן 6277
בעמוד הראשי של האייל תוכל למצוא אופציה לחיפוש (מתחת ללוגו, מצד שמאל).
בכל מקרה - המאמר המדובר (לא שהבנתי במה קשורה התגובה הראשונה, אבל ניחא), הוא
דיון 188
דווקא עכשיו 6104
לא סיפקת הסבר מדוע להכריז על מותו של אסד דווקא באותו יום/שבוע
התשובה האמיתית... 5866
אני מתפלא על כולכם ששהנחתם שאסאד מת. תראו לאילו פינות נדחקתם בגלל אותה הנחה משוללת כל יסוד.
למעשה, אסאד שבשנים האחרונות השקיע חלק לא מבוטל מכספי סחר בסמים של מדינתו, בחברות הי-טק אמריקאיות וישראליות - הפסיד הרבה מכספו בגלל ההשקעה במניות אורכית שירדו בכמעט 40 אחוז לאחרונה, ובמניות מיקרוסופט שתאלץ ככל הנראה להתפצל.
אפרופו מיקרוסופט, הידיעות שהגיעו לתקשורת כאילו קנדה היא המדינה שהציעה לחברה לעבור לתחומה על מנת להמלט מחוקי ההגבלים האמריקאים, בטעות יסודת ולמעשה היתה זו סוריה. אפשר להבין מדוע העדיפה החברה להתפצל.

עד כאן הכל ברור נשאלת השאלה לאן נעלם אסאד. ובכן כאן השוס: בנו בשאר הממלא את מקומו, היה כידוע אחראי על תיק ההשקעות של אביו, במסווה של רופא שיניים. אולם הוא מעל בשיטתיות בכספים עליהם היה מופקד - דבר שתרם להתרסקותו הפינאנסית של אביו. כשנודע הדבר לאביו לא ידע את נפשו מרוב צער, וגזר על עצמו גלות במג'דל-שמס במסווה של דרוזי זקן.

את הפרק על ריפעת ורכישת כרומטיס במאמר נפרד.
התשובה האמיתית... 5899
רגע אחד, אבל איפה הטמפלרים בכל העסק?

כמובן שאני באמצע של "המטוטלת של פוקו", למה? מה הקשר??
התשובה האמיתית... 5905
לא קראתי. כיוונתי לדעת גדולים?
התשובה האמיתית... 6038
בחייך, זה קל.

לטמפלרים היו בעבר שטחי אדמה גדולים בסוריה (כל המצודות הצלבניות האלה). כשהם ביימו את נפילתם, הם למעשה העבירו חלקים גדולים מאד מהונם לסוריה, שבנדל''ן שלה הם שולטים עד עצם היום הזה. למעשה, מתוך האידיאולוגיה האגררית של הטמפלרים, שהם כידוע טיפוסים שמרניים מאד, נגרר כל המצב הכלכלי הדפוק של סוריה. ככה זה כשולטת בך אגודה סודית שלא יודעת בעצמה מה היא רוצה.

זרוע השלטון העיקרית שלהם היא מפלגת הבעת', המסווה מאחורי תעמולה פסוודו-סוציאליסטית את האמונה הטמפלרית ב''עבר הקדוש'', העבר הקדוש שמכיל את הדרך לאגרתה. ההתעקשות הסורית על הגולן נובעת מכמה מצודות צלבניות שם, שבהן מוסתרים כמה מהאוצרות הגדולים יותר של הטמפלרים. מכאן, אגב, גם המחאה על פיצוץ הבופור.

הטמפלרים תמיד יהיו שם, אם תדע איך לחפש.
התשובה האמיתית... 6039
לא היית צריך לכתוב את זה. עכשיו הם יהיו חייבים להרוג את כולנו. אתה יודע....
התשובה האמיתית... 6050
רואים שאתה חדש בתחום. כל זמן שאתה מפרסם את האמת, כולם מתייחסים אליך בתור פסיכי-קונספירציות ורובם לא מתייחסים אליך ברצינות. אחד מעשרת אלפים, עם זאת, יקלוט את המסר שלך. אם הקונספירציה תרצח אותך, היא רק תחזק את טענותיך; הרבה יותר נוח להם להשאיר אותך בסטטוס של אידיוט.

מצבך יהיה הרבה יותר מסוכן אם תתחיל קונספירציה משלך. הקונספירציות מתיחסות ברצינות תהומית לקונספירציות אחרות. אז סיכויך למות מוות לא טבעי אכן גדלים. מסקנה: המשך לכתוב מאמרים מטופשים-למראה בעיתונים זניחים, עדיף עיתוני אינטרנט, ותוכל להמשיך ולשגשג.
התשובה האמיתית... 6057
מובן מאליו.
עכשיו הבא נשקול את כל זה בהקשר של רמת הגולן - כפי שציינת, מצודות צלבניות עתיקות (קלעת נמרוד), שטחי אדמה נרחבים שאליהם אין לאף אדם גישה (שדות מוקשים, כמה פשוט - הפחד האנושי הקמעי הבסיסי ביותר, הפחד מהלא-ידוע בשילוב עם טכנופוביה יכול להרחיק בני אדם משטחים מסוימים למשך שנות דור; פשוט גדר שטח שברצונך שיישאר פרטי ושים מסביב שלטים המזהירים מפני תופת תת-קרקעית, והרי לך ביטחון מוחלט שמה שברצונך שיישאר מוחבא אכן יהיה כזה) על הדרכים החשובות של מסעות הצלב העתיקים, שליטה לאורך השבר הסורי-אפריקאי (שחשיבותו בזרמים המגנטיים התת-קרקעיים אינה מוטלת בספק), שדות בזלת מסתוריים בעלי תכונות מאגיות ועוד - כל אלו מסבירים את ההתעקשות של ההנהגה הסורית-טמפלרית על קבלת "כל סנטימטר" מהאדמה שנלקחה.

נושא נוסף - מה דעתך על ההתעקשות בנוגע לדרום-לבנון? מה צופן בחובו איזור זה שהוא מעורר עליו את תאוותם של שליטיה האמיתיים של סוריה ושל איראן (אשר ברור כי הנהגתה נמצאת בקשר תכוף עם קבוצות אביריות נסתרות כחלק מהיחסים הנמשכים בין כתות איסלמיות לנוצריות/גנוסטיות, במיוחד בהתחשב בדמות הבפומט ובאינטרס המשותף של פעולה כנגד זרמי הדת האירופיים המרכזיים)?

גלעד
התשובה האמיתית... 6077
האם אני *באמת* צריך להזכיר את "אורוות שלמה" בירושלים ועבודות "השיפוצים" שנעשו שם? הווקף הוא בעצם בכלל לא מוסלמי. הוא שומר הגחלת הטמפלרי! ובאמת אין צורך להזכיר דבר טריוויאלי כמו עמק רפאים והמושבה הגרמנית.
התשובה האמיתית... 6095
כמובן. ואין גם סיבה להזכיר לקוראים בפורום מכובד זה את הסיבה ה*אמיתית* לצורות המשונות של מגדלי עזריאלי, והקשר שלהן לדולפינים בים האדום.
שאני אבין... 6112
המשבר הקואליציוני הוא כל כך לא רלוונטי שאתם מבזבזים את זמנכם בפיתוח תיאוריות קונספירציה אוויליות ?
שאני אבין... 6121
מול השעמום הטכניוני בימים אלו של ערב מבחנים, כל הקונספירציות מוסיפות קצת עניין...
שאני אבין... 6128
עמית, משעמם לך?

עוד לא סיימתי לכתוב את המבחן בממ"ה, אתה יודע... :-)
שאני אבין... 6127
א. לא. אנחנו כבר איבדנו תקווה. לא משנה מאיזה צד אנחנו במתרס. עושה רושם שלא משנה מה קורה, השלטון תמיד רעוע.

ב. במקרה של מגדלי עזריאלי והדולפינים, לא המצאה שלי. שמעתי משהו על זה, לא זוכר מה ולא זוכר איפה, אבל זה היה מצחיק. יש למישהו ארכיון של תאוריות קונספירציה?
עזריאלי וחברים 6427
כל מי שאומר שהצורה של מיגדלי עזריאלי קשורה לדולפינים טועה טעות ענקית.
כנראה שאתה אף פעם לא הסתכלת על הכתיב של הצורה :
ריבוע, משולש, עיגול.
או בראשי תיבות : רע"מ - זהו שמה של התנועה האסלמית.

מוסר השכל: עזריאלי תומך ללא ספק באפשרות של קואליציה עם המפלגות חד"ש בל"ד ורע"ם.
התשובה האמיתית... 6140
ואני לתומי חשבתי שהם העתיקו את זה מהלוגו של Electronic Arts...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים