סמים 58360
איך ומה אפשר לעשות שדור העתיד לא ייגע בסמים. ומדוע לא עושים פרופוגנדות בישראל כמו במקומות אחרים בעולם נגד זה.
אגב אני מאמינה שזה המצב הכלכלי שגורם לדיפרסייה של האנשים יישנה חשיפה של מידע גדולה ,וכל כך לא מציאותית לגבי הישראלים. אז אולי אילו הייה השילטון הדמוקרטו שנו מחמיר בעונשים, ואוסר יותר על החשיפה לתוכניות לסרטים לכל הערוצים שהם ממליא הבל הבלים וגונביי דעת,וכמובן גורם עיקרי לדיפרסיה, אשר מגיעה כתוצאה מחלום מכזיב עצם העובדה שהמביטים אינם מגיעם לחצי מהרמה של הסרטים נוצר מן כעס סמוי וטינה למי שהצליח טינה מאוד לא חיובית שאינה בונה.
וייצר ההרס מתגבר אז אם ייש מזל אותו נוער הורס את עצמו ותו לא אבל אם אין מזל אותו אחד יהרוס איתו עוד הרבה. משם לא רחוקה הדרך לקחת את החלום לאמוץ, ולו רק לסיבוב אחד וככה זה מתחיל... אני חושבת שאילו היינו משתמשים בקצת יותר פרופוגנדות שייגרמו להם לפחד להרתע להרגיש את עליבותם. היינו יכולים לנצייח את מגיפת הסמים. כמו הפרסומת נגד הסיגריות משהו בסגנון של להראות כמה הם יכולים להפוך עלוביי נפש וללא טיפת כבוד אומללים ועלוביי החיים אולי אז נמנע לפחות מרבע להמשיך ביותר מכמה ניסיונות.
בת-אל
סמים? זה מגעיל אותי! 58374
כן... מה עם קצת תעמולה בגרוש נגד הסמים?
חייבים לעשות משהו...

יש לי רעיון! אולי נקים איזה גוף ממשלתי עם תקציבי ענק ש-"יילחם בסמים", ויסביר לילדים בשיטות הרתעה והפחדה אמוציונליות (מספיק כבר עם הניסיונות המדעיים האלו. הוכח שזה לא עובד!), איך אם הם יעשנו גראס, הם תוך יומיים על הירואין וניקוטין - מפקירים את הש.ג., דורסים תינוקות במשאיות, ויורים לעצמם בראש!

אין, זה לא יכול להיכשל!

אה, ובאותה הזדמנות - בואו נדגיש את הנזק העצום שגורמת מריחואנה, במיוחד בלימודים; וגם נגיד להם כי כל מי שקונה סמים בעצם תומך בערפאת ובבין-לאדן (הרשעים).
סמים? זה מגעיל אותי! 58728
בתשובה לגלעד דנבום
דבר אחד בטוח והא אני מסכימה איתך שכל שכטה מסיגריית סמים היא עידוד ותמיכה בבין לאדן ובכל החמולה שרוצה להשמיד אותנו. אז אולי באמת צריך להסביר להם לכל היילדים שיגדלו להיות נערים ונערות שאנחנו מסכנים לא רק את רמת הלימודים אבל אנו נותנים יד לאוייב. שממילא מעוניין להשמיד אותנו. ועבורם זהו הישיג לראות אותנו בעליבותינו.
אולי זה יתן להם להרתע קצת.
אישית אני חושבת שעניין ההסברה כבר לא כל כך תופס ואני מאמינה שכל הפדגוגייה המודרנית היא האשמה. ואילו היינו מאמצים ולו רק מעט מצורת החינוך שהורינו והרי הורינו גידלו אותנו. היינו נוכחים לראות שנושא הסמים הייה יורד פלאות. ההורים של היום חוששים מלהרים קולם על אחת כמה וכמה להפליק סטירה ליילד שובב על מנת לחנך ךאותו. וזו הפדגוגייה החדשה שאומצה.
אילולי היו מאמצים את המשפט ''חוסך שיבטו שונא בנו'' במלא מובן המילה. אני מאמינה שהיו לנו לעם הישראלי הרבה פחות בעיות. חן חן מאת בת-אל סידני.
סמים וטעים 58730
לא רק זה. אפשר לנצל את ההזדמנות ולקדם גם את נושא הבריאות הדנטלית.
הרי ידוע שבין-לאדן צבר את הונו משני תחומים: דבש ואופיום.
ככה זה ארגוני הטרור הבינלאומיים, תוקפים בכל החזיתות במקביל, ללא רחמים.

ככה גם יהיו לילדים שלנו שיניים יפות, וגם הם לא יהיו מסטולים מסוכנים.
ואם נתפוס אותם טובלים את ידיהם בצלחת דבש, נפליק להם מיד. שילמדו להם! הרי כבר אמרו חכמינו: "חוסף שיבטו, שונא בנו". (ואני חושב לעצמי: מה, על פי חכמינו, צריך לחסוך כדי לשנוא את בתך?)

נ.ב. - סידני זה שם משפחה, או מקום מגורים?
סמים? זה מגעיל אותי! 58732
המממ... קצת לא נעים. את "מסכימה" עם מר דנבום, שבסך הכל ניסה להראות לך בציניות להיכן מגיעים הדברים, כלומר, הוא *לא* מסכים עם מה שהוא כתב (אבל ניתן לו להסביר זאת. מי יודע? אולי הצדק איתך ולא איתי).

התזה שלך היא שילדים מוכים משתמשים בסמים פחות מילדים אחרים. נראה לי די הפוך למציאות, אבל שיהיה. אולי מישהו כאן פחות עייף ממני ויוכל להביא מקורות סותרים.
סמים? זה מגעיל אותי! 58733
למה אתה הורס? בדיוק התחלתי להשתעשע.

ואם יש אמוטיקון שחובה להוסיף, הרי שזה !ציניות!...
לגלעד, בעניין בריחת המוחות 58784
לאור הגילויים כאן נראה שיש שני צדדים לסוגיה.
התשובה בגוף השאלה? 58806
רגע, לא הבנתי.
התכוונת שאני לא בגדר "מוח", או שלא רק "מוחות" "בורחים"?
התשובה בגוף השאלה? 58828
התכוונתי שמוחות מכל ה..דרגים בורחים, כך שהעניין מתאזן (ובא לציון גואל).
סמים? זה מגעיל אותי! 58737
בתשובה ליובל מי מדבר על יילדים מוכים ???
אני לא סדיסטית חן חן לך שפקחת את עיני אלו לי צעדים ראשונים בויכוחים מעל גבי האינטר נט. אני מוכרחה לציין שמהר מאוד למדתי לא לפרוש ולשטייח את ליבי בפרהסייה שלא ייעשו ממני מטעמים. תתאר לך בתמימותי אני מנסה לשוחח בצורה אינטלקטואלית ומה אני מקבלת את הסטירה שאני מדברת עליה. לא בהכרח פליק פיזי על הפרצוף אבל משהו בדומה לדנבום... אז חן חן בת אל הוא שמי ושם משפחתי אינו סידני . זהו מקום מגוריי.
לדנבום נא להסתפק במה שכתבתי ליובל קשה לי להדפיס בעברית.
סליחה על השגיאות שבהדפסה.
קבלת פנים מאת מגיב קבוע 58823
בת-אל החביבה,

ברוכה הבאה לאייל הקורא.

בקהילה קטנה ואינטימית זו נוהגים מספר מצומצם של מגיבים לדבר ולהתפלפל על מגוון רחב ומגוון של נושאים, חלקם רלוונטיים, וחלקם איזוטריים עד משונים לגמרי.

זו קהילה פתוחה וחמימה, שנמנעת מבדלנות-יתר ומקדמת בברכה כל כותב או כותבת חדשים המסוגלים לתרום לדיון.

אך יש לשים לב לסייג חשוב:
בקהילה זו נהוג לנהל דיונים ברמה גבוהה יחסית, ותוך שמירה מירבית על ניקיון לשוני ותחבירי.
מבחינתי, כל דעה המובעת כאן היא לגיטימית - אך אני מעדיף לקרוא דעות בנויות היטב ועקביות.
דעות מחכימות, מקוריות, מעניינות או סתם משעשעות זוכות להערכה ולתגובות הממשיכות את הדיון.

צר לי שזכית למקלחת צוננין בניסיונך הראשון להתכתב עם באי האתר, אך דומני שהבאת זאת על עצמך.
אני מבטיח לך שתזכי לתגובות רציניות ושקולות, אם תקפידי לנסח את תגובותייך באופן החורג מפרץ של רגשות, המלווה בהיצמדות לקלישאות שחוקות עד לעייפה.

שלך, גלעד דנבום.

---------------------

ברוח זו, בואי נפתח דף חדש: כיצד לדעתך יש להתייחס לסוגיית הסמים הקלים, ועל מה מבוססת דעה זו?
קבלת פנים מאת מגיב קבוע 58882
קלישאות שחוקות עד לעייפה" חן חן לך גלעד. זהו נסיון שני וכי למה אתה מצפה? המגורים הקבועים שלי בארץ הקודש היו לפני מעל 18 שנה לא פלא שאולי דיעותי נשמעות "כקלישאות שחחוקות"אני אנסה לעלות על הגל מהר יותר.
נכון לעכשיו אתה נשמע מחמיר כמו מורתי לדקדוק.
אם באמת כל דיעה המובעת מעל המסך היא לגיטימית אז אולי כדאי שתחסוך את חרצובות לשונך למישהו אחר.
ותן צ'נס למתחילים. ונא לא להתנצל בבקשה. אני מבינה שאתה מהותיקים ואתה מרגיש שלא בנוח עם כל העניין שמישהו חדש ולא מוכר. נכנס ומביע דיעה. זה טבעי. אני מבטיחה לך שכבודך במקומך יהיה מונח אנני מתיימרת להתעלות או לקחת את מקומך.
זה יותר לשמה האמיתי של ההתכתבות והבעת הדיעה מבלי לקבל צוננים. באוסטרליה אומרים: שכאשר אין לך תגובה חיובית אז שמור לעצמך את זה בבטן. חן חן על ההזמנה לפתוח דף חדש.
בהתחשב בהבדלי הזמנים והמעט זמן שייש לי להיות על ה נט אשמח לקחת חלק בדיונים. וכנראה אהייה אורחת יותר מאשר קבועה.
לגבי דעתי על סוגיית הסמים הקלים, ועל מה מבוססת דיעה זו?
אני בעד הסברה לדור החדש על the long term effect of using the drug/ any drug/ since it can only lead in most cases to long term addiction/ It is not acceptable by me that student having hard time to copoe need that drug/ what did their parents do? שמעתי את זה כל כך הרבה פעמים שוב ושוב אילולא לא לקחתי את השאיפה הראשונה...
דעתי מבוססת על נסיונם של אחרים אני רואה ושומעת את זה מאותם אנשים. אילו אילולא . אז הסברה נכונה ועונשים מרתיעים יכולים למנוע מדור העתיד שמוש בסמים . והרי כולם מתחילים והיתחילו בסמים קלים. אז באמת בוא ותפתח דף חדש. ולמעט הזמן שאני אבלה בחברה האינטימית שלך ושל קבועים אחרים השתדל כמו שאומרים פה please do your very best/ allthough it might be hard for you/ is is now thursday 13:20 אחזור יותר מאוחר.
שלל תרגומים 58886
אני חושש שאת מנסה להכות סוס מת (בתרגום נפל מאנגלית) הסברה ועונשים מרתיעים - הרי זה מה שעושים היום ובעשרות השנים האחרונות, במידה כזו או אחרת, ואת ההצלחה כולנו רואים. אז אולי נצרכים לתרגום עילג נוסף, אם אי אפשר לנצח, הצטרף.

חוצמזה, משמח לשמוע שיש לך יחסי קירבה של שמות חיבה עם שושנה דמארי. לסיכום הנושא, היא לא היתה, איננה וכנראה כבר לא תהייה זמרת אופרה. אבל אני מעוניין לשמוע מה היא דעתך על אופרה, כפי שרמזת.
פרופוגנדה כסם קשה... 58442
האדם הוא יצור ספקן מטבעו. אולי סימום דעתו של פלוני לא צריכה להעשות ע"י פרופוגנדה קונבנציונלית בלבד.
אם נסמם את האוכלוסיה בשני מישורים, אחד ההסברתי והשני ע"י סמים דפקטו, נוכל אולי להלחם בתופעת הסמים המסוכנת בצורה יעילה יותר.

לאחר שנשכנע את האוכלוסיה המסוממת (הם יאמינו להכל המסטולים) נהיה אפקטיביים יותר במלחמתנו גם מבחינה מספרית. הרי יהיו לנו יותר דפוקים שאפשר ל"נצייח" ולהראות להם "כמה הם יכולים להפוך עלוביי נפש...".

מה את אומרת ?
פרופוגנדה כסם קשה... 58735
לאביב ישראל, אני חושבת שלא בידיוק הבנת את מה שניסיתי להגיד. אני לא נלחמת נגד המסטולים שלנו. אני מצטערת שהם מסוממים וכואב לי לראות איך נופלים הגיבורים הפוטנציאליים שלנו על במות הסם חללים לעליבות הנפש. אבל אני עדיין לא רוצה להשמיד אותם מכיון שזהו עמי שלי. אני רוצה לשפר את המצב ולא להשמיד אותם.
נכון הוא שבכעסי אני קוראת להם עלובי החיים וכי מה אתה רוצה שאקרא להם??? או אולי שאני אתן להם את פרס "הנובל"
הם עלובים שהורידו את רמתם לאשפתות. אבל זה לא נותן לי או לך את הזכות להלחם נגדם ממה שכתבתה נשמע שאתה קבעתה את דיעתך והיא מי פה נגד מי ובכן אני לא נגדם!!!
אני לא בעד המעשה של שימוש בסמים בהחלט לא!!! אבל אני לא הולכת להלחם נגד האנשים שלי. בשביל לעזור לכאלה כמו בין לאדן וערפתים למינהם. לזרז את הכחשתו של עמי שלי עם ישראל!!! אני רוצה פתרונות לבעייה שגודלת ומכה בנו כעם ומחלישה אותנו ואת האחווה שאנו צריכים במיוחד ביימים שכאלה... מלאים בגזירות דין של השמד מצד העם הערבי.
אנחנו מוכרחים למצא פתרון שדור העתיד לא יסחף...
אלה שכבר בתוך זה מי שאתה קורא להם מסטולים זה אבוד...
אבל את הדור החדש אפשר ללמד להרתיע , ולהתריע נגד הסמים.

אני מקווה שעניתי לך.
this is to funny to be true... 58748
מזמן לא צחקתי ככה. תודה בת-אל.
this is to funny to be true... 58754
אולי אני יותר מידי נאיבית לכל הפילפולים שלכם???
מה כל כך מצחיק אביב ישראל??? !! מאת בת אל. אצלנו השעה 12:30 בחצות ליילה ואני מותשת .,
לא אצחק עוד לעולם. 58822
אני מתנצל על השימוש בדבר המגונה הקרוי צחוק. אני מבטיח בעתיד לא לצחוק, לא לעשן סמים, לא לחשוב מחשבות לא טהורות, לא להתפלפל, לא לשתות בירה ולא לחשוב על נשים מעוצבות היטב ללא בגדים. אני אף מבטיח לא לצפות יותר בטלויזיה בין השעות שתיים לארבע.

אני גם מאחל לך הצלחה במלחמתך כנגד רבע מיליון יהודים חופשיים בארצם המנסים להיות קצת אנושיים ולהינות מדי פעם. אני מתנצל בשם כל אותם סטודנטים בטכניון שמגלגלים מדי פעם בשביל לתפוש קצת סבבה בין מבחן למבחן. אני מתנצל בשם אותם סטודנטים עלובי נפש אשר לא ירוויחו בחייהם העלובים משכורות העולות על 16000$ בחודש והכל בגלל אותם סמים מזהמי נפש. חייהם עלובים ואומללים, הקם ישום דמם. אמן.
אני מתנצל בשם כל היאפים הבורגניים שגם אוהבים קצת לגלגל מדי פעם בשביל הכיף, למרות שהדבר לא מפריע להם לנהל חיים פרודקטיביים ומלאי הצלחה (אולי אף עוזר מי יודע).
אני גם מתנצל בשם המריחואנה האיומה אשר מעזה לדחוף את האף שלה לתוך העסק המשגשג ו*הלגיטימי* של תעשיית האלכוהול...

דרך אגב... אני לא מהמגלגלים ואף לא מהמעשנים אבל אני בכל זאת מתנצל משום שאני מהמצחקקים... סליחה.
לא אצחק עוד לעולם. 58854
Oh, fu--ing self-righteous, Mr. preacher
נפל לך ה-CK מה-Fucking ? 58923
האם נפשו של האייל כה צעירה ורכה כך שהוא איננו יכול לסבול מילים כמו Fucking ? אני יכול להבין תרבות של Bleeping בערוצים אמריקנים כמו MTV אבל באייל זה נראה לי קצת מוזר...
נפל לך ה-CK מה-Fucking ? 58926
אני לא יכול להבין גם את תרבות ה Bleeping (ככה קראת לזה? שיהיה) ב MTV. קח לדוגמה שיר כמו "סטאן" של אימנם (ולא חסרות עוד אלף דוגמאות כאלה). השיר מספר לנו על איזה מעריץ קוקו, שבסופו של דבר מתאבד ולוקח איתו לעולם שכולו טוב, גם את חברתו ההרה. את זה אף אחד לא מצנזר. אבל כשבאיזשהו הקשר שם הוא אומר "Fucking" או אחד מנגזרותיו, ישר שמים על זה ביפ. האמת, עכשיו כשאני חושב על זה, זה בעצם ממחיש באופן מושלם את הצביעות האמריקאית.
BLEEPISM כפסודו צנזורה 58967
אולי זה לא צביעות אמריקנית...
אולי התופעה נובעת בעצם לא מצביעות, אלא מניגוד אינטרסים בין שתי קבוצות שונות ?
קבוצה א' של צדקנים אשר עושים הכל על מנת לצנזר כמה שיותר וקבוצה ב' אשר לא מעוניינת בצנזורה.
קבוצה ב', על מנת להשתיק את א' נכנעים להם למראית עין, שמים BLEEP על מילים אלו או אחרות וממשיכים לשדר את אותם התכנים. אני בטוח ש"המצנזרים" מ-ב יודעים שכל טמבל יכול לעשות את ההשלמה מ-fu##ing ל - fucking ולכן לא ממש אכפת להם...

אלו אשר נלחמו לשם הוספת הבליפים כנראה מעוניינים גם בהסרת תכנים דומים לאלו הנמצאים בשירו של אימנם. הם פשוט לא ממש מצליחים לעשות זאת (בינתיים ?)
BLEEPISM כפסודו צנזורה 59156
טוב, סטאן הוא לא דוגמא טובה. המצנזרים מצנזרים לא רק "מילים גסות", אלא גם שאר מילים אסורות. הבית האחרון של "סטאן" ב-MTV הושמד ברובו, וקשה להבין מה קורה שם. אפילו בשירים תמימים יותר זה קורה - בשיר Teenage Dirtbag של וויטוס ישנה השורה -
Her boyfriend's a dick, he brings a gun to school.
מהשורה הזו, המילה "dick" דווקא שרדה את הצנזורה, אבל gun נמחקה. מסקירה זריזה של אתרים שכוללים מילים של שירים(!), גם בהם נמחקה המילה הזו (לדוגמא:
BLEEPISM כפסודו צנזורה 59165
האמת שאני מכיר גרסאות מצונזרות של MTV בעיקר כי הבנתי שכשגלגל"ץ משדרים שירים עם בליפסים, אז זאת גירסת הMTV. למרות שאני זוכר שבתחילת דרכו של השיר הזה ראיתי את הקליפ עם הבליפסים בMTV, והסיפור הגיע באופן קוהרנטי עד לסופו הטראגי. אולי אח"כ הם הבינו שזה קצת דבילי לצנזר מילים גסות מסיפור כזה, והחליטו לצנזר גם את הסיפור (לא עדיף כבר, שלא ישמיעו את השיר הזה וזהו?).
נזכרתי פתאום גם בשיר "dont marry her" של ה"beautiful south", שפעם שמעתי שיש לו פשוט שתי גרסאות. אחת מצונזרת שבה נאמר "dont marry her have me" במקום "dont marry her fuck me" וגם "She'll grab your Sandra Bullocks" במקום "She'll grab your sweaty bollocks".
ואללה אפילו הצלחתי למצוא לינק:
ובהזדמנות זאת כמובן שישנם אתרים שמפרסמים את השיר של Wheatus, במלואו. (כולל המילה: GUN!)
והנה אפילו מישהו שחושב ממש כמו דובי:
טוב, די.
פרופוגנדה כסם קשה... 484404
בת אל ''משתמש '' הוא לא עלוב נפש בגלל שהוא שינה את רמת חייו או בכלל , אל תחמירי עם הנפגעים ולא חשוב למודעות שלהם שזה רע ויש להם יכולת אבחנה ולהבין שזה לא בסדר ,תחמירי עם ממשלת הבוזזים שעסוקים בניתוחי פנים והופעות בכל העולם כאילו הם להקה שכבשה את היקום בשירת הברבור..נערה את אכן נאיבית אבל האכפתיות שלך היא העיקר.
פרופוגנדה כסם קשה... 484406
"ממשלת הבוזזים שעסוקים בניתוחי פנים". ניתוחי פנים? למה אתה מתכוון?
פרופוגנדה כסם קשה... 484486
אייל האלמוני, ה''ניתוחי פנים'' היה בציניות לניתוח הקוסמטי של אהוד אולמרט ...
פרופוגנדה כסם קשה... 484494
ניתוח להסרת הארנק?
פרופוגנדה כסם קשה... 484495
הרמת עפעפיים (אא''ט, גם פרס עשה את הניתוח הזה לפני כמה שנים).
פרופוגנדה כסם קשה... 484508
בטח הוא הרים אותם מאקי''ם.
פרופוגנדה כסם קשה... 484514
אקים זה לא נושא לבדיחה ...
פרופוגנדה כסם קשה... 484516
פעם אמי ז"ל החליקה בהולכה ברחוב ושברה את ידה, מג"בניקית שנזעקה לעזרתה התפלאה ושאלה: שברת את היד, למה את צוחקת? ... ומה את רוצה? השיבה לה אמי, שאבכה?
פרופוגנדה כסם קשה... 484540
אנטילופה אימך אישה אמיצה הייתה...אבל לא כולם כמוהה...
פרופוגנדה כסם קשה... 484542
כן.
סמים 59155
אגב הפרסומות נגד עישון סיגריות בקרב בני נוער - הן גרמו לי לשקול להתחיל לעשן. מה זה החבורת חנונים המגעילה הזאת? הכי גרועה זאת הילדה במדי צופים (?) עם ברזלים על השיניים (?!) שמספרת לנו כמה שהיא קולית (?!?). כאילו, מה, אין ילדים נורמליים שלא מעשנים‏1?

1 למעשה יש, אבל הם מספיק אינטליגנטים כדי לא להכניס את עצמם לתשדיר שרות של העמותה למלחמה בסרטן. פאדיחות.
סמים 484393
בת אל...תאוריה גרועה בת אל...אני כאזרח שלצערי הרב עברתי התמכרות לסם ולא הושפעתי מה'' כתובות שלך''...היום לאחר מלחמה נמרצת וכואבת שאף מילה או הסבר יצליח להסביר את העוצמה את ההחלמה הגעתי למסקנה קיצונית ... עונש מוות לסוחרי הסמים הגדולים ולא לנערים מנוצלים...אני יודע שהתגובות עבור הרעיון של ''עונש מוות'' עלולים לקבל מחאה חברתית קשה אבל.... האמיני לי שזה הדבר הנכון.... אני הייתי שם בפנים עמוק ועמוק מאוד אין להם צלם אנוש לאותם סוחרים .. כואב לי שהנוער נפגע מכך אפילו נגיעה '' בסמים קלים''... יש מגיפה חדשה של סם...'' קראק'' סם מאוד יקר ותוצאות נוראיות...אמן והלוואי ולא ישתמשו ב''עונש מוות'' ויבוא פיתרון אחר למרות שאני חושב שפרסומות והסברה לא ממש יכולם לעזור בעניין אלא יד נוקשה וללא הקלה.... מצטער אם אני נשמע כקיצוני אבל זו האמת שלי כאחד שהיה שם... חיים טובים ...
סמים 484394
אבל למה אתה מבזבז כאן את כל הקצבת הנקודות השנתית בשניה וחצי? תשאיר קצת גם לנו!
סמים 484402
אזרחית מודאגת.. חחח? ציניות זה מעולה אבל לפעמים זה קצת לא נדרש..ושוב משתמש בנקודות יכול להיות שאני פשוט אוהב להגמל מסמים ובכל זאת לה"שתמש" במשהו אחר. המשך יום נעים לך מודאגת .
סמים 533459
קראק לא היה סם הגטאות השחורים בשנות השמונים של המאה הקודמת?

מסתבר שגם בתחום הסמים, אנחנו בפיגור של שלושים שנה...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים