שתי תשובות מהירות. 58386
1) לא.
טרור, מעצם ההגדרה שלו, הינו מעשה בלתי לגיטימי.
יש לשים לב כי הטרור (בניגוד להתבטאות אומללה שלי מלפני זמן לא רב) הוא כלי שעל פי רוב משתמשות בו מדינות בעלות עוצמה, תוך שימוש ברטוריקה מתחסדת ונקייה של "הגנה עצמית", כנגד ארגונים ואזרחים בעלי כוח מצומצם.

חובה לזכור: מדינת ישראל נוקטת באמצעי טרור יומיומיים נגד הפלסטינאים.
אין בכך כדי לכרסם בחומרת מעשי ארגוני הטרור הפלסטינאיים, שאף הם אינם נסבלים ואינם לגיטימיים, לפי שום קנה מידה, אך יש בכך משום הבהרת המצב ובחינתו בהקשר היסטורי-צבאי-דמוגרפי מסוים מאוד.
כמו כן, יש לשוב ולהדגיש כי מעשים אלימים נגד כוחות לוחמים המנציחים את מצב הכיבוש הינם מקובלים ולגיטימיים, וכי אינם מהווים מעשה טרור.

2) כן.
החיים במדינת ישראל הם לגיטימיים, כמו החיים בכל מקום אחר.
המשטר הישראלי הנוכחי, שבנוי על האתוס הציוני של האתנוקרטיה היהודית (מצב של "ריבוי תרבויות ללא רב-תרבותיות" לפי קימרלינג), ושמנציח כיבוש מתמשך מבלי להעניק לנתיניו זכויות אדם ואזרח, ומבלי לפצות את קורבנותיו, הוא הפסול.
הוא פסול משום שהוא גזעני, מפלה ובמידה רבה - לא דמוקרטי.
החיים של האפריקנרים בדרום-אפריקה הינם לגיטימיים - משטר האפרטהייד לא היה לגיטימי.

לשאלה ששאלת באחת התגובות: אז למה לך לחיות דווקא כאן?
יש תשובה פשוטה - כי פה נולדתי, וכאן בניתי את חיי.
אין לי שום מחסום נפשי המונע ממני לעבור לגור במדינה אחרת, ואף אעשה זאת אם אחוש כי המצב הידרדר לנקודה כזו בה לא אוכל לסבול יותר את מעשי המדינה. (טרנספר המוני, למשל)
אני יכול להעיד כי מבחינתי, המצב כיום הוא כמעט על קו הגבול של חוסר יכולת אישית להמשיך והתגורר במדינה הזו, אך אלו דעתי ותחושתי הסובייקטיביים בלבד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים