הנה מה שחושב יו''ר הר''י על ההתפטרות 584339
כמה מתובנותיו של מי שרואה את טובת המערכת הרפואית כולה, ולא רק את בתי החולים במדינת ת"א, מי שפעל וסבל למען מערכת הרפואה הציבורית (שבת רעב 11 יום) ולא רק דיבר (ההדגשות שלי):

ש: "דיברת בבית הדין לעבודה על כך שהיו "אנשים" שציפו שההסכם יכלול שר"פ (שירות רפואי פרטי) בבתי החולים. אז עכשיו כשמנהלי בתי החולים במרכז לא קיבלו, הם מתנקמים, ולא חשוב המחיר?
ת: "כן, זה כנראה נכון. תראה, אני פריק של היסטוריה וזה ידוע שבמלחמות הגדולות החיילים תמיד מפתחים ציפיות שאחרי המלחמה הכול יהיה לטובה, בין היתר כי הם שומעים מגבוה שזה אפשרי. כי יש כל מיני גנרלים שמשדרים להם מסרים שמאפשרים לאנשים להאמין שהכול אפשרי"

ש: "מה גרם לך להעניק תוספות שכר גבוהות יותר לפריפריה? לא ידעת שזה מתכון לכעס במרכז?"
ת: "אני ראיתי שם מנהלי מחלקות, הרבה אחרי גיל 50, שעושים חמש תורנויות בחודש ממש כמו מתמחים. ולא בבית חולים אחד: בנהריה, בפוריה (טבריה), בביה"ח העמק (עפולה)"..."אמרתי להם שניתן יותר לפריפריה ויותר למקצועות שיש בהם מחסור ברופאים. אבל הם פיתחו ציפיות אחרות"

ש: "אז אנחנו עדים כאן למאבק של מדינת תל אביב?"
ת: "עובדתית, אנחנו רואים שבבתי החולים במרכז יש קבוצות של רופאים מאוכזבים, כי הם חשבו כנראה שהיה צריך לסיים עם הסכם אחר"..."צריך ליצור מצב שבו אנשים יהיו מעוניינים לעבוד במערכת הזו"..."אז ברור שבמקומות עם אלטרנטיבת השתכרות גבוהה מחוץ למערכת, כלומר בפרקטיקה פרטית, שם ההתנגדות הגדולה"..."בפריפריה אנשים יעמדו בתור כדי לעשות 'תורנות חצי' בתעריף הגבוה שקבענו בהסכם, כי אין להם אפשרות להשתכרות מחוץ למערכת. במרכז, לעומת זאת, רמת הציפיות היא אחרת כי הם עושים השוואה אחרת. הם עושים השוואה למערכת הפרטית. הם רוצים לקבל בבית החולים הציבורי בדיוק את מה שהם יכולים לקבל בחוץ, ואני מסופק אם זה ריאלי".

אז מישהו עוד חושב שהמאבק של המתמחים במרכז ראוי?
הנה מה שחושב יו''ר הר''י על ההתפטרות 584343
טוב, אם יו"ר הר"י אמר, אז זה בטח נכון...
הר"י הוא ארגון שמשרת כל מיני קבוצות - אם אוכל להיות מעט מכליל אז הקבוצות כוללות רופאים צעירים (שרוצים לעבוד פחות ולקבל יותר), מנהלי בתי חולים (שרוצים שהרופאים יקבלו פחות ויעבדו יותר), מנהלי מחלקה (שרוצים שהרופאים יעבדו יותר ויקבלו יותר)... בקיצור, הר"י הוא יותר ארגון של אנשים שהם רופאים מאשר של אנשים שעבודתם היא להיות רופא.

"מנהלי בתי החולים במרכז לא קיבלו, הם מתנקמים"
מתמחים לא עובדים בפרטי. הם לא מנהלי מחלקות. הם הפאונים, החפ"שים של המערכת הציבורית. הם גם עובדים רק שם, אין להם אלטרנטיבות. להם לא ממש אכפת אם יהיה שר"פ או לא יהיה שר"פ (כלומר, אולי אכפת להם, זה לא משפיע עליהם יותר מידי). אני לא יודע אם סיפרו לך אבל יש כבר רפואה פרטית בישראל, היא אמנם לא נמצאת בכל בתי החולים אבל אותם מנהלי מחלקות כבר עוסקים בה. מי שרוצה שר"פ הם בכלל מנהלי בתי החולים, כי מדובר בערוץ הכנסות נוסף לבית-החולים... אבל הם בכלל מתנגדים להתפטרות.

"מתכון לכעס במרכז?"
אם הוא ידע שזה ייצור כעס במרכז, למה הוא הסכים? ואם לא היה לו אכפת, למה הוא מתפלא?
אם יו"ר הר"י חותם על הסכם, בו הוא מוכן "להקריב את הפרש כדי להציל את הצריח", שלא יתפלא שהפרש מתמרמר.

"מדינת תל-אביב".
טוב נו, אני לא מצפה משי ניב (ולא ממך) לפתוח מפה ולראות שרמב"ם נמצא בחיפה, שבילנסון נמצא בפתח-תקווה, ושהדסה זה בירושלים.
בוודאי ראוי 584347
אם מישהו מתכנן פרקטיקה פרטית בעתיד, מגיע לו עונש של 7 שנות עבדות ?
אם נעשה כך נשאיר בארץ בעיקר רופאים בינוניים, כי המצטיינים יתמחו בחו"ל (וחלקם ישאר בחו"ל).

רופאים בפריפריה כנראה וויתרו מראש (ברובם) על קריירה פרטית. לכן הלכו לעבוד בפריפריה במערכת ציבורית.
זה בסדר, אבל אילו שעובדים במרכז יותר שאפתנים ואסור להעניש אותם על שאפתנות.
בוודאי ראוי 584376
זה ההבדל בין שאפתנות (מקצועית) לבין רדיפת בצע.
אתן לך דוגמה: קרוב משפחה שלי הוא רופא מרדים צעיר (מקצוע נדיר ומבוקש). עם סיום התמחותו (הקשה, המפרכת והלא מתגמלת) הוא קיבל הצעה לעבוד בבי"ח פרטי בשכר גבוה מאוד (אבל ללא אתגר מקצועי), או בבי"ח ציבורי בשכר המכבד את בעליו ומאפשר להתפרנס יפה (אך לא להתעשר), ומאידך מגוון ומאתגר יותר ומאפשר התפתחות מקצועית. הוא בחר באופציה השניה.
כמובן שבעתיד, אם וכאשר הוא יתפתח מקצועית, הוא יוכל לשלב בין השניים (כמו שעושים רופאים רבים), ובמקביל לעבודתו היומית ברפואה הציבורית, לעבוד בערבים בבי"ח פרטי (רופאים מרדימים לא יכולים לפתוח קליניקה פרטית, מן הסתם).
מודל ה"פול טיימר" של ביבי בא בדיוק לטפל בדילמה זו (או לחילופין לחשוף את הבלוף של המתמחים במרכז). זה לא "עונש למי שמתכנן לפתוח פרקטיקה פרטית" אלא תיגמול מוגבר למי שבחר ברפואה הציבורית כנתיב המקצועי שלו, מאותה סיבה גם שיאני השכר במגזר הציבורי הם מנתחים בכירים בסורוקה - ובצדק.
בוודאי ראוי 584377
אתה רציני? איך מודל ה"פול טיימר" (= תשלום נוסף למומחים) פותר את בעיית המתמחים?
בוודאי ראוי 584378
1. חשבתי שנגמלת מהמנהג המעצבן והתל-אביבי-שחושב-שהשמש-זורחת-לו-מהישבן לתמוה על רצינותי בכל פעם שאתה חולק על דעתי. תגובות נוספות ברוח זו ייענו אד הומינם.
2. כל מתמחה (בעל שאפתנות מקצועית וכשרון) יהיה בסופו של דבר מומחה, ודאי במהלך 9 השנים של ההסכם הנ"ל. הדבר פותח לו אופק של קידום בשכר.
3. מודל ה"פול טיימר" פותר את הבעייה שהעלה בעלה של המתמחה, לפיה המומחים (גם כשהם נמצאים פיזית במחלקה) עסוקים בפציינטים הפרטיים שלהם - על חשבון החולים והמתמחים (שגם איכות ההדרכה שלהם יורדת, וגם העומס עליהם עולה)
בוודאי ראוי 584380
הקווים האדומים של המתמחים מדברים על שכר, תקנים, אכיפת ההסכם הקיים, ותגמול מול הפריפריה.
הבעייה של המתמחים היא היום. לא עוד 4 או 5 או 7 שנים, לא כשיהיו מומחים.
בעצם, כשהם יהיו מומחים לא תהיה להם בעייה: הם יוכלו לעבוד בפרטי. לכן הם לא צריכים "אופק של קידום בשכר", כי כבר יש כזה. הם זקוקים לפתרון של הבעיות הנוכחיות במערכת הבריאות.
ההצעה למודל ה"פול טיימר" היא ספין ("הנה תראו אני מציע משהו") או חוסר הבנה ("מומחים, מתמחים, מה ההבדל, כולם סטאז'רים לא?"). היא איננה פתרון.
בוודאי ראוי 584475
חצי אמת גרועה משקר.
"שכחת" אחד מהקוים האדומים שלהם שמופיעים בקישור שאתה הבאת
"מומחים לא יהיו מחויבים בביצוע תורנויות"
איך זה מסתדר עם מה שכתב בעלה של המתמחה?
איך זה מסתדר עם מה שאתה כתבת ("הבעייה של המתמחים היא היום...לא כשיהיו מומחים.")?
איך זה מסתדר עם טובת החולים? מערכת הבריאות?
איך זה מסתדר עם השם שבחרו לעצמם ("לשיפור הרפואה בישראל")?

הסיבה היחידה שהם נגד תורנויות למומחים (ונזכור - על תורנויות מקבלים תגמול!) היא שזה פוגע להם ב"פרנסה האמיתית" - העבודה הפרטית.
בקיצור, הם נלחמים על הקצפת ולא על הלחם וחמאה.
וההצעה של מודל הפול טיימר מטרתה כפולה - להציע להם אופק כלכלי במערכת הציבורית, או לחלופין לחשוף את הבלוף שלהם. שתי המטרות לגיטימיות במו"מ.
בוודאי ראוי 584493
תורנויות לאורך זמן הורסות את הבריאות (בגלל מניעת שינה, שינה אינה ניתנת לצבירה והיא כפופה לשעון ביולוגי של 24 שעות, העדר שינה ממושך גורם נזק גופני לא פחות מעישון כבד).

האם אתה עושה תורנויות מתישות שמונעות שינה עשרות שנים ? האם אתה מוכן שעד גיל 60 (נאמר) תחוייב על פי חוק לעשן שתי קופסאות סיגריות בכל יום כי זה חיוני לצורך הריכוז בעבודך ?

לדעתי, כל שיטת התורניות צריכה להיות מוחלפת (בהדרגה) על ידי שיטה של עבודה במשמרות. כאשר העבודה במשמרות קבועות
אין פגיעה במחזור השינה (מחזור של 24 שעות). תורנויות אמורות לפתור רק מצבים קיצוניים (בהם העבודה במשמרות אינה מספיקה למלא צרכים דחופים).
בוודאי ראוי 584494
איזו פראנויה.
הדבר היחידי שהקו האדום הנ"ל (אולי) מתנגש בו הוא שמדובר בפתרון בעייה של מומחים צעירים, ולא של מתמחים. אמנם המתמחים יהיו יום אחד מומחים צעירים, אבל (א) אף אחד לא אמר שהבעייה היחידה שלהם היא היום, ו(ב) מדובר בסעיף אחד מתוך כמה - מה שלפי דעתי מעיד על "התמקדות בהיום, עם חשיבה לעתיד". אם יש כמה סעיפים שמדברים על היום, סעיף אחד שמדבר על מחר, ואף סעיף שמדבר על מחרתיים (=מומחה ותיק) אני לא הייתי מסיק את המסקנות מרחיקות הלכת והמוטעות שהבאת פה. בכל אופן, חשוב להדגיש שעיקר הדרישות שלהם הוא לגבי התנאים היומיומיים.

לא שאני מבין בכלל איך הדברים מתנגשים - המתמחים רוצים שלא יכריחו אותם לעשות תורנות (הדגש על "יכריחו"), משום שתקופת ה"התמחות" היא תקופת ה"צעירות" וחלק מתגמול שמגיע עם ההתמחות ('הפז"מ') הוא לילה או סופ"ש בבית, עם הילדים והמשפחה. רגע לפני שנזרקות כאן קריאות "שקרנים! קוזאקים! הסורים על הגדרות!" צריך להזכר שהבכירים הם אלו שעובדים יותר ב"פרטי", והם גם אלו שכך-או-כך לא מחוייבים בתורניות, והופ, כל מגדל הקלפים הקונספירטיבי הזה קורס.

האמת, אני לא יודע איפה יש כאן בלוף, ואופק כלכלי במערכת הציבורית מעולם לא היה חלק מדרישה כלשהי. אופק כלכלי כבר יש, אבל הם כן דורשים שעות שינה, היום ומחר (כשיהיו מומחים צעירים). לי זה נשמע כמו בקשה לגיטימית, ואני לא חושב שאתה רוצה לעשות תורנויות של 26+ שעות בגיל 45. בכל אופן, מודל הפול-טיימר לא פותר אף אחת מהבעיות שלהם היום, ואלו עיקר (לא רק!) הבעיות.
בוודאי ראוי 584495
1. איך מה שאתה כותב (הרצון להיות בבית עם הילדים) מסתדר עם זה שהמומחים רצים לעבודתם ה"שניה" ברפואה הפרטית אחה"צ? או שבפריפריה גם המומחים מבצעים תורנויות?
הסיבה האמיתי היא כספית ולא שום דבר אחר. הם רוצים לאכול את העוגה (לקבל את האפשרות לעבוד בפרטי בשכר גבוה, אפשרות שאין לרופאים בפריפריה) וגם להשאיר אותה שלמה (לקבל את ההטבות שניתנו לפריפריה גם במרכז).
2. אם אין שום בעייתיות עם הדרישה הזו שלהם, מדוע "שכחת" אותה?
בוודאי ראוי 584499
1.
א. בכוונה הדגשתי את המילה "יכריחו", ועוד הוספתי - "דגש על יכריחו". חוץ מזיקוקין, אני לא יודע איך אפשר להתמקד יותר במילה הזו. רוצה המתמחה הצעיר לעשות תורנויות - לבריאות. לא רוצה? זכותו. בדיוק כמו האפשרות לעבודה ב"פרטי". אולי אלו הפסיקות האחרונות של בית-הדין לעבודה שמשנות את התפיסה הנפוצה, אבל רפואה היא לא צבא, ורופא אינו חייל. "רצון חופשי" הוא אספקט חשוב גם בחיים שלו.
ב. גם עבודה ב"פרטי" היא לרוב עבודת אחר-הצהריים, ארבע-עד-שבע (או שמונה, או תשע, או עשר). פציינטים, גם פרטיים, מעדיפים שלא להגיע ב-‏2 בבוקר.
ג. תזכורת: מתמחים. הם אלו שעושים תורנויות, ונשארים בסופ"שים. הם אלו שמקבלים שכר-שעה עלוב. הם אלו שמנסים להתפטר כבר חודשיים. אני לא יודע על איזו עוגה אתה מדבר, אבל למתמחים אין (דגש על 'אין') אפשרות לעבוד בפרטי בשכר גבוה, פריפריה או לא.

2. אם יש בעייתיות עם הדרישה הזו, אולי תסביר מהי?
לחלופין, אתה מוזמן להמשיך להאמין בתאוריות הקונספירציה הללו, תחשוב שיש איזו "מדינת תל-אביב" שכוללת גם את ירושלים וחיפה, תחשוב שמתמחים עובדים בפרטי... תאמין לי, אני עדיין אשן מצוין בלילה (אולי כי אני לא מתמחה). אני אפילו כותב הודעות עם השם האמיתי שלי, Hint-hint.
בוודאי ראוי 584500
''רוצה המומחה הצעיר'', כמובן.
בוודאי ראוי 584510
אתה מקרה אבוד.
א. בית החולים עובד 24 שעות ביממה. "מישהו" (והכוונה למישהו עם רשיון לרפואה) צריך להיות שם בכל הזמן הזה. אז כן - אפשר בהחלט "להכריח" (ולתגמל על זה). לא טוב - אל תעסוק ברפואה ציבורית (ואל תכנס פה לפינה של "הם מנסים להתפטר" - הם לא מנסים להתפטר אלא ללחוץ על הממשלה, וזה הוכח בבית הדין, תקרא את פסק הדין - http://www.news1.co.il/uploadFiles/806926906108857.d... פסקה 26 - ותחכים)
ב. בתי חולים פרטיים (אסותא וHMC), מלר"ם ושירותי "רופא עד הבית", עובדים 24 שעות ביממה, גם שם "מישהו" עם רשיון רפואי צריך "לאייש את העמדות", רק ששם משלמים יותר.
ג. ב"יכריחו" מדובר על מומחים, לא על מתמחים. (שכבר היום "מכריחים" אותם). נהפוך הוא - יותר תורנויות למומחים משמען פחות תורנויות למתמחים.
2. אם אין שום בעייתיות בדרישה הזו, איך זה ש(לפי דבריך בתגובה העוקבת) מתמחים רבים לא מסכימים איתה?
ולגבי "תיאוריית הקונספירציה" - תקרא מה יש לאידלמן לומר עליה
בוודאי ראוי 584547
(גם אמא אומרת)
א. ברור ש"אפשר להכריח", אבל למה אתה מופתע שעובדים מתנגדים לכך שיכריחו אותם? מדובר בתוספת להסכם החדש, שיש מי שמתנגדים אליה.
אגב, יש מקומות בעולם שבהם לא מכריחים אף אחד לעשות תורנויות לילה של 26+ שעות, בטח לא מומחים, אלא יש משמרות לילה, שהן קצרות יותר. תורנות מומחה אינה חלק אינהרנטי מ"רפואה ציבורית", אלו פשוט התנאים בארץ. ותנאים אפשר לשנות.
חוצמזה, מקובל באייל לקרוא פסקי דין ולבקר אותם, וזה בדיוק מה שעשיתי. לי לא ברור איך השופטת ראתה בעובדה ש"עילת מכתבי ההתפטרות הינה העדר שביעות רצון מתנאי ההסכם הקיבוצי" הוכחה כי מדובר בשביתה. באותה מידה היה אפשר לפרש זאת בכלל כ"התפטרות בדין מפוטר", שכן תנאי העבודה השתנו. אין כאן "הוכחה", רק קפיצה לוגית שלא הייתה מביישת את סרגיי בובקה. הרי בית המשפט אומר שהתפטרות עקב חוסר שביעות רצון מתנאי העבודה היא שביתה. מדובר בטענה מאוד-מאוד מרחיקת לכת, שמוטב הייתה שלא תאמר. המתמחים עוד יגישו בג"צ בנידון, ובצדק.
ב. ומדובר בבחירה חופשית האם לעבוד שם, ובאילו שעות.
ג. כן, אבל כל הדיון הזה הוא על מתמחים, אנחנו מדברים על קווים אדומים של מתמחים, ודרישות של מתמחים, והתפטרות של מתמחים. יש דרישה אחת לגבי מומחים צעירים, אבל מי שהעלה אותה הם המתמחים. בוא נשאר ממוקדים.

2. אני אפשט את מה שאמרתי, כדי שתבין: "אני אישית לא רואה בעייתיות בדרישה הזו, אבל יש לא מעט מתמחים שכן רואים בה בעייה, כיוון שהיא לא מדברת על מומחים צעירים והם מעדיפים להתמקד בבעיות של מתמחים בלבד". עכשיו זה יותר ברור? מדובר בדרישה אחת מתוך כמה, שהיא שנויה במחלוקת גם בתוך קבוצת המתמחים, בדיוק בגלל שהיא פחות רלוונטית. אין צורך לשאול שאלות רטוריות כמו "למה זה משנה להם?!" או "למה זה שנוי במחלוקת?!", אחד נובע מהשני.
ולגבי "לך תקרא" - קראתי, הגבתי, תגובה 584343, ראה עצמך מוזמן.
בוודאי ראוי 584551
דרך אגב: ערכאת הערעור על בית דין לעבודה היא בג"ץ? לא בית משפט מחוזי?
בוודאי ראוי 584554
לפי בית הדין לעבודה [ויקיפדיה]: "בתחום משפט העבודה, בית הדין הארצי לעבודה הוא הערכאה העליונה ולא ניתן לערער על פסיקותיו. עם זאת ניתן לעתור לבג"ץ כנגד פסק דין בלתי סביר ביותר של בית הדין הארצי לעבודה"
בוודאי ראוי 584560
יש לי תחושה שלבית הדין הארצי לעבודה נכונו הפתעות בבג''ץ-אם יוגש.
בוודאי ראוי 584577
בית הדין לעבודה אינו צד לעתירה. אם מישהו יופתע (ומסופקני מאוד, פסק הדין מנומק לעילא) זה יכול להיות משרד הבריאות ולא בית הדין לעבודה.
בוודאי ראוי 584583
לא כך. אין ערכאת ערעור על פסיקות בית הדין הארצי לעבודה, כשם שאין ערעור על פסיקת ביה"ד הרבני הגדול, או על החלטות יו"ר ועדת הבחירות המרכזית. רק מה, אפשר לעתור לבג"ץ כנגדן, כשם שאפשר לעתור כנגד כל דבר ביקום (חוץ משחרור מחבלים); בית הדין לעבודה יהיה אחד המשיבים לעתירה.
בוודאי ראוי 584665
לא נכון, לא רק שאפשר לעתור כנגד שחרור מחבלים, האפשרות הזאת אפילו ממומשת ממש היום‏1.

___
1 כמובן שלא נובע מכך שלעתירה יש סכוי להתקבל, אבל מהצד השני היא לא נדחית על הסף.
בוודאי ראוי 584670
) זה היה סרקזם. )
בוודאי ראוי 584672
מה, באמת?
בוודאי ראוי 584599
יש גם מקומות שבהם אסור לעובדי מדינה לשבות.
בוודאי ראוי 584601
אני לא כ"כ רואה איפה כתבתי לגבי זכות השביתה, אבל אתה צודק כמובן - ישנם מקומות בהם אסור לשבות, למשל: בית חולים.
לעומת זאת, כרגע יש שני מקומות מהם אסור להתפטר, אחד מהם הוא צה"ל, השני הוא התמחות.
בוודאי ראוי 584604
אתה כנראה מתעקש לא לקרוא את פסק הדין. לא כתוב שם שום דבר על זה שאסור להתפטר מהתמחות. כן כתוב שלא מדובר על התפטרות אותנטית אלא על התפטרות קיבוצית כאמצעי לחץ על המעסיק.
(דרך אגב, גם מצה''ל מותר להתפטר, ע''ע תא''ל עימאד פארס)
בוודאי ראוי 584605
באיזה אקט צריך לנקוט האחד שהחליט באמת להתפטר? (ועוד מפסיד משכורת כפולה במקום העבודה החדש שמצא?)
בוודאי ראוי 584609
עול ההוכחה עליו שהתפטרותו אינה חלק מהמאבק במעביד אלא אותנטית.
בוודאי ראוי 584617
באיזה חוק נכתב שמתפטר חייב להוכיח שהוא מתכוון באמת להתפטר. אולי בספר החוקים של משטרים בולשביקים.
בוודאי ראוי 584628
לא בחוק אלא בפסיקה.
בוודאי ראוי 584638
לא נכון.
סעיף 23: "כאשר, על הטוען, ולענייננו - המדינה ושירותי בריאות כללית, הנטל להוכיח כי ההתפטרות איננה בת תוקף"
בוודאי ראוי 584644
נראה לי שבמשטרים הבולשביקים דרשו לפחות את נוכחות הנאשם, לפני שעול ההוכחה הוטל עליו.
כנראה אין צורך בכך במשפט הישראלי.
בוודאי ראוי 584618
ההוכחה היחידה שאני יכול להעלות בדעתי היא להפסיק לבוא לעבודה.
בוודאי ראוי 584629
סתם דוגמה: התחלת עבודה אחרת (או הצגת חוזה חתום לכזו)
בוודאי ראוי 584633
א. אסור לך להתחיל עבודה אחרת עד שהתפטרת מהקודמת.
ב. ולמי תציג את החוזה? המתמחים המתפטרים לא היו צד בדיון. אף אחד לא שאל אותם, זימן אותם, או ביקש מהם להציג חוזה.
ג. לפי הפסיקה, זה לא משנה שהמתמחה דני מנסה להתפטר באמת ובתמים, אלא שהוא מתפטר כחלק ממהלך קולקטיבי (גם אם הוא לא חלק ממנו); לכן, מדובר בהתפטרות אסורה.
בוודאי ראוי 584642
שלא לדבר על כך שהזכות לא לעבוד היא ערך עליון.
בוודאי ראוי 584496
ועוד דבר - ''קו אדום'' זה שנוי במחלוקת, גם בקרב המתמחים.
בוודאי ראוי 584385
2. הדגש הוא על "בסופו של דבר". המתמחים גילו שהם חיים עכשיו ולא בסופו של דבר. בסופו של דבר כולנו נהיה מתים. הם גילו שהם מפסידים את השלב הנוכחי של חייהם.
3. מישהו התייחס לבעיית הפנסיה של הרופאים? היא תלויה בשכר הבסיס.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים