מופץ במייל: 585346
אם חס ושלום, אגיע למצב בו ארגון טרור יחטוף אותי, בבקשה מכם: אל תעשו הפגנות, אל תתראיינו, אל תספרו כמה כואב לכם, אל תפיקו פסטיבלים ופסטיגלים בשמי. כל סוחר מתחיל יודע - ככה לא מורידים מחיר.
אני לא "הילד של כולנו". אני לוחם שנפל בשבי.
אל תהפכו אותי לכלי שרת: אני לא רוצה שכל העולם יידע מי אני ומה שמי, בזמן שאף אחד לא זוכר איך קוראים לחייל שנהרג לידי. לא רוצה שהתקשורת תעשה עליי סיבוב, לא רוצה להפוך לקרדום-לחפור-בו אג'נדות פוליטיות, משחקי כוח ומניפולציות. לא רוצה להיות מדורת השבט ודלת הכניסה לקונצנזוס הישראלי. לא מוכן שהרעיון לשחרורי יהפוך לDOGMA שאחריה אסור להרהר. לא רוצה שיסתמו את הפה לכל מי שמעז לחשוב אחרת. לא רוצה שכלי תקשורת ישתמשו בי כדי להעלות רייטינג, לא רוצה שזמרים יוציאו עליי מזמור כדי לשפץ את התוצאות שלהם בגוגל.
אני לא בקבוק שמפו: אל תעשו לוגו מהתמונה שלי, אל תצרפו את הפרצוף שלי לפרופיל בפייסבוק, אל תסגננו מהצללית שלי סלוגן. אל תשכרו משרדי פרסום כדי לעצב את דעת הקהל ודעת מקבלי ההחלטות, אל תקימו צוות קריאייטיב, צוות אופטימיזציה, צוות שיווק, אל תקימו מטה, אל תעשו ישיבות עבודה עם בורקסים ומצגות, אל תעשו 'סיעור מוחות' ואל 'תיצרו סחף ציבורי', אל תבנו תקציב פרסום וחדירת שוק, אל תשרטטו אסטרטגיה, אל תפלחו את האוכלוסייה עם חתכים, גרפים וטבלאות. לא רוצה 'פאנל מומחים', לא רוצה כנסים, לא רוצה שיספרו את הימים שאני יושב, לא רוצה שקבלני דיכאון יעשו קריירה מהסיפור שלי.
אל תוציאו סיכות ודגלים ועניבות וחולצות, אל תעשו תהלוכות וצעדות והפגנות ודוכנים להחתמה בקמפוסים.
זה מוריד את הסיכוי שלי לצאת, זה זורה חול בעיניים של מקבלי ההחלטות. אני לא תוכנית ריאליטי: לא רוצה שתבואו להצטלם עם אבא שלי למזכרת בזמן שמשחררים אלפי רוצחים בשבילי. לא רוצה שתניפו דגלי כחול לבן בזמן שהאווירה כולה צווחת דגל לבן.
לא רוצה לראות רוצח בדם קר של שישה עשר אנשים משתחרר בחיוך, מעט שמנמן מכפי שהיה שנים ספורות אחרי שעשה למשפחות הנרצחים בפרצוף V בבית משפט. לא מוכן שמאות משפחות שקברו לא מזמן תינוקות, יתפוצצו מזעם ו"ייתפסו בציבור" כ"משביתי שמחות". לא מוכן שילד שהלך לאכול פיצה עם אמא, אבא ושלושת אחיו - וחזר לבד, יצפה ברוצח אוכל בקלאווה בסוכת ניצחון 20 קילומטר ממנו. לא רוצה שרוצחים שמשתחררים למזרח ירושלים ייסעו ברכבת הקלה ביחד עם אחיינית שלי. לא רוצה שמשפחות שכל העולם קרס עליהן, תשמענה מהעיתון שההוא שהרג להם את הילד יוצא לקלאב מד בטורקיה. לא רוצה שהכאב שלהן יקבל מסגרת של שמינית עמוד קצת לפני הספורט, כי "זה יותר נכון דיווחית." הם כבר יודעים שהדם של הבנים שלהם זול, לא צריך לדרוך להם על הלב ולעשות קוואץ'. ממש מנחם אותי שהנשיא "חונן אבל לא סולח".
לא רוצה שלאינתיפאדה הבאה יקראו על שמי.
י', לוחם בשייטת
מופץ במייל: 585375
זה ציטוט מתוך הטור של בן דרור ימיני במעריב
מופץ במייל: 585379
ימיני פרסם את זה בבלוג שלו: "יום בו בוצעה עסקת החילופין קיבלתי אימייל מלוחם שייטת שהרגיש מחוץ לחגיגה ולפסטיבל. הדברים קשים. התוכן כואב. ביקשתי שהדברים יפורסמו תחת שמו האמיתי. הוא הבהיר לי שהיה שמח לעשות זאת, אלא שבגין היותו לוחם שייטת אסור לו. רצונו יכובד כמובן. מדובר במכתב גלוי. הדברים מובאים כפי שהגיעו אליי, ללא שינויים." ב-‏22 לחודש. מעניין שאותו לוחם שייטת מסתורי הצליח לפרסם את אותו טקסט ממש לפני זה ברוטר, בהארץ ובכל פורום פוליטי אפשרי אחר (חפש בגוגל "אני לא בקבוק שמפו: אל תעשו לוגו מהתמונה שלי"). נראה לי ש"לוחם השייטת" הזה מבלה יותר מידי זמן מול המחשב ופחות מידי זמן בקישון.
מופץ במייל: 585388
גם ה''טון'' של הטקסט נשמע יותר כמו טוקבקיסט בווינט מאשר לוחם בשייטת.
מופץ במייל: 585394
הרי ברור שלוחם בשייטת לא יוצא אף פעם הביתה ואין לו אפילו חצי שעה להקליד, וכן ידוע שכל לוחם שייטת מחוייב ברמת כתיבה של יובל שמעוני לפחות, אחרת הוא לא עובר גיבוש.
מופץ במייל: 585396
אני לא זוכר שכתבתי שום דבר לגבי זמן הקלדה או יובל שמעוני. בסה''כ הבעתי את דעתי על הטון של הטקסט שצוטט שנשמע לי יבבני ופיוטי מדי בשביל ''לוחם שייטת'' שלמרבה הנוחות לא יכול לחשוף את זהותו. הסגנון מזכיר לי הרבה יותר סגנון כתיבה של אנשים אחרים, כאלו שכותבים הרבה בפורומים באינטרנט ושולחים אימיילי שרשרת למיניהם.
מופץ במייל: 585397
נראה לי שאתה לא כל כך מכיר טוקבקיסטים. טקסט כה ארוך שאין בו "חחחח", "כנסו!!!", או "נשלח מהסלולרי שלי"? נו ב'מת. הרבה יותר מתאים ללוחם שייטת.
מופץ במייל: 585400
צירפתי שתי תגובות יחד, ורק אחת שלך. הטון אכן נראה לי יבבני, אבל לא מצאתי עדיין ראיה לכך שלוחמי שייטת מתבטאים אחרת משאר האדם. בן-דרור ימיני טוען, אם הבנתי נכון, שהוא יודע את זהות הלוחם הנ''ל. אין לי סיבה לפקפק בזה, וסגנונות כאלה יכולים להישמע מפי לוחמים כמו גם מפי טוקבקיסטים, ואפילו מפי טוקבקיסטים שהם לוחמים. במילים אחרות אין כאן, לדעתי, שום ראיה לשום כיוון.
מופץ במייל: 585410
ראבאק קשה פה... אני בסה"כ הבעתי דעה אישית, התרשמות סובייקטיבית מטקסט כלשהו. לא טענתי לראיות ולא קבעתי אם הכותב הוא לוחם שייטת או לוחם בקרייה או תרנגול קוקוריקו. ההתרשמות שלי מההיכרות המועטה שיש לי עם יוצאי יחידות מובחרות שונה משלך, ואין בזה כדי לטעון משהו לגבי לוחמי שייטת או ההתרשמות שלך מהם או היקום בכללותו. ימיני לא טוען דרך אגב שהוא יודע את זהות הכותב אלא שהוא ביקש לפרסם אותה והכותב סירב. זה יכול היה גם להיות בתכתובת אימייל אנונימית. הוא יכל גם לכתוב בפשטות "זהות הכותב ידועה לי אך תישמר בסודיות מפאת תפקידו של הכותב". גם זו התרשמות אישית שלי מן הכתוב ואין לראות בכך טעינת טענה כלשהי - ייתכן שימיני יודע את זהות הכותב וייתכן שלא וייתכן שהם בסופר-פוזיציה של היכרות הדדית. הטקסט שהובא עד כה בכל אופן מעורפל בנקודה זו.

__________
תוכן תגובה זו מבטאת את דעתו האישית והסובייקטיבית של הכותב בלבד ואין לראות בה או בכל חלק ממנה טעינת טענה כללית ו/או נחרצת כלשהי או ראיה או הוכחה לדבר כלשהו או שלילתו אלא אם נטען במפורש אחרת.
מופץ במייל: 585401
השילוב של סגנון ההפצה הויראלי הכל כך מוצלח וכל כך אינטנסיבי, יחד עם הטקסט שנשמע לי יותר כמו משהו שכתבו אנשי יחסי ציבור מקצועיים מאשר לוחם ועל אחת כמה וכמה טוקבקיסט ("אל תסגננו מהצללית שלי סלוגן... אל תקימו צוות קריאייטיב, צוות אופטימיזציה, צוות שיווק... אל תעשו 'סיעור מוחות' ואל 'תיצרו סחף ציבורי', אל תבנו תקציב פרסום וחדירת שוק, אל תשרטטו אסטרטגיה, אל תפלחו את האוכלוסייה עם חתכים, גרפים וטבלאות... לא רוצה שתניפו דגלי כחול לבן בזמן שהאווירה כולה צווחת דגל לבן..." זה באמת איך שלוחם רואה את העבודה של אנשי יחסי ציבור או שזה איך שהם רואים את העבודה שלהם? אם אני הייתי מנסח מסר דומה בחיים לא הייתי משתמש במילים כמו סלוגן).יכול להיות שזה באמת רעיון של איזה לוחם, רק שנראה לי שמישהו מקצועי ערך את הטקסט שלו, הוסיף מנסיונו, ודאג להפיץ את זה בכל מקום אפשרי.

בשנים האחרונות הימין אימץ לעצמו שיטה חדשה להשפיע על הזירה הציבורית: להעמיד פנים. שלום בוגוסלבסקי מעלה מידי פעם איזה מעמיד פנים כזה בחכתו אבל זה לא יגיע למאמר של ימיני או כספית שימשיכו להפיץ את השקרים הבוטים שמאכילים אותם אם תרצו וחבריהם. זאת הסיבה שהימין לא האמין שמחאת האוהלים היא אותנטית וחזר פעם אחרי פעם על הטזה שזה מחאה של נעמי חזן, מרוב ששום דבר שהם עושים מאז ההתנתקות לא אותנטי, הם כבר איבדו את האמונה שאחרים יכולים לפעול בלי להעמיד פנים.

מצד שני, יכול להיות שאני נפלתי באותו פח, ומדובר במכתב אותנטי לחלוטין. ההתחזות הזאת פשוט הופכת אותי לציני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים