ערך חיי האדם האפריקאי אינו זהה לערך חיים במקום אחר 586899
אולי מקומם לשמוע זאת אבל צדקנות וחסדנות לא ישנו את העובדה .

עיקר המתים ממלריה הם אפריקנים.זו המחלה מספר אחת הממיתה את אנשי אפריקה. לא היה כל כך פופולרי להמציא חיסון נגד מלריה.אף חברת תרופות לא ששה להרים את הכפפה.מפני שגם כשימצא או כבר אולי נמצא חיסון לא יהיה מי שיממן את צריכתו.
אין לעיל ידם של אנשי אפריקה לממן את החיסון.וגם לא קיימת שם מודעות לכך.

את המימון ואת המחקר ואת אספקת החיסון צריך לממן המערב.

והמערב אינו מעונין בהתרבות האוכלוסיה האפריקאית.נהפוך הוא.המערב מעונין בדילול אוכלוסיה זו.שאלמלא היתה מתה ממחלות רבות היתה גורמת לפיצוץ אוכלוסיה אדיר. הרחם של האדם האפריקאי העני והבור פוריה ביחס הפוך לתועלת שהוא גורם בחייו לכדור הארץ. ערך חייו מועט מאד.

ענין כלכלי נטו. דיבורים על ערך חיים אדם .על ניסויים בבני אדם,הם שפה המתאימה ומותאמת לקודים מערביים.לא לפרמטרים של יבשת שקורסת מעודף בני אדם שאין להם אפשרות לקיים את עצמם ואת ולדותיהם.

הפתרון הנקודתי להציל אותם מהמלריה הוא זניח. מפני שאם הם לא ימותו ממלריה הם ימותו מאיידס או מרעב. כדי להציל את יבשת אפריקה דרוש הרבה יותר מחיסון נגד מלריה.
שיעורי בית 586902
גש ל TED וחפש את ההרצאות של האנס רוסלינג.
שיעורי בית 587166
יש תקציר לעצלנים?
שיעורי בית 587212
קודם כל זו הזדדמנות להמליץ שוב על
gapminder world
זהירות - זה ממכר!

אפריקה היא היבשת הכי מגוונת בעולם מבחינת המאפיינים הכלכליים והחברתיים שלה. הם על כל הספקטרום - ממדינות שהן הכושלות בעולם ועד למדינות מפותחות. יש שם הכל, ובפיזור די אחיד. יש שם אסונות כמו קונגו, כידוע. אבל המדינות הנחשלות יותר נמצאות, בדרך כלל, באותו המקום שבו שוודיה היתה לפני 100 שנה. דברים משתנים שם. ומשתנים מהר.

טענה חשובה נוספת של רוסלינג: המאפיין היחידי שיש לו קשר הדוק לאחוזי ילודה נמוכים הוא ירידה בתמותת תינוקות. אם אתה משפר את הרפואה, אתה מוריד את הילודה. זו לא טענה תיאורטית, זו טענה סטטיסטית.
שיעורי בית 587321
שוודיה? איך אפשר להתייחס ברצינות לטענה כזו? איפה באפריקה שמדרום לסהרה יש מדינה ששמרה על עצמאותה 1000 שנה? שיש בה בית מלוכה יחיד ותיק ובלתי מעורער? שיש בה רוב גדול בעל תודעה לאומית משותפת, ושל דיאלקטים מובנים הדדית? שיש לה תעשייה כבדה מפיתוח עצמי?
שיעורי בית 587333
ניטפוק: שמרה על עצמאותה 400 שנים (לפני מאה שנים). שבדיה זכתה חזרה בעצמאותה בשנות העשרים של המאה ה-‏16.

כמוכן יש לציין שלפני 100 שנים בערך שוודיה הצליחה להיפטר מנורווגיה. או שאולי הפוך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים