הפתרון הפשוט 5870
בוא ונאמר יצא חוק ובו נאמר "על החילונים לא לדבר עם החרדים ולהפך" תסכים איתי שזה חוק מפלג מכיוון שהוא יוצר הפרדה בעם בין חילונים לחרדים ... מה שהימין טוען על השמאל זה שהחוקים והטענות "השמאלניות" מרחיקות את חצאי העם ומפחיתות את העמק השווה ... לדוגמה כל עוד מעמדה שלי ירושליים לא מעורער אין ויכוח בנושא בין כיתות שונות בעם ... לדוגמה כשאושר לרפורמיות להתפלל בכותל סביר להניח שהרגישו חרדים ריחוק מהמדינה ומ"הצד שכנגד" ...

וזה הפילוג בעם!
הפתרון הפשוט 5873
החוק ההיפותטי שלך אינו מפלג, הוא מפריד, באופן פשוט וגזעני (מה שמוכר בעולם כאפרטהייד).
למה מה שהשמאל טוען מרחיק את הימין? למה לא להפך? למה מעמדה של ירושלים חייב להשאר "לא מעורער" דווקא באופן הימני של המעמד הזה? הרי אם אנשי הימין היו מקבלים את טענות השמאל, לא היה שום פילוג - אם כן, זה אשמתכם!
או ברצינות - דעות פוליטיות יהיו מפולגות בכל מקרה, וזה שאנשים שונים חושבים דברים שונים אינו צריך להוות עילה לאיומים, ואפילו לא צריך להחשב כדבר רע. זה בסדר.

ואשר לדוגמא האחרונה שלך - כאשר בית המחוקקים אוסר על גידול חזיר על אדמת הארץ, או על מכירת חמץ בפסח, או על נישואין בין יהודי לערביה - כל אלו גורמים לי להרגיש ריחוק מהמדינה ומה"צד שכנגד". אבל אני מאיים בפילוג - אני נלחם במה שאני חושב שהוא שגוי בכלים הדמוקרטיים הקיימים בידי. מדוע הימין מרגיש שהוא לא יכול לעשות זאת? מכיוון שהוא מטפח מימים ימימה את תחושת האנדרדוג שנדפק תמיד.
מי שחושב שפילוג זה רע, בקיצור, שולל את בסיס הדמוקרטיה.
מה קורה פה ? 5883
האלללו
כמה חנן יש פה ???
נא לשנות שם או להוסיף שם משפחה ומהר שלא יחשבו בטעות שאתה זה אני

חנן המקורי
הפתרון הפשוט 5904
תתפלא. אני לא מסכים עם היותה של ירושלים בירת ישראל, ויש עוד כמה כמוני. כבר יש לך פילוג. ואם לא היית מתיר לנשים רפורמיות להתפלל ליד הכותל, היית מפלג אותם מהעם. תמיד יהיה מישהו מפולג, השאלה איזה פילוג דמוקרטי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים