חצימחוני 587389
את האופציה "אני צמחוני או טבעוני, מטעמים אקולוגיים"‏1 הייתי מחליף ב"מגביל את צריכת הבשר מטעמים אקולוגים". יותר אנשים יזדהו עם אופציה כזו.
1 למה צריך פה פסיק?
חצימחוני 587392
תכל'ס.
עבורי זה נכון לגבי רוב האופציות. אני לא צמחונית, אבל נמנעת כמעט לחלוטין מאכילת בשר בקר ואוכלת מעט עוף. משתדלת לקחת סל קניות לסופר‏1 ולאחד כמה מוצרים באותה שקית, אבל לא נמנעת מכך לחלוטין. לא מחזיקה רכב אבל לא פוסלת את הרעיון לשכור מדי פעם לפי הצורך‏2 או לשאול רכב מההורים כשאין תחב"צ סבירה.‏6 כשאני קונה נורות אני דואגת שהן יהיו מהסוג האקלוגי (גם כשהן יקרות יותר) אבל לא מחליפה במיוחד את הישנות הקיימות כל עוד הן פועלות. מנתקת את המטענים מהחשמל כשהם מסיימים להטעין את הבטריות/סלולרי/נגן, אבל לא מנתקת מכשירי חשמל גדולים. משתדלת לוותר על טיסות - אבל רק אם יש חלופה סבירה.‏3 משתדלת לקנות מקומי, מחנויות קטנות, להמעיט בקנייה מרשתות‏5 ובאופן כללי - לא לקנות יותר ממה שאני צריכה. לעשות שימוש חוזר בכל מיני דברים, אבל למחזר *ממש*‏7 לא יוצא לי.
אבל אני גם מודעת לכך שאני חיה עכשיו חיים שמאפשרים לי את כל הדברים האלה די בקלות. כמה שהמאמץ יהיה יותר קשה, כך נקודת האיזון תשתנה.

1 אחד מהם סרגתי משקיות סופר ישנות. באמת!
2 תיאורטית, לפחות. בינתיים עוד לא יצא לי.
3 כלומר, לא אוותר על יעד רק כי הגעה סבירה אליו אפשרית בטיסה בלבד.‏4
4 אמרתי סבירה! ולכן מדלהי לגואה נסעתי 30 שעות ברכבת במקום לטוס, אבל מצ'נאי לאיי אנדמן טסתי במקום לשוט במעבורת של שלושה ימים.
5 בעצם, זה יותר קשור למודעות פוליטית מאשר אקולוגית.
6 עוד משהו שלא קרה כבר חצי שנה לפחות.
7 כלומר, לזרוק בקבוקים או נייר לפח מחזור. מצד שני, אני גם קונה מעט מאד שתייה בבקבוקי פלסטיק מלכתחילה. מים, למשל, אקנה בבקבוק רק אם נתקעתי בלי, לא עבור הבית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים