"בדרך לרעב המוני"? 588926
החלב ומוצריו יתייקרו ב-‏45%, הבשר ב-‏30% ; בעשור האחרון הוכפלו מחירי המזון בעולם ; ב-‏2050 צפוי רעב המוני במדינות המתפתחות ומחצית האוכלוסייה בעולם תסבול ממחסור במים:

"בדרך לרעב המוני"? 588933
מלתוס, מי יגל עפר מעיניך?

אגב, המאמר המצוטט מתעלם מכך שלמרות "הירידה בשטחי הגידול למזון צמחי באוסטרליה ואירופה, שהוסבו ליצור ביו-דיזל" יש עליה מתמדת ביצור החקלאי בעולם.
"בדרך לרעב המוני"? 588979
התפיסה היא כנראה ש"אין חלב ובשר = אין אוכל".
"בדרך לרעב המוני"? 588936
הדיווחים הרבעוניים שג'רמי גראנטם, המייסד והאסטרטג הבכיר של חברת ההשקעות GMO (מנהלת כמעט $100 מליארד) נוהג לשלוח ללקוחותיו נוגעים בנושאים רחבים של כלכלה, חברה ותרבות. המכתב למשקיעים שהוא כתב בקיץ <(קישור http://www.gmo.com/websitecontent/JGLetter_ResourceL... קובץ pdf>) מתרכז בבעיות שצפויות לנו בעשורים הבאים, החל מאנרגיה, חקלאות (מחסור במים ודילדול חומרי דשן), והתפוצצות אוכלוסין. הבעיה העקרית לדעתו היא הדילדול של אדמה פוריה, בעיקר באפריקה אך גם בארה"ב ושאר העולם. הוא מראה בגרף שהשטח העולמי ירד בערך בחצי בחמישים השנים האחרונות, ועקירת יערות היא הסיבה העיקרית לדילדול משאבי האדמה, וזו מגבירה את עקירת היערות. "במשך 40 השנה האחרונות העולם איבד כשליש אדמה ראויה לעיבוד וכל שנה העולם מאבד 100,000,000 דונם...". יש לו גם בשורה טובה ל"מלתוסיאנים". הוא מספר על שיטות חקלאיות "ללא חריש", שמנסים אותן בדרום אפריקה וארה"ב, שיכולות להאיט את הדילדול וגם להגדיל את כמות האדמה הפוריה, ללא השקעה מסיבית חוץ מאשר "הרצון לשנות את הדרך שלך, דבר שחוואים לא כל כך מצטיינים בו".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים