סקרים והכרעה 589039
מעניין לראות שהעיריה מכריעה לפי סקר. את מי בדיוק מייצג הסקר? באיזו רמת אמינות הוא נעשה? אני מניח שהסוקרים תיקנו את התוצאות הגולמיות שהם קיבלו: עד כמה לסוקרים עצמם יש השפעה על התוצאה?

נקודה נוספת הוא סדר פסילת ההצעות. בתוצאות הסקר הראשון יש, לדוגמה, רוב למתנגדי החניון. אבל בכל זאת האפשרות הזו נשארה בסיבוב השני.

מעניין מה היה קורה אם היו מבקשים מהנסקרים לדרג את כל שלוש ההצעות במקום את ההצעה המועדפת. מהנתונים הללו אפשר לקבל את ההצעה המנצחת בסיבוב אחד (שיטת שולצה [ויקיפדיה], לדוגמה). אבל מן הסתם הסוקרים לא יודעים איך לתקן את התוצאות הללו ולכן אי-אפשר לקבל מהן תוצאה נכונה ממדגם קטן.
סקרים והכרעה 589042
לפי הידיעה ב"הארץ" (קישור למעלה), "את הסקר ערך מכון דחף, בראשות ד"ר מינה צמח", ואכן, יש כלפיו טענות: "האדריכל צבי לישר, מתכנן הכיכר הקיימת, מאוכזב מתוצאות הסקר ובעיקר מהתנהלות העירייה. לכל אורך הדרך טען כי שאלות הסקר נוסחו באופן מוטה, שנועד להבטיח את הבחירה בהנמכת מרכז הכיכר ובניית החניון."

בנוגע לפיסקה האחרונה שלך - כפי שקן ארו הוכיח כבר מזמן, אין שיטה באמת טובה להגדיר בחירה הוגנת בסיטואציות שכאלה (משפט ארו [ויקיפדיה]).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים