אף לא תגובה אחת 589132
אודות קונגלומרטיזציה ורגולציה .הקרטליזציה ,האוליגופולי והמונופול שפשו בכל קטגוריה שיווקית ובת קיימא של החיים הכלכליים,הפכו לחלק אינטגרלי מדפוס החשיבה וההתנהגות החברתית.ללא שבירת התבנית בה בעל -אחזקות קובע באמצעות חברות-בת ובעלי אחזקות בודדים נוספים ,את מחיר השוק ,בשיתוף ממשלתי של שתיקה ,אי פיקוח ושבירת המודל הרב- שכבתי המנקז לידי מעטים את הבעלות על הייצור,אמצעי הייצור,התוצר ,לא תיתכן ראשית,כל תחרות אמיתית וחופשית ושנית כוח -הקנייה והביטוי הצרכני הריאלי של כוח זה לא יבוא לביטוי ולמימוש.
בימים אלו של מאבק בסיסי ומר, לשינוי המבנה הכלכלי של המשק הסגור הפלוטרכי,הנוגד כל אינטרס צרכני ואיכות חיים כלכלית אזרחית שיוויונית,המודל ,בעצם היותו בנוי על פילוסופיה מוטה מראש לרעת החברה, המוחק את ערך שעת העבודה המוסף הריאלי של ה''פועל''-הייצרני,כבסיס להצבר ההון של הפלוטרך, הרעיון הזה ,הינו למעשה,משתתף ושותף ביצירת העיוותים וב'משחק המכור הלא הוגן מראש',המקבל את הרעה החולה כאקסיומה ,בלשון המעטה.
אף לא תגובה אחת 589168
קצת פחות מילים לועזיות היו הופכות את התגובה שלך לקריאה יותר.
אף לא תגובה אחת 589435
אייל אלמוני יקר.
ניצול בהסכמה לא מודעת והשתתפות במשחק המשק הריכוזי הפלוטרכי זה העיקרון הבסיסי לאי-שיוויון.(מילה אחת בלעז שנהירה גם לך משוכנעני).
אף לא תגובה אחת 589436
אני אלמוני אחר, ולא רק שהמילה ''פלוטרכי'' לא נהירה לי, אלא שהיא לא נהירה גם לגוגל.
אף לא תגובה אחת 589440
לא יגעת..

שורה ראשונה, מילה אחרונה
אף לא תגובה אחת 589441
תודה. פלוטרכי זה שילוב של פלוטוקרטי (שלטון של בעלי הממון) ואוליגרכי (שלטון של שכבה שלטת). רק שיהיה למי שיחפש בגוגל.
אף לא תגובה אחת 589480
מצחיק. "קראט" ו"ארכ" הן בעלות משמעות זהה בהקשר הזה, וגם מקורן הוא באותה השפה: יוונית. "פלוטו-ארכיה" זה בעצם "פלוטוקרטיה". המילה יכלה להיות באותה מידה גם שילוב של "פלוטוקרטיה" ושל "אנרכיה" או של "מונרכיה".
אף לא תגובה אחת 589479
פלוטארכוס [ויקיפדיה] היה פילוסוף יווני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים