הוא דומה ליגאל עמיר 5893
מילה אחת חשובה לא הוזכרה אפילו פעם אחת במאמר, בעיני ההשמטה הזאת מראה שהמאמר נכתב כהתנכלות קטנונית למועצת יש"ע בפרט ולימין ככלל.
המילה הזו היא 'שנאה'.

ברור לכולם שהשנאה גוברת ביחס ישיר לפילוג ובכל זאת הכותב בחר להתעלם מהעובדה הזאת.

ובאשר למשאל העם היהודי:
טענתם של המצדדים בחלוקה (שאיני נמנה עימם) היא שהערבים יהיו האחרונים להפגע מתוצאות של מהלכים הנוגעים למדינת ישראל ושכנותיה (כגון מלחמה).
הוא דומה ליגאל עמיר 5902
במה השנאה קשורה לעניין? כשממשלת שמאל מחזירה שטחים זה גורם לך לשנוא אותה ואת כל השמאלנים? למה זה צריך לעניין אותי אם אתה מתנהג בצורה חסרת הגיון כזאת?
או בקיצור, מה שהמאמר אומר - למה זה צריך לעניין את הממשלה שלא מתאים לך מה שהיא עושה, כל עוד היא פועלת באופן דמוקרטי ושלא בניגוד לחוק?
אתה חושב שיש בעיה עם פעולה שלה? יש בג"ץ. אל תאיים.
הוא דומה ליגאל עמיר 5938
אוי, שוב הפרנויה האופינית כל כך לשמאל.
אני אישית לא שונא אף אחד, השנאה שאני מדבר עליה נמצאת או תמצא בחלקים נרחבים באוכלוסיה.

הממשלה צריכה לפעול כפי ראות עיניה אבל יש לה גם אינטרס לאיחוד העם. מסע הפרסום לא קורא לרה"מ שלא לתת שטחים *בגלל* שזה יגרום לפילוג, לימין יש סיבות טובות הרבה יותר.
מכיוון שראש הממשלה שייך למסונוורים, הסיבות האלה לא עובדות אז הימין קורא לו להתחשב גם בפילוג העם כשהוא מחליט על האחוזים.

אגב, הכותרת באה להראות את הטיפשות הרבה בהתנכלויות של השמאל לימין, בדומה למאמר.
הוא דומה ליגאל עמיר 5939
לא טרחת להסביר מדוע אתה מתייחס לשנאה (זו הקיימת כבר היום או הפוטנציאלית) כאילו היא נחלתו של צד אחד בויכוח. שנאה קיימת בשני הצדדים, ואם כבר עושים תחרות אז דווקא בצד ימין תקבל השנאה פעמים רבות ביטויים באלימות מילולית ופיזית שאינם נהוגים בשמאל. לא שאצל השמאל אי אפשר למצוא מדי פעם גילויים של אלימות, אבל היא לא מהווה חלק יסודי כל כך בדפוסי ההתנהגות כפי שהיא מהווה אצל חוגי ימין נרחבים מאד במדינת ישראל.

ואם נסכים שהשנאה היא בכלל עניין הדדי, מה עניינה לדיון הנוכחי? והרי כל צעד שתעשה ממשלה כלשהי לעולם ימצא חן א-פריורית בעיני חצי העם ויעלה את מפלס השנאה ותחושת הפילוג אצל החצי השני. האם המסקנה היא שבמציאות הישראלית אסור לשום ממשלה לעשות שום דבר?

אגב, לא הבנתי את הכותרת. מי הוא זה שדומה ליגאל עמיר, ולמה הוא דומה לו?
הוא דומה ליגאל עמיר 5945
לא התייחסתי לשנאה כחד צדדית- המאמר שמאלני והשמאל בשלטון, אין דיון על שנאה מהשמאל.

הסבר לכותרת וקריאה חוזרת של תגובתי יענו על שאר טענותיך:
מועצת יש"ע בפרסומיה נגד פילוג העם פרסמה תמונות של אנשים שרה"מ מפקיר. "שלום עכשיו" כמדומני, קיטרה שאחד המצולמים דומה ליגאל עמיר "וכבר נרצח ראש ממשלה בישראל..."

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים