מיחזור מוזר 590347
אחד הפודקסטים האחרונים של פריקונומיקס (דיון 2520) הוקדש ל"דרכים חכמות למניעת ביזבוז אשפה" (הם השתעשעו קצת במשחק מלים באנגלית). חברות הענק לייצור עוף גילו שלחלקי עוף חסרי ערך בארה"ב יש ביקוש עצום בסין וחברת פרדו מייצאת 300,000 טון רגלי תרנגולת בשנה והתחום העסקי הזה מחזיק למעשה את החברה. ארגון מד-וויש מעביר לבתי חולים בארצות מתפתחות ציוד ומוצרים רפואיים שלא ניתן להשתמש בהם בארה"ב מסיבות שונות, והיו אמורים להיטמן במזבלות. עד עכשיו הם טיפלו בלמעלה מ-‏1000 טון ציוד. חברת טרהפאוור מייסודם של ביל גייטס ונתן מיירוולד מנסה לפתח שיטה לניצול דלק גרעיני משומש לייצור חשמל. לטענתם, קיים פוטנציאל לספק 80% מתצרוכת החשמל האמריקאית למשך 100 השנים הבאות. אך, עדיין הרעיון הוא בגדר תאורית לא מוכחת והחברה מנסה לקבל אישורים להקמת מפעל פיילוט קטן.
מיחזור מוזר 590351
נתן מייוורלד הוא, כזכור, עובד לשעבר במיקרוסופט שהפך שותף באחד מטרולי הפטנטים הבכירים. המונח "טרול פטנטים [ויקיפדיה]" נאמר באחת הפעמים הראשונות בהקשר אליו ע"י עו"ד באינטל דאז ושותפו לעתיד פיטר דטקין. החברה מרוויחה המון כסף ממסחר בפטנטים ישנים ומאוד רוצה להראות שהיא גם ממציאה משהו. בינתיים לא רשום לזכותה כמעט כולם. ר' גם http://www.npr.org/blogs/money/2011/07/26/138576167/... שאני בטוח שכבר קישרתי אליה קודם.
מיחזור מוזר 590352
אתה טועה ומטעה. בקישור שהבאת מובא ציטוט מפורש האומר שששת כרכי ספר הבישול שמייוורלד היה שותף לכתיבתם ''חשפו טכניקות בהשראה-מדעית להכנת אוכל''.
מיחזור מוזר 590354
ספרי הבישול הללו אינם חלק מעבודתו בטרול הפטנטים. כמוכן "חשפו טכניקות מדעיות בהכנת אוכל" (מובא בכתבה כציטוט) נשמע כמו מלל שיווקי טיפוסי. לא ברור עד כמה זה באמת נכון.

בהמשך הכתבה:
IV says it has invented a nuclear technology that's safer and greener than existing technologies. A cooler that can keep vaccines cold for months without electricity. And the world's most high-tech mosquito zapper.
מיחזור מוזר 590355
טוב, אם זה לא היה ברור התגובה שלי היתה הומוריסטית. אם אתה באמת מתעניין בטכניקות מדעיות של בישול, אני ממליץ על הסטון בלומנטל שמתמחה ב"גסטרונומיה מולקולרית"
מיחזור מוזר 590358
בזמן האחרון אתה באמת לא רציני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים