אלוהים אדירים... 59132
או יותר נכון להגיד, חיזרים אדירים.

האם הרעיון של "אלוהים הוא בעצם חיזר" הוא לא קצת ישן ? אני זוכר שקראתי את מרכבות האלים של אריך פון דניקן בגיל 12 או משהו כזה וגם בתור ילד, לא חכם מהרגיל, הדבר נראה לי די מאולץ. סיפורים של זול ורן נראו לי הרבה יותר מלאי דמיון אז... אבל כנראה שלא הייתי "בוגר" מספיק לרעיונות מדהימים כמו ET כבורא עולמות.

ניתן להעלות רעיונות נוספים :

* אלוהים הוא נוסע בזמן המגיע מעתידה של האנושות.
* אלוהים הוא מפלצת נוירוטית הנעה בין עולמות מקבילים.
* אלוהים הוא אדם מהעולם העתיק אשר מצא מנורת קסמים רבת כח.
* אלוהים הוא תוצר קיברנטי אשר הושתל במוחנו ע"י ממשלות התאגידים על מנת לעודד את תרבות הצריכה.
* אלוהים הוא יוסי הירש מחדרה אשר מאס בחיי היום יום והחליט לקחת אחריות.
* אלוהים הוא דמות טראגית. הוא ברח אל איזור נופש קדוש ויוקרתי על מנת לברוח מבריותיו. הוא מאס באותן בריות האוהבות להלביש עליו דתות חדשות, שונות ומשונות, חדשות לבקרים.
אלוהים אדירים... 59158
יכול גם להיות שפשוט אין דבר כזה אלוהים.
ספר את זה לרוב האוכלוסיה בעולם. 59160
לאנשים כנראה קשה עדיין להניח את ההנחה הפשוטה שסיפורי התנ''ך מבוססים על דמיון עשיר ומפותח של האדם...
ספר את זה לרוב האוכלוסיה בעולם. 59164
אבל בגלל סיפורי התנ"ך העם היהודי נמצא בארץ ישראל. לפי העברית שלך אני מניח שגם אתה אחד מהם או שאני רק מדמיין??? סליחה על הציניות בעיקר מכיון שגם אני חשבתי שהתנ"ך הוא רק סיפורים לפני שהתעמקתי בנושא
סלחתי 59177
א. התנ"ך לא נכתב במקור בשפה בה אני כותב כעת.

ב. העם היהודי לא נמצא כולו בארץ ישראל. (ברובו?)

ג. הימצאותו של החלק אשר כן נמצא בארץ ישראל לא נובע מסיפורי התנ"ך אלא מתנועה אנטי-דתית אשר כפרה בקונבנציות הדתיות של היהדות בתקופתה. לתנועה הזאת קראו ציונות.

ד. גם אם חלק מהיהודים נמצאים ב"ארץ-ישרואל" בשל סיפורי האגדות (הנפלאים דרך אגב) המצויים בתנ"ך הדבר רק מוכיח שיש קבוצה גדולה של אנשים המאמינים באותן אגדות. אם נגזור מכך את נכונות הסיפורים יש לגזור מכך את נכונות כל מיתוס על פני כדור הארץ אשר בו מחזיקה קבוצה גדולה מספיק של מאמינים.

ה. אני סולח לך על הציניות בעיקר משום שעליך להוסיף עוד עוקץ או שניים להודעותיך, לפני שניתן יהיה לסווג אותן כציניות. ההודעה שלך היא צינית-לייט במקרה הטוב.

ו. אני שמח שהתעמקת בנושא, אבל יש בעולמנו המון נושאים מופרכים להתעמק בהם.

ז. התנ"ך האמיתי הוא התנ"ך אותו כולנו מכירים. בשביל זה לא צריך חיזרים.
התנ''ך נכתב בעברית 209004
זה דבר די ברור שהתנ''ך בעברית. ''לזאת ייקרא אישה כי מאיש לוקחה'' זו דוגמא אחת, וכן כל אותם פרקים בספר תהילים ובמגילת איכה שמסודרים לפי סדר ה-א' ב'.ואלו רק מקצת מהדוגמאות שניתן להביא.
התנ''ך נכתב בעברית ואי אפשר להכחיש את זה. אבל בתקופתנו שיש מן מוטיבציה מוזרה לשלול ולהכחיש כל דבר שקשור בתנ''ך או במקורות מסורתיים אחרים, אני לא מתפלא שגם לזה הגענו.
התנ''ך נכתב בעברית 209031
סתם פיספסת את כוונתו - הוא אמר שהעברית שלו ושל התנ''ך היא לא אותה עברית. אגב, גם כדאי להזכיר שחלק מהתנ''ך נכתב בארמית, אם אתה כבר טורח לדייק.
ספר את זה לרוב האוכלוסיה בעולם. 59189
וכמובן שזה היה טיעון שבו אין קשר לוגי בין המסקנה לעובדות עליה היא נסמכת:

ותודה שטסתם גלעד ברזילי
ספר את זה לרוב האוכלוסיה בעולם. 75781
אם התנ''ך הוא רק סיפורים, איך אתה מסביר את זה שמאות ארועים ננמצאו בו בגמטריות וכדומה ויש ספרים רבים על כך
גם רצח רבין וכו,התנך לדעתי משקף את כל העולם שברא אלוקים
עבר הווה ועתיד ,לפני שאתה מוציא דבר כזה מהפה תחקור קודם כל תלמד מהתורה שבעל פה התלמוד,ותמשיך לקבלה ,מי יודע מה תגלה ''יתוש קטן קדמני''-הכוונה לאפסיות האדם באשר הוא כלפי בורא עולם,אי ידיעה אינה פותרת מעונש.
תמהתני.. 75784
אילו תובנות מרשימות יש בתנ"ך, שלא היה ניתן, באותן השיטות, למצוא בספר הטלפונים? כמובן, שהתנ"ך הוא קרדום יותר מרשים לחצוב בו מאשר ספר הטלפונים, אך עם כל הדרש, והפרש, והתושב"ע, והפילפולים, והעירפולים, בסופו של דבר, רוב ככל ה"חוכמה שבתנ"ך" היא התחכמות הפרשנים.

משום מה, יש מעמד גבוה יותר לשניצקליינים של התנ"ך.

אגב, לצערי, נראה כי התנ"ך לא לימדך הכיצד מנקדין.
דילוגים בתורה 75848
בס"ד

דילוגים בתורה
בספר "צפונות בתורה" של הרב שמואל יניב
רואים שיש דילוגים בתורה בהתחלת ספר בראשית ובסופו שם הספר תורה בדילוגים של 49 אותיות מהאות ת' של המילה בראשית והלאה . בסוף ספר בראשית בפרק מ"ט כ"ח -ל. מהאות ת של המילה וזאת יוצא תורה בדילוגים של 49 אותיות. בספר שמות בהתחלת הספר מהאות ת של המלה שמות יוצא דילוגים של 49 אותיות ובסוף הספר שמות פרק לט ח-י"ג מהאות ת האחרונה של המלה תכלת יוצא בדילוגים תורה כל 49 אותיות.וכך יוצא תורה בדילוגים של 49 אותיות גם בספר במדבר וגם בסוף ספר דברים מקבלים את שם הספר (תורה) בדילוגים כל 49 אותיות בהתחלת הספר ובסופו כל 49 אותיות. בהתחלת ספר ויקרא מקבלים בדילוגים שם המחבר של הספר שהוא בורא העולם .
בהתחלת ספר דברים הדילוגים הם בכל 48 אותיות. בספרים האחרונים שהם במדבר ודברים התורה יוצאת בדילוגים לכיוון השם של בורא העולם כלומר הפוך מה –ת' ל-ה'
לא ראיתי ספר בעולם שיש בו שם הספר בהתחלה ובסוף בדילוגים ושם המחבר באמצע הספר .

ניתן לראות את הדילוגים בתורה באתר שלהן

קישורים נוספים

נחום בומבך

בפולמוס שהתעורר בשנים האחרונות סביב השאלה האם יש ממש בטענה כי בתורה קיים מידע המוצפן בדילוגי אותיות, חלה לאחרונה תפנית דרמטית.מחקרים חדשים אינם מותירים עוד ספק , כי התופעה אכן קיימת. מדובר במחקרים המפריכים את כל הטענות שהועלו עד כה במטרה להטיל ספק בתקיפותם של מסקנות העולות ממחקרים קודמים.ואכן, עד כה לא הצליח איש להפריך את המסקנות העולות ממחקרים חדשים אלה. על כל אלה ועוד, באתר שלפנינו.

על הדילוגים דוגמאות והסברים

קישורים לאתרים נוספים בדילוגים

חסhttp://www.hidabroot.org/tzofen.htm

דילוגים יש בספרים רגילים לעומת ספר התורה ? אני טוען שמספר הדילוגים הרבה יותר גדול בכמות שלא ניתן להשוות . כמות הדילוגים שיש בספרים אחרים היא כמות רגילה וסבירה. לעומת זאת בתורה כמות הדילוגים כל כך גדולה שהסבירות שימצאו כל כך דילוגים היא אחד למיליון.
ואכן, עם התרחבות המחקר וריבוי התגליות ופרסומן בקרב אנשי המחקר ברחבי העולם, הפכה תגלית זו אצל הקהיליה המדעית פלא של ממש מבחינה הסתברותית.
נצטט לדוגמא את דבריו של אחד המתמטיקאים המפורסמים ביותר בעולם, רוברט ג' אומן, חבר באקדמיה למדעים של ארה"ב, לאחר שבדק ביסודיות האופיינית לו את המחקרים שהונחו לפניו:
"מבחינה סטטיסטית זהו הרבה מעבר לנדרש בדרך כלל. אמות המידה המחמירות ביותר שהוחלו אי פעם הן בין 1 ל1000. התוצאות של ריפס (פרופ' אליה ריפס העומד בראש החוקרים את הצופן שבתורה) משמעותיות לפחות ברמה של 1 ל100,000. פשוט לא רואים תוצאות כאלה בניסויים מדעיים רגילים. הצופן התנ"כי הוא פשוט עובדה".
על חסרות ויתרות
בס"ד
דילוגים בתורה
בקישור להלן ניתן להגיע ליתר הקישורים בקלות

הסבר לדילוגים בתורה
הסבר לדילוגים
בכבוד רב

דוד
דילוגים בתורה 75857
יש בעיה קטנה שזה לא עובד כך.
יש כל מיני קטעים ששונו בתקופת המשנה והתלמוד. לעיתים הוחלפו מילים, לעיתים שובשו אותיות בהעתקה.
כמו כן יש למשל קטעים תחומים עם נ' הפוכה - שבכלל לא נמצאים במקומם הנכון.
ואין לשכוח שעבודתו של פרופ' ריפס זכתה לפרס איג-נובל היוקרתי במתמטיקה.
דילוגים בתורה 75865
הסבר למי שטוען שיש שינויים בתורות. להלן מכתב שקיבלתי מאתר הידברות.

דוד היקר שלום,
בהתיחס לשאלתך לגבי ספרי תורה שונים ושינוי אפשרי בטקסט שבתוכן:
כידוע ישנה מחלוקת לגבי הפסוק המופיע בספר דברים פרק כג´ פסוק ב´:
" לא יבוא פצוע דכא , וכרות שפכה בקהל ה´. "
לפי נוסך קורן ( נוסח אשכנז ) המילה דכא נכתבת עם האות א´.
לפי המסורת בעדות ספרד המילה נכתבת בסיומת של האות ה´ : דכה.בכל מקרה אין ייתור או חיסור של אות - יש אות אחת שנמצאת במחלוקת.

מחקרנו מתבסס על נוסח קורן.

לגבי עצם שאלתך:
אם היתה אות מיותרת או חסרה בטקסט, היה זה אכן משנה את מערך ההצפנה קדימה ואחורה מאותה אות מיותרת או חסרה והלאה.

היות והמחלוקת המובאת בתחילת התשובה - עוסקת בהחלפת אות ולא בחיסור או יייתור של אות, יש משמעות רלוונטית רק לדילוגי האותיות העוברות דרך אותה אות.

לדוגמא : נניח שבקשנו לחפש את הביטוי : "אהבת עולם" - ונניח שבהמשך
הביטוי היינו מוצאים את המילה "אהבתנו"
לפי נוסח קורן הביטוי המלא היה: "אהבת עולם אהבתנו"
לפי נוסח ספרד הביטוי המלא היה : "אהבת עולם ההבתנו" בהנחה שהאות א´
מהמילה "אהבתנו" – נמצאת בתוך המילה דכה.

כך שבכל מקרה לא ניתן להגיד שהמחלוקת היא מחלוקת גורפת בכל התורה לגבי
שיטת הצופן, לכל היותר נוכל לאבד את כל הביטויים הרלוונטיים העוברים דרך המילה "דכא".זאת כאמור רק בהנחה שנוסח ספרד הוא אכן הנוסח הנכון - מה שאינו ברור כלל
ועיקר.

מקווים לביאת משיח בהמהרה בימינו - ומלאה הארץ דעת ה´ כמים לים מכסים.

בברכה,
צוות הדברות

עוד בנושא זה

טענה:
במקרא יש מילים רבות חסרות ויתרות באותיותיהן ולכן אין להסיק שום מסקנה מדילוגי אותיות. לכן אין שום משמעות לחידושיים הנובעים מחקירת התורה בצורה המבוססת על דילוגי אותיות.
תשובה:
א. אכן יש לנו מסורות על שיבושים בלשון טקסט התורה. כפי שגם הביאם רבי עקיבא איגר
בגליון רע"א על שבת נ"ה. ועוד גדולי תורה בישראל. אנו משמרים גם את השיבושים. השאלה
היא מה הוא הדבר היותר חשוב, התורה או ישראל ומי מהם קדושתו נעלית יותר. התשובה לכך היא שקדושת ישראל נעלית מזו של קדושת התורה. כך היא מסקנת המדרש (תנא דבי אליהו) ומסקנת המקובלים (יעויין באריכות בענין בספר "יום טוב של ראש השנה תרס"ו" {המכונה - משך תרס"ו} מאת מוהר"ר שלום דובער מליובאוויטש ע' רכט מאמר ש"פ במדבר רסו) המציאות היא שמגובש בידי עם ישראל טקסט מקראי תורתי די מוגדר. בס"ה רוב רובו של עם ישראל מקבל טקסט בו יש כנראה שני שינויים קלים בין העדות. שינויים אלו לא משפיעים בד"כ על עריכת מחקר דילוגים. העובדה שבידי עם ישראל התגבש הטקסט הזה דווקא היא לדעתם של יהודים מאמינים בני מאמינים משמעותית. אין אנו מאמינים במקריות. הכל תחת השגחה. הקב"ה נמצא בכל אלקטרון. מכך נובע שלמחקר כזה עשויה להיות משמעות.
ב. יש מקום לסברה שהמושג יתירות וחסרות מתייחס לא לחסרונן של אותיות או לאותיות
יתרות, אלא, לחסרות ויתרות בגבהן. לפיכך חוסר בקיאותנו בנושא זה כוונתו דווקא לשאלה מה הן בדיוק האותיות החורגות בגודלן בטקסט התורתי. חריגה כזו לא מפריעה למחקר בשיטת הדילוגים.
ג. רעיון החקירה של התורה בשיטת הדילוגים הינו רעיון עתיק שהיה בידי חכמי ישראל.
העיסוק בו עתה אין בו חידוש עקרוני. יעויין למשל בשער הצירוף בספר "פרדס רימונים"
מהרב המקובל משה קורדוברו זיע"א.
טענה:
מומחים רבים בתחום המתימטי וההסתברותי הגיעו למסקנה שאין שום משמעות סטטיסטית למחקר בדרך של דילוגים באותיות התורה.
תשובה:
א. הדיסציפלינה המדעית הנהוגה היום הינה בעלת עמדת פתיחה של אי לקיחה בחשבון נוכחות של כח עליון. מבחינה זו היו בתולדות המדע שינויים. עכ"פ באופן חריג, כנראה מחמת הטענות הסטטיסטיות כבדות המשקל והאישים התומכים בהן, מהם מומחים במתימטיקה והסתברות הנושאים תארים אקדמיים חשובים (כמו פרופ' רוברט הארליק מאוניברסיטת סיאטל - וושינגטון, ד"ר משה כץ מהטכניון, פרופ' אליהו ריפס מהאוניברסיטה העברית המכון למתימטיקה, הארולד גאנץ לשעבר חוקר בכיר ביחידת ההצפנה של הפנטגון ועוד מומחים
חשובים, מהם יש כאלו שהחליטו בנפשם לעשות תשובה כתוצאה מניתוח הסתברותי של התוצאות
שהתקבלו). פורסמה בכתב העת Statistiscal science אוג. 94 למנינם כרך 9 מס. 3 כתבה.
בתגובה פרסמה קבוצת סטטיסטיקאים בשנת 99 למניינם תגובה הטוענת לשלילת הטענות
הסטטיסטיות מכל וכל. הטענות של המבקרים התייחסו בעיקר לכך שהממצאים המצויים לא
נבדקו מתוך הנחות פותחות אקראיות אלא הן, לטענתם, בבחינת שרטוט המטרה לאחר פגיעת
החץ. כדי לעמוד באבני הבחן המדעיים הדרושים גם לפי דעת הקבוצה המבקרת נעשה מחקר המבוסס על טקסט שלא נבחר על ידי קבוצת המתימטיקאים המאמינים, אלא הוא טקסט עתיק
שנבחן היום בדיעבד.
הממצאים שהתקבלו היו בעלי מובהקות מכרעת (1/600). הדבר פורסם גם באינטרנט. ניתן
למצוא את הדיונים בקשר לכך באתרים aish.com וכן .http://www.torahcodes.co.il יש גם
מאמר חשוב של הרולד גאנץ .. .The primer. למחקר זה, שנעשה תחת אילוצים מחמירים של
דיסציפלינות מתמטיות המקובלות בעולם המדע, לא נמצאה עד כה שום בקורת המפריכה את
התוצאות. נראה שהתוצאות משכנעות בצורה מוחצת. יעויין גם בספרו של ויצטום "מימד
נוסף".
יצויין כהערת אגב שאין מי שמשתית את כל אמונתו על דילוגי אותיות. אולם יש ויש מקום
לתהות על התוצאות המפליאות. בעניני אמונה, כך מסתבר, להודאה באמת יש השלכות מרחיקות
לכת של המודה באמת על הנהגותיו האישיות. זה קשה. כך ורק כך ניתן להסביר את פעלם של
אנשי ד"א. יעויין בספרו של אורי זהר - "לא נתנו צ'אנס". יש להניח שאם היתה היום
התגלות כמו ההתגלות בהר סיני היו אנשי ד"א מצלמים בשוויון נפש את הארוע מבלי שהדבר
יחדור לעולם הרגש שלהם. הרי ראינו שתיכף אחרי מעמד סיני נכשלו אלפים מהעם בעגל
הזהב. מסתבר שיישום אמונה אינו דבר הנקנה רק בהוכחות ולו גם טובות מאוד. לאדם יש
למרות הכל בחירה חופשית.
ב. עד כמה השיטה בעלת תוקף מעניין ניתן לבחון על ידי חיפוש של שם מנהל המחקרים
התורניים של ד"א – ירון ידען, בשיטת הדילוגים. החיפוש נעשה באמצעות תוכנת דילוגים הנמצאת בשימושו של הפרופ' אליהו ריפס מן האוניברסיטה העברית. ובכן, מסתבר ששמו מופיע בדילוגים של 32096 אותיות מבראשית פרק מט פסוק כא באות י שבמילה "עין". האות
האחרונה של שמו מופיעה בפרשת האזינו הדנה באחרית הימים בפרק לב פסוק ה "הלד' תגמלו
זאת עם נבל ולא חכם הלוא הוא אביך קנך הוא עשך ויכננך". באות נון שבמילה קנך.
הפרשנות המתבקשת היא שלמרות שהאיש נכנס לגדר של נבל כפי שמוגדר במקרא (אמר נבל בלבו
אין אלקים... - תהילים יד א) עם כל זאת עדיין כנראה הוא קנינו של בורא עולם אולי
מכח מה שלמד ושנה והקדיש זמן לכך בצעירותו. מבחינה זו יש מקום לראות בו איש דוגמת
אלישע בן אבויה שאף הוא שנה ופרש ובכל זאת נוטים אנו להאמין על פי האמור במסכת
"חגיגה" שזכה בכל זאת לאחר ייסורי כפרה בעולם הבא. כך גם חיפוש של אתר האינטרנט
"אתר חופש",שענינו ניגוחה של תורת ישראל, בהיפוך, בדילוג של 15700 החל בחומש במדבר
פרק ד פסוק פז ב"ש" שבמילה "כבשים" נגמר בספר דברים פרק כט פסוק יח "כי בשרירות לבי אלך למען ספות הרוה את הצמאה" באות א שבמילה "את". אולי הדברים יעוררו מחשבה אצל העוסקים בהפצת דברי הנבלה.

דילוגים בתורה 75871
דוד היקר,
האם כבר קראת את החומר החשוב שנמצא באתר הזה?

נא לקרוא את האמנה 75872
נא לקרוא את האמנה ולראות שהחמס לא מוכן לשום פשרות.
אמנת תנועת ההתנגדות האיסלמית – פלסטין (``חמאס``)

פלסטין, 1 מוחרם 1409 – 18 באוגוסט 1988

בשם אללה הרחמן והרחום
(על היהודים:) ``הייתם הטובה באומות שהוצעו לבני האדם. מצווים את הטוב ושוללים את הרע ומאמינים באללה. לו האמינו אנשי הספר(הערה שלי "הספר" הכוונה לספר התורה שלנו)כי אז היה להם טוב. יש והם מאמינים אך רובם מושחתים.
הם לא יזיקו לכם אלא במעט ואם יילחמו בכם, יסוגו מפניכם ולא ינצחו אתכם. הם נדונו להשפלה היכן
שיהיו, אלא אם כן יחזיקו במוסרותיו של אללה ובני האדם כי העלו את חמתו של אללה, הם נדונו לחיי מסכנות כי כפרו בפסוקי אללה והרגו את הנביאים בלא צדק. הם נדונו לכך משום שמרדו ועברו על החוק`` (סורת אל עמראן, 106 -108).
``ישראל תקום ותתקיים עד שיחסל אותה האיסלם כשם שחיסל את קודמיה`` (האימאם החלל חסן אל-בנא)...

מתוך ההקדמה
...זוהי האמנה של תנועת ההתנגדות האיסלמית (החמאס), החושפת את זהותה ומסבירה את עמדתה, המפרטת את תקוותיה וקוראת לתמיכה בה ולהצטרפות לשורותיה. מלחמתנו עם היהודים חשובה ומכרעת, ולכן זקוקה לכל המאמצים הנאמנים. זהו צעד המחייב צעדים נוספים, וקבוצה שנדרשות לתמוך בה קבוצה אחרי רעותה מהעולם הערבי והאיסלמי, עד שהאויב יובס ואללה ינחל את נצחונו.

מתוך הסעיף השישי: הייחוד והעצמאות
תנועת ההתנגדות האיסלאמית היא תנועה פלסטינית ייחודית. נאמנותה היא לאללה ודבקותה היא באיסלם כדרך חיים. היא פועלת להנפת דגל אללה על כל פיסת אדמה בפלסטין. בצל האיסלאם יכולים לחיות חסידי כל הדתות בשלווה ובביטחון לעצמם, לרכושם ולזכותיהם. בהעדר האיסלאם צומחים סכסוכים ונפוצים העושק, העריצות והשחיתות ומתקיימות מלחמות. כפי שאמר המשורר המוסלמי מוחמד אקבאל:

אם אבדה האמונה אין ביטחון
אין חיים למי שאינו מחיה את הדת
מי שרוצה בחיים ללא דת
הריהו הופך את האבדון לנרדף להם.

מתוך הסעיף השביעי: תנועת ההתנגדות האיסלאמית היא כלל-עולמית
...תנועת ההתנגדות האיסלאמית היא חוליה בשרשרת הג`יהאד מול הכיבוש הציוני, הנמשכת מאז ההתקוממות של החלל עז א-דין אל-קסאם ואחיו הלוחמים בני האחים המוסלמים בשנת 1936, דרך הג`יהאד של הפלסטינים ושל האחים המוסלמים במלחמת 1948, ופעולות הג`יהאד של האחים מ- 1968 ואילך...
...שליח אללה כבר אמר: ``השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם, עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן, יאמרו אלו (העץ והאבן): ``מוסלמי, עבד האל, יש מאחורַי יהודי, בוא והרגהו...

מתוך הסעיף התשיעי: המניעים והמטרות
...המטרות הן: מלחמה בשקר והבסתו כדי להשליט את האמת; השבת המולדת לבעליה כדי שיוכרז מעל מסגדיה על הקמת מדינת האיסלאם, וכדי שהעולם כולו ישוב למהלכו התקין.

מתוך הסעיף האחד עשר: האסטרטגיה של תנועת ההתנגדות האיסלאמית:
פלסטין אדמת וקף איסלאמי (הקדש)
תנועת ההתנגדות האיסלאמית סבורה, כי אדמת פלסטין היא וקף איסלאמי של המוסלמים לדורותם עד קץ הימים. אין לוותר עליה או על חלק ממנה. אין רשאים לעשות זאת מדינה או כל מדינות ערב, לא מלך או נשיא או כל המלכים והנשיאים, ואף לא ארגון אחד או כמה, פלסטינים או ערבים. פלסטין היא אדמת וקף איסלאמי של המוסלמים בכל דורותיהם עד קץ הימים. מי יש לו ייצוג אמיתי של הדורות האיסלאמיים עד קץ הימים? ... הקדש זה עומד בעינו כל עוד קיים העולם. כל דבר העומד בניגוד לשריעה לגבי פלסטין הריהו בטל ומבוטל...

מתוך סעיף שנים-עשר: המולדת והפטריוטיות
מנקודת מבטה של התנועה בפלסטין
מנקודת מבטה של תנועת ההתנגדות האיסלאמית הפטריוטית (וַטניה) היא חלק מהאמונה הדתית. אין פטריוטיות גדולה ועמוקה ממצב שבו האויב משתלט על אדמה מוסלמית. או אז הופך הג`יהאד למצוות חובה על כל גבר או אשה מוסלמים. האשה יוצאת לקרב ללא רשות בעלה, והעבד- ללא רשות אדוניו. דבר זה אין דומה לו באף אחד מהמשטרים האחרים, וזוהי עובדה שאין חולק עליה...

בהתחשב בתנאים שהולידו את אש``ף, והבלבול הרעיוני ששרר בעולם הערבי כתוצאה מהשפעת הכיבוש הרעיוני של הצלבנים, ושחוזק על-ידי המזרחנות, המסיון והאימפריאליזם וממשיך להיות כזה- אימץ אש``ף את רעיון המדינה החילונית וכך אנו רואים אותה. הרעיון החילוני סותר לחלוטין את המחשבה הדתית, והרי על בסיס הרעיונות בונים עמדות וצורות התנהגות ומקבלים החלטות.
מכאן, שעם כל הערכתנו לאש``ף ולמה שהוא מסוגל להגיע ומבלי להמעיט בתפקידו בסכסוך הערבי-ישראלי, איננו יכולים להמיר את האיסלאמיות של פלסטין בהווה ובעתיד באימוץ המחשבה החילונית. האיסלאמיות של פלסטין היא חלק מדתנו ומי שמוותר על חלק מדתו, יפסיד.
``מי שימאס בדת אברהם הריהו סכל`` (סורת אל-בקרה, 130).

לחץ

אני מציע שנגיד להם שאנחנו מוכנים להיות דתיים ולשמור תורה ומצוות, והם יעזבו אותנו. אין ברירה אחרת.

בס"ד. הדרך היחידה למניעת פיגועים.

אני לא טוען שצריך להיות תוקפנים עם הערבים או לא . אני טוען שצריך להראות לנו ולהם את הטעות ההיסטורית שישנה אצלם.

אני רוצה במאמר זה להביא ראיה שיש טעות וסילוף באמונה של המחבלים שגורמת להם לעשות פיגועים וניתן על יד הסברה להפסיק את הפיגועים.

כך כתוב באמנה הפלסטינית:

בכתבים ערביים נטען, כי הבטחת האל לאברהם התייחסה לזרעו, עליו נאמר שיהיה ככוכבי השמים וכחול אשר על שפת הים. כיון שהיהודים אינם כה רבים, הדבר מלמד שבכלל זרעו של אברהם נכללו גם הערבים ואפילו הנוצרים.

ראה בקישור להלן
תשובה לערבים:

נכון שכתוב בתורה :בספר בראשית פרק טו' פסוק ה'
ויוצא אותו החוצה, ויאמר הבט נא השמיימה וספור הכוכבים--אם תוכל, לספור אותם; ויאמר לו, כה יהיה זרעך

אבל הם לא ראו את מה שכתוב בספר דברים כח' ונשארתם מתי מעט תחת אשר הייתם ככובי השמים לרוב - כי לא שמעת בקול ה' אלוקיך. כך שאם הפלסטינים מביאים ראיה שבגלל שהיהודים מעטים מגיע להם ארץ ישראל הם טועים.

ויאמר אלהים אל אברהם, אל ירע בעיניך על הנער ועל אמתך--כל אשר תאמר אליך שרה, שמע בקלה: כי ביצחק, יקרא לך זרע..
בראשית פרק כא
וכך אומר בורא העולם ליצחק אבינו:
בראשית פרק כו' ג'
גור בארץ הזאת, ואהיה עמך ואברכך: כי לך ולזרעך, אתן את כל הארצת האל, והקמתי את השבעה, אשר נשבעתי לאברהם אביך. ד והרביתי את זרעך, ככוכבי השמים, ונתתי לזרעך, את כל הארצת האל;

אני לא טוען שצריך להיות תוקפנים עם הערבים או לא . אני טוען שצריך להראות לנו ולהם את הטעות ההיסטורית שישנה אצלם.

ובכך הם יפסיקו לעשות פיגועים. אין דרך אחרת להפסיק את הפיגועים. גם אם ניתן להם מדינה הם ירצו את כל הארץ כי הם מבינים שהארץ הזאת קדושה ובורא העולם רוצה שלא יהיו בה יהודים . כך אני מבין את האמנה.אם הם יקראו את ההסבר הם יבינו שרימו אותם המנהיגים שלהם בכך שאמרו להם שהארץ הזאת קדושה לערבים וצריך להרוג יהודים .אם הם יבינו את הרמאות אולי יפסיקו את פיגועי ההתאבדות.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
צריך לתרגם בלי נדר את המאמר לערבית ולתת אותו לחיילים שנמצאים בגדה וברצועת עזה , שיפזרו אותם במקומות שמגדלים מתאבדים.
• * * * * * * * * * * *
• עדיף להחזיר מחבלים בתשובה מאשר להחזיר יהודים בשאלה. וזאת בגלל שההתפתחות בשטח עלולה להביא חלילה למצב שיהיה מלחמת עולם . במלחמת עולם כולנו עלולים חלילה להיפגע .
• אני מצרף קישור שמראה שמלחמה עלולה להיות מאוד קרובה חלילה.

ואם משהו מוכן לתרגם לאנגלית או ולערבית.
מי שמונע את פרסום המאמר או לא עוזר לפרסומו, יכול להיות שיהיה בבעיה קשה .. אם משפחות המתאבדים יגלו את הטעות ואת הרמאות שרימו אותם הם יבררו מדוע לא גילו להם את האמת והם עלולים חלילה לנקום באלה שלא פרסמו את האמת.
בשום מקרה אין לקטוע את השרשרת הזו צלמו או העתיקו ושילחו או
הפיצו במייל ל-‏29 אנשים , 9 ימים לאחר מכן אירוע משמח יקרה לכם ,
תמשיכו

באהבה רבה
דוד
משיב אהבות אבודות 75875
אבל דוד היקר,

אני לא חושב שאתה צודק. ההוכחה לטעותך נמצאת באמנה הזו שהבאתי לנוחותך. אנא קרא בתשומת לב ותאמר לי בכנות מה דעתך - בטהובן היה חתול יהודי?

_____________________

חתול מנגן סימפוניה של בטהובן
מאמר מתוך חוברת לקוטי זהב חלק א - "הליכה בדרכי אבות"

טבעי הוא שכל דבר - אף שלם - מתפורר ובלה במרוצת הזמן. ובודאי זה טבעו של דבר המתרסק. ואילו כאן
התחולל דבר מענין. כדור התפוצץ ובמקום שהתוצאה תהיה פיזור הרסיסים לכל עבר, אירעה תופעה
שונה לחלוטין: הרסיסים התקרבו זה לזה, התאחו יחד ודוקא מהם נוצר דבר שלם ומעולה: עולם ומלואו. אם
נסתפק בלשון המעטה, נאמר כי אין זו אלא הנחה. ואם נניח שבאותם רסיסים היה כוח משיכה אשר חיבר
אותם, הרי מסיבה אחרת אין הנחה זו רציונלית כי:

החוקיות הקיימת בעולם דוחה כל אפשרות הגיונית, לומר כי כתוצאה משורת התפוצצויות מקריות,
נוצר העולם על החוקיות הקבועה שבו. מאות חוקים קבועים בעולם, אשר אילו אחד מהם לא היה פועל כפי
שהוא, לא היה העולם יכול להתקיים על האנושות שבו, כפי שהוא היום. כדוגמת מכונה מורכבת שאינה
יכולה לפעול, אם חלק זעיר שלה אינו במקומו.

חוקרים רבים מאומות העולם, הביאו מאות דוגמאות כאלה. נזכיר כמה מהן, מן המצוטט בנושא זה, בספר
"דורנו מול שאלות הנצח" לד"ר אהרן ברט.

אלפי כוכבי שבט מתקרבים מדי יום, לקראת כדור הארץ, במהירות של 30 -60 ק"מ לשניה. אלמלא שכבת
האויר המקיפה את כדור הארץ, העוצרת בעדם, הם היו פוגעים בו, וכל החיים היו מתים.

אילו קרני השמש האולטרא-סגוליות היו מגיעות אלינו במלואן, לא היו בני אדם יכולים להשאר בחיים.
אלא ששכבת האוזון המקיפה את כדור הארץ, עוצרת בעד גלי השמש והן מגיעות אלינו בכמויות קטנות
המתאימות לבני האדם.

הארץ מסתובבת על צירה פעם ב-‏24 שעות. אילו היתה מסתובבת
על צירה פעם ב-‏240 שעות, היה כל הצומח נשרף ביום חם,
בהיותו חשוף לשמש לוהטת שעות כה רבות. תוצאה הפוכה היתה
בלילות קרים בני 240 שעות. כדוגמת מזל הנקרא כוכב (המרקור)
אשר צדו האחד פונה תדיר לשמש וחציו השני אינו רואה את
השמש כלל. לפיכך, צידו האחד שומם בגלל החום והשני בגלל הקור.

שעור החמצן באויר הוא 21%. אילו היה באויר 50%, כל מה שניתן להשרף, היה נשרף.

הסופר האמריקני מוריסון, נשיא האקדמיה למדעים בניו יורק, בספרו "האדם אינו לבד", מביא דוגמאות
מכל התחומים בהם שלטת החוקיות. למעשה אין דבר שאין בו חוק: האור, הקול, החשמל, הפיסיקה, הכימיה וכו'.

זאת אומרת שמאות 'מקרים' חייבים היו לקרות בעת אותן התפוצצויות כדי שיוצר עולם המוכשר
לקיומה של האנושות המפעילה אותו ושולטת בו.

עתה הבה נחשוב קמעא:

אילו יבוא פלוני ויספר לנו כי אמש נכנס חתול לביתו והחל לקפוץ על הפסנתר שבחדרו, אנה
ואנה, במשך שעה. ואירעה תופעה מענינית: במקום לשמוע קולות צורמים שונים ומשונים, כתוצאה
מנתירות אלה, הוא שמע "במקרה" סימפוניה של בטהובן. במקרה קפץ החתול כך וכך, עד שזו היתה
התוצאה. כל אחד יבין ש"מקרה" כזה לא יתכן.

ואם יספר פלוני אחר על קסת דיו שנשפכה לו על הרצפה. אלא שבמקום כתם דיו גדול, ראה לפניו על הרצפה
שיר של רבי יהודה הלוי. "במקרה" נשפך הדיו כך שנוצרו קוים בצורת אותיות שהכילו שיר זה. גם
כאן יבין כל אחד ש"מקרה" כזה לא מסתבר כלל.

אם כן, האם ייתכן לומר כי כתוצאה מהתפוצצות מקרית, נוצר "במקרה" עולם ומלואו, שמש וירח, עם מאות
חוקים הקבועים בו? וכך מביא פרופ' סמרט בספרו "התהוות העולם" בשמו של לורד בייקון: "נוח לי להאמין
בכל האגדות שבספרי הקודש, בתלמוד ובקוראן (להבדיל) מלהאמן שתבל זו חסרת כונה".

וכך אומר פרופ' סיבין, מי שעמד בראש מכון וייצמן ברחובות, בראיון ל"מעריב" ב-‏9.1.1970, בתשובה
לשאלת ר. בשן: "מה היחס בין המדען והדת בשנת 1970?"

"… אני משוכנע למשל כי כיום, כמו בדורות עברו, לא נזקקו המדענים למתווכים שיגידו להם היכן בדיוק
יושב אלקים ומה הוא בעצם רוצה מבני אדם… כן, יש אנשים הקמים כל בוקר ומתפללים. איש מדע אולי מתפלל
בצורה אחרת. הוא ניגש למיקרוסקופ ולמבחנה ונוכח לדעת בכל פעם מחדש, כמה מורכב ומסובך כל תא זעיר
בבריאה ואיזו חוקיות נהדרת מושלת ביקום. וככל שהמדען מפענח יותר ויותר חידות, גוברת בלבו
תחושת המסתורין הגדולה של הטבע".

נסתפק גם כאן בלשון המעטה ונאמר כי הסבר בריאת העולם על יסוד התפוצצויות של כדור מימן, הוא
הנחה בלבד.

***

כיצד נוצרו החיים בעולמנו?

מנהל רשות החלל האמריקאית כותב במאמרו הנ"ל:
"ידוע לנו כי כדור הארץ היה דומם ושומם בראשיתו. תוך מיליארד שנים בקירוב הופיעו על פניו סימני החיים הראשונים.
איך נוכל להסביר זאת?"
לאחר שהוא מעלה כמה תיאוריות, אותן העלו מדענים כהשערות על התהוותם הספונטני של החיים בעולם, הוא
מסיים:
"עד כה לא גילינו, ויתכן כי לא נגלה לעולם במעבדה, את נתוני המעבר הספונטני הזה מן הדומם אל החי".

ואכן, זה עידן, נעשו ניסויים בחומרים שונים על-מנת להפיק מהם לפחות יצור חי חד-תאי ממש-בהגדרתו
המלאה-מחומר שאינו חי. אך כל הנסיונות הללו עלו בתוהו עד היום. עדיין לא יצר איש יצור חי מזערי,
מחומר שאינו חי.

תורת דרוין

ההסבר הרווח ביותר על התפתחות החיים הוא הידוע כתורת דרוין. בתחילה נוצר יצור חי חד תאי.
וממנו התפתחו בעלי החיים ולבסוף האדם. גם אילו היה כך (וכאמור היוצרותו של היצור החי החד תאי
הראשון היא הנחה בלבד) - הרי תורת ההתפתחות של דרוין הינה הנחה. כותב פליישמן, פרופ'
לזואולוגיה ולאנטומיה משווה: "הייתי זמן רב מחסידי תורת האבולוציה, אבל אחרי שהתעמקתי
בהוכחות המדומות של תורה זו נתברר לי שהיא יותר רומן מקסים מאשר תיאוריה הבנויה על בסיסים
ממשיים". (בספרו "תורת ההתפתחות", מובא על ידי עציון ב"המעיין", כ"ח, גליון ג', עמ' 42).

ואכן, העובדה שישנם איברים משותפים בין מיני בעלי חיים שונים, אינה מעידה בהכרח כי סוג אחד
התפתח מזולתו. הגיוני במידה שוה שהדבר מעיד כי בורא אחד בראם ועל כן דברים משותפים בבעלי החיים
השונים. כדוגמת מפעל המיצר אביזרים שונים, מאחר ומתכנן אחד תכנן את כולם, נמצא נקודות משותפות
בכולם.

הברון פון איכסקול, פרופ' לביולוגיה, בספרו "השקפת עולם ביולוגית" (מצוטט ב"המעין" שם) כותב: "יש
למחוק את הדרוויניזם משורת התיאוריות המדעיות. אמנם בציבור הרחב תהיינה מקובלות עוד זמן רב
כמטבע עובר לסוחר "הדוגמות" של התיאוריה הזאת שנהפכה למין דת, אבל הביולוגים האקספרימנטליים
פונים אחד אחרי השני עורף לדת זו".

המשךחזרה לדף בית
בס''ד. כתבת בהתחלה נוצר 75879
. בתחיל הנוצר יצור חי חד תאי.
וממנו התפתחו בעלי החיים ולבסוף האדם. גם אילו היה כך )וכאמור
החי החד תאי
תשובה : מי יצר את היצור חי חד תאי.?

ועוד אם מתפתחים מדוע האדם צריך להתרחץ כמעט כל יום ואם הוא לא יתרחץ הוא יסריח. ואצל בעלי החיים זה לא כך. מדוע הגוף של האדם אחרי המוות מסריח יותר מכל הנבלות של בעלי החיים.?

ליהדות יש תשובה לכך . האדם צריך להתרחץ בגלל שהוא צריך לזכור שהוא צריך לעשות תשובה בכדי למחוק את העבירות שלו , בעלי חיים לא צריכים.
טיעון מגוחך 75884
בגלל שהפרנו את חוקי האבולוציה, בשימוש בבגדים במקום להסתגל באופן טבעי לסביבה, לא פיתחנו מנגנונים טובים להסתגלות לחום (הזעה), ורוב הסירחון הנ''ל נובע מאותה זיעה.
לכן ההשוואה אמורה להיות לבע''ח לובש פרווה מלאכותית.
אני מבטיח לך שאם תגדל כלב מחמד ותלביש אותו במעיל כל יום גם הוא יצטרך להתרחץ הרבה...
השערה לא מוכחת. 75885
לא עניתי מי יצר את התא הראשון?
השערה לא מוכחת. 75887
צ'מע דודי
אתה כזה גדול, כאילו איך אתה יכול להמשיך. יש'ך סבלנות ברזל אאחי. תגיד, מה אתה חושב שהם לא יודעים מי עשה את התא הראשון. הם כאלה כאילו סתאאם רוצים לבלבל אותך אבל הם לא מבולבלים. בלילה שהם בוכים להם לבד בלי השם לעזרם, הם יודעים טוב טוב מאד בנשמה שלהם מי עשה את התא הראשון.

אבל אתה אל תפסיק ממש קודש מה שאתה עושה פה כמו שכתוב יהללו שמיך ולא ארץ יפיק מרגליות נאום השם סלה
תודה תזכה למצוות 75889
יברכשם 75891
השערה לא מוכחת. 75888
אופס זה אני
השערה לא מוכחת. 75894
התא הראשון נוצר, ע''פ האבולוציה, באופן טבעי ומקרי. עבר זמן רב מאוד עד ליצירת התא הראשון, ולאחר מכן החלו החיים להתפתח ולשגשג בקצב מהיר יותר.
נכון שלא יצרנו תא חי במעבדות, אך תהליך שלקח מיליארד שנים לא סביר שישוחזר בשנות חיי אדם.
יש שפע רב מאוד של עדויות גיאולוגיות, בוטניות, זואולוגיות, אנתרופולוגיות שמחזקות את תורת האבולוציה.
המדענים שאתה וחבריך מזכירים הם בד''כ אנשי שוליים, שרוב הקהילייה המדעית הרצינית לא שמעה עליהם.
ומעבר לכך אפילו אם התא הראשון נוצר בצורה פלאית, אין הדבר אומר ששאר תורת האבולוציה שגוייה - יש נתיב ברור המוביל מהחיידקים, דרך רב-תאיים, ספוגים, תולעים שטוחות, תולעים טבעתיות, פרוקי-רגליים, חרקים, מיתרנים, דגים, דו-חיים, זוחלים, אל העופות והיונקים ובסופו של דבר אלינו.
שמע אני היתי בזמן שנוצר התא 75909
הראשון וראיתי שזה לא כמו שאתה כתבת התהליך היה יותר איטי ולא כל כך מהר כמו שכתבת.
שמע אני היתי בזמן שנוצר התא 75987
חבל שלא צילמת בוידאו, זה היה יכול לסתום לכל הכופרים הללו את הפה אחת ולתמיד.
למה לא נשארו כל העצמות 76057
למה לא נשארו כל העצמות של החיות שהיו בתהליך שינוי?
ועוד איך שנשארו 76352
העולם זרוע ברבבות מאובנים ושרידים נוספים.
בעוד שארצנו היתה מוצפת מים ברוב התקופות הקדומות, באזורים שונים בעולם ניתן בהחלט למצוא שרידים קדמוניים.
אפילו בארץ יש לנו עקבות דינוזאור במושב בית-זית, ובמכרות אורון נמצאו עצמות זוחל ימי קדום.
אם אי פעם תטריח את עצמך ותטפס מעל צוקי תמנע, תמצא בהרים בגובה 800 מ' שדות מאובנים ענקיים של צדפים ופה ושם אמוניטים. הכל פעם היה מתחת לים.
באופקים תוכל לראות אלמוגים מאובנים, ומערות הכרמל יושבות בשונית אלמוגים מאובנת, כאשר במערות נמצאו עצמות האדם הקדמון העתיקות ביותר מחוץ לאפריקה, בנות כמיליון שנה.
בגשר בנות יעקב ובכפר-מנחם שבשפלה מצאנו חטי פילים פרהיסטוריים, ובמכתש הגדול יש עצים מאובנים.
על גבעה נידחת ליד צופר בערבה, אפשר למצוא עלה דקל מאובן.
וכל הממצאים האלו הם מאזור שהיה רוב הזמן קבור מתחת לים.
גם מרבצי הנפט של סעודיה נוצרו ממיליארדי יצורים זעירים שנרקבו עם השנים.
הבאתי את הדוגמאות מישראל, שאפילו לא נחשבת אזור משובח מבחינת המאובנים. מדבריות ארה"ב וסין, כמו גם סלעי הגיר של בריטניה, נחשבים אזורים מעניינים יותר מבחינה זו, והממצאים בהם עשירים בהרבה מישראל.
אתה לא עונה לי לשאלה שלי. 76598
אני שואל : אם אתה אומר שהיה תא שהתפתח במשך הזמן לאדם . צריך להיות שלדים של חי שהוא בתהליך בין התא הלא מפותח לאדם . אם לא מוצאים . אין לך ראיה לתאוריה שלך.
דווקא כן 76606
עניתי לך בצורה ברורה למדי בתגובותי האחרונות.
יש לנו שפע עצום של מאובנים ושלדים של בעלי חיים, ובנוסף לכך יצורים שקיימים עד ימינו ומאפשרים לשחזר את הרצף האבולוציוני.
אני חוזר עליו:
חד-תאיים --> רב-תאיים ראשונים (אמבות, שוטוניות וריסניות) --> ספוגיים --> תולעים שטוחות --> תולעים טבעתיות --> פרוקי רגליים --> מיתרנים (אזמלון) --> דגים --> דו-חיים --> זוחלים ומהם פיצול ליונקים ועופות.
כמובן שיש עוד הסתעפויות בדרך כמו ההסתעפות היסודית לעולמות הצומח והפטריות (שכיום מקובל שאינן צמחים).
יש גם דוגמאות חיות כמו הברווזן - יונק בעל מקור ומטיל ביצים, והקיפודן ("קיפוד הנמלים") שאף הוא מטיל ביצים. אלו רמזים ממשיים להתפתחות היונקים מהזוחלים.
יונקים אלו נדחקו בידי מינים מתקדמים יותר ושרדו רק באוסטרליה שהיתה מנותקת משאר היבשות תקופה ארוכה.
ככה זה: אם מתפחת מין חדש שמתחרה במין קיים על אותה גומחה אקולוגית, סביר שאחד מהשניים ייעלם, ואם יש לנו מזל נמצא שרידים, או אוכלוסייה שרידית במקום נידח.
דוגמא אחרת היא מאובני העופות הקדומים המצביעים בבירור על ההתפתחות מהזוחלים.
דוגמאות נוספות יש בכל רחבי עולם החי.
גם בעולם הצומח מקובל שהיתה התפתחות אבולוציונית, מהצמחים חסרי הפרחים (ציקסים ושרכים), דרך המחטניים, מגוון גדול של משפחות ובסוף באים הסחלביים, אשפי הרבייה בעולם הצומח. אפשר גם לראות יפה שהצמחים הפרימיטיביים ביותר אינם מתבססים כלל על האבקה מהחי (מעניין שאחת המשפחות המתקדמות ביותר - הדגניים - דווקא חזרה לשיטות אלו של האבקת הרוח, אך זה כבר off-topic), ואילו הסחלביים בקצה השני מייצגים התאמות מיוחדות להרגלי הרבייה של חרקים שונים.
שלדים בארון 76717
השלד הראשון נוצר הרבה שנים אחרי אותו "תא לא מפותח". בע"ח חסרי שלד קשיח אינם מתאבנים, למרות שניתן למצוא את טביעותיהם בסלעים.

מר מנדלסון נתן לך סקירה טובה של התפתחות החיים כפי שאנחנו מבינים אותה. בימים אלה ממש משודרת על כך סדרה ב National Geographic , אבל איכשהו יש לי הרגשה שהיא לא נגישה עבורך, וחבל.
על האבולוציה 166669
על האבולוציה

http://www.arachim.co.il/ArticlePrivets.asp?word=אבו...

באתר שלהלן אתה מקיש אבולוציה בחלון חיפוש ומקיש חפש ומקבל עוד בנושא זה.
האם אבולוציה היא מדע ?
התורה אומרת שהעולם קיים 5000-6000 שנה, אך מדענים אומרים

אבולוציה

על האבולוציה 166681
אין צורך לקרוא יותר מהלינק הראשון, כדי ללמוד על ''רמת'' הטיעונים שלך.
מניסיונם של אחרים כאן באייל, אין בכוונתי להמשיך את הדיון הזה לריק.
על האבולוציה 166688
או להמשיך את הטרד הזה כאן תגובה 166687
תוסיף עוד קישור 166814
http://www.hofesh.org.il/articles/science/baptist-fa... הוכחה אמפירית שחיים לא יכולים לבוא מחומר דומם באמצעות תהליכים טבעיים.
תוסיף עוד קישור 166901
וגם הוכחה שאפשר לצחוק על אלוהים או לגיד שהוא הומו
תוסיף עוד קישור 167070
וכמה קליקים משם מוצאים את זה: http://objective.jesussave.us/apple1ad.jpg
שלא ממש קשור לדיון אבל... 8 קילובייט זכרון! ווהו!
שמע אני היתי בזמן שנוצר התא 76058
אלוהים מרשה לך לטיל בזמן
העיר הכי מזיעה בארה''ב 76321
אם נמשיך את ההגיון של דוד, הרי שאלוהים בצדק השמיד את סדום, במקום החם הזה בטח הזיעו כהוגן:-)

בארה"ב עורכים מדי שנה תחרויות מיהי העיר היפה ביותר, הנקיה ביותר, הידידותית ביותר וכו'. השנה הציעה יצרנית הדיאודורנטים "פרוקטור אנד גיימבל" נושא חדש לתחרות: "העיר המזיעה ביותר". והזוכה המאושרת היא העיר סאן-אנטוניו שבטקסס.

את הסיפור הכל כך אמריקני הזה מצאתי דווקא במהדורה האנגלית של "פרבדה" (יש חיה כזאת):
העיר הכי מזיעה בארה''ב 76406
ניראה לי שמישהו בסאן אנטוניו שימן את המערכת כדי לזכות בפרס. אני בטוח שאם היו בודקים ברצינות, אורלינס החדשה הייתה לוקחת בענק, שלא לדבר על רמת גן.
חיפה חיפה 76466
פעם, חיפה היתה נחשבת לעיר הנקיה ביותר בישראל. דן בן-אמוץ סיפר ששוטר נתן לו קנס בגלל שהוא ליכלך את הרחוב. נפל לו שטר של לירה.
מנדלסון? 390552
ידוע לך שהשם משפחה של הרבנים הקדושים {הנשיאים של היהודים) הוא מנדלסון כמו הרבי מלובביץ שמו מנחם מנדל שנרסון ולסבו של סבו קרוא רבי שניאור זלמן מנדלסון אז תדע שאתה התפתחה ממשפחה הכי קדושה וטהורה בעם היהודי ראשי היהודים אז בטוח יש לך בתורשה הרבה מקדשו זאת ותדע שהשימחה הכי גדולה ליהודי זה להיות יהודי אמיתי
מנדלסון? 390568
ואני לתומי חשבתי שהשמחה הכי גדולה ליהודי היא לדעת להשתמש בסימני פיסוק. נו שויין.
מנדלסון? 390570
לא אם הוא יהודי ללא הפסקה.
מנדלסון? 390736
מיהו יהודי לא אמיתי?
מנדלסון? 390737
ערב רב
מנדלסון? 391201
כן, אבל אם הוא ערב רב, אז זה בכלל לא ישמח אותו לגלות שהוא יהודי אמיתי, כי לא אכפת לו. אז בעצם אמרת שהשמחה הגדולה ביותר ליהודי אמיתי היא לגלות שהוא יהודי אמיתי. וזה קצת דבילי, בגלל שהוא היה אמור לדעת את זה מראש.
תמהתני.. 75859
שלוש הערות למשפטך האחרון:
1. "הכיצד" היא לשון תמיהה, וודאי כיוונת לכתוב "כיצד".
2. "מנקדין" היא צורה לשונית משנאית, בתנ"ך בדרך כלל משתמשים במ"ם סופית ("מנקדים").
3. לא ראיתי ניקוד בהודעתו של האלמוני.
תמהתני.. 75941
עוד פליטה מהעין?
תקוי שארז לא יסנג'ר אותך למשרת השגרירה שהתפנתה(1).

_____
(1) אני מאשימה את השעה. אני בכלל לא נמצאת כאן. אני ישנה
אין תגובה. גם אני לא נמצאת כאן. 75948
נבואות במובי דיק 83916
נבואות במובי דיק 83934
כדאי לצרף את תשובותיהם של אנשי הדילוגים:
לא קראתי את אלו או את אלו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים