עברי כתוב אנגלית 591923
ציטוט מעניין מפיו של ראש החוג לכימיה בבן-גוריון פרופ' יהודה בנד, "ודאי שזה קשה יותר למי ששפת אמו עברית ובכל זאת, זה אחד הדברים שהוא צריך לדעת כמדען. אם הוא לא יודע את זה, הוא דפוק. דפוק מפני שבלי לדעת איך לכתוב באנגלית הוא לא יוכל לפרסם בעצמו ויהיה תלוי בחסדי אנשים אחרים".

ושאלה: לאור הנסיונות לשנות את מעמד הערבית כשפה רשמית, האם ניתן היום להגיש באונ' עבודות בערבית?
לפעמים 591936
כשהיה מי שיקרא את זה (בעיקר מתרגלים ערביים). לפחות אצלנו היה נהוג שאפשר להגיש בשפה שמישהו מצוות הקורס יכול לקרוא (אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית).
עברי כתוב אנגלית 591937
במדעים מדוייקים כמעט לא אפשרי לכתוב בעברית, כי אין מעבד תמלילים סביר שמאפשר לכתוב בנוחיות נוסחאות , קודים דיאגרמות, מצגות וכדומה.

במדעי הטבע אולי אפשרי לכתוב בעברית אבל עדיין זה מצב שנראה לי בעייתי. למשל, איך אפשר לשבץ תמונות ? לא לכולם יש OFFICE של מיקרוסופט. בסופו של דבר צריך שניתן יהיה להמיר ל- PDF (שזה פחות או יותר הפורמט האוניברסלי של מסמכים מדעיים).

בתחומים שבהם אין צורך טכני לכתוב באנגלית נראה לי שלא צריך להקשות על תלמידים, שיכתבו בעברית.

לגבי לימודי מזרחנות (שמחייבים שליטה בערבית) נראה לי שכתיבה בערבית היא אפשרות סבירה (אם הקורא לא שולט בערבית הוא אולי לא במקצוע הנכון).
עברי כתוב אנגלית 591940
(אבל מונטי פייתון כבר הדגימו שאם הקורא לא שולט באיטלקית הוא בהחלט במקצוע הנכון).
עברי כתוב אנגלית 591981
"במדעים מדוייקים כמעט לא אפשרי לכתוב בעברית, כי אין מעבד תמלילים סביר שמאפשר לכתוב בנוחיות נוסחאות , קודים דיאגרמות, מצגות וכדומה."

אפשר לכתוב ב-Word בעברית בנוסחאות (אבל אני משתדל לא לעשות את זה). אפשר גם ב-Open Office. אפשר גם לכתוב LaTeX בעברית, שזה קצת פחות גרוע מ-Word. אפשר גם להשתמש ב-LyX, שתומך נהדר בעברית, מייצר LaTeX, ולכן PDFים וכו'. והוא קיים ותומך עברית זה יותר מאסור.

וחוץ מזה, מאופיס של מייקרוסופט די פשוט, בימנו, להמיר ל-PDF.

כך שבעיה טכנית לכתוב במדעים מדויקים בעברית, לא ממש קיימת.
עברי כתוב אנגלית 591938
סביר שבחוג לערבית אפשר...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים