אוריינטציות השרדותיות 59302
דומה שאצל האדם קיימות שתי אסטרטגיות השרדותיות.
האחת, התפתחותית פרוגרסיבית: טיפוח האינדיוידואל (דבר הכרוך במכלול זכויות וכבוד הפרט), דבר הגורר התגברות ההמצאתיות האנושית, ליצירת מקורות נוספים.

האסטרטגיה השניה: ילודה מואצת ויצירת מסות אדם. גישה זו הינה רגרסיבית, בכך שהיא גוררת אוריינטציה קולקטיביסטית, המייחסת ערך אונטולוגי רק לריבוי אדם ולא לפרט הבודד. בסביבה ערכית כזאת, נוצרת תרבות המון, ואין משקל לזכויות האינדיוידואל.

כיוון שהתפקוד האנושי הבסיסי הינו הפונקציה היצירתית ליצירת מקורות חדשים, הרי שהגישה השנייה, חייבת לפתח אוריינטציה בוזזת כלפי ידע ומשאבים המופקים על ידי חברות בהם קיימים ערכים מהסוג הראשון.

מכאן שבעתיד תגבר הסחיטה וההטרדה כלפי חברות אינדיוידואליסטיות. זאת לעיתים תוך סירבולם מלהתגונן בעזרת ערכי זכויות הפרט הדומיננטיות בהם. גישות ערכיות אלה משמשות תכופות כסוס טרויאני לגושי אדם בוזזניים הדוחים גישות אלה לגבי אירגונם הם.

הפריעה בגדה החלה לאחר שאוכלוסייתה צמחה מ-‏450,000 ל- 3.5 מליון.

פרט למדינות המפרץ העשירות, הרי שבעולם המוסלמי סביר שתגבר האוריינטציה הבוזזת והטורדנית כלפי חברות בהם מועצם ערך הפרט. כך למשל, התאבדות הפרט הבודד למען הקולקטיב אופייני לגישה זאת, ורווח לראשונה בימי הביניים אצל כת החששינים. אמהות המתאבדים לא רק שאינן אבלות על בניהן, אלא הופכים זאת למקור ערך משפחתי ושמחה עצומה.

יותר מסביר שאין הסכסוך ביננו לפלשתינאים פתיר, כשם שבימים אלה אנו רואים מהומות ושפיכות דמים מצד מוסלמים כלפי הינדים.
ההפרדה שם בין הודו לפקיסטן לא צלחה, בניטרול מטעני פריעה אלה.

סביר שבעוד 4-5 שנים כשאוכלוסיית הגדה תהיה בסביבות 5 מליון, הבעיות יחריפו בהרבה.

סביר שבשנים הבאות בעיות אלה יחריפו גם בערי המערב, כאשר יהיו איים טורדניים של אוכלוסיות עיצום-מספרי.

הפתרונות המקובלים: שרותי סעד וחלוקת כספים, וכן הפצת סמים להימום אוכלוסיות אלה ויצירת מריבות פנימיות ביניהם, פתרונות אלה לא יועילו עוד.

נראה שבעתיד הקרוב לא יהיה מנוס מלהשתמש בנשק גרעיני נקי (כמו פצצות ניטרון) לדילול אוכלוסיות בעלות אורינטציות התעצמות מספרית,
לאחר שלב מסה קריטית של נסיקת ההצקות, הפריעה, והטרור האורבני (שכיום חלקו חמקני במהותו) לרמה בלתי נסבלת.
שטויות והבלים. 59304
אחח.. פול גז בניוטרל.

הייתי רוצה להפנות את תשומת לבך, מיכאל, לכך שהמודל שלך לא מתאר שום דבר מלבד את הפחדים הקיומיים וההיסטריה שנוטפת מכל מילה. בכלל, הדיכוטומיה המטופשת שלך לאוריינטציה פרוגרסיבית ורגרסיבית מתאימה אולי לתיאור זנים שונים של בעלי חיים. אבל נעזוב את זה.
נעזוב גם את היומרנות החשוכה והבוטה שלך, שמתבטאת במשפט "אמהות המתאבדים לא רק שאינן אבלות על בניהן, אלא הופכים זאת למקור ערך משפחתי ושמחה עצומה."
נשכח לרגע את כל שאר הנסיבות, ונניח שרק הגידול באוכלוסיה דוחף את אומות האיסלאם, ובכללם הפלסשתטינים, להתעוררות שאמורה לשיטתך להיות הרסנית לגבי עצמם.

נתרכז במשפט הבא:
"נראה שבעתיד הקרוב לא יהיה מנוס מלהשתמש בנשק גרעיני נקי (כמו פצצות ניטרון) לדילול אוכלוסיות בעלות אורינטציות התעצמות מספרית, לאחר שלב מסה קריטית של נסיקת ההצקות, הפריעה, והטרור האורבני (שכיום חלקו חמקני במהותו) לרמה בלתי נסבלת."

אני לא יכול להדגיש מספיק כמה המשפט הזה דבילי ומטומטם. המילים שראוי להתרכז בהן כדי להפנים: "נראה", "בעתיד הקרוב", "נשק גרעיני נקי", ואז הסוגריים המלומדים: "כמו פצצות ניוטרון", המילה המופרעת בהקשרה: "דילול", ואז הקשר ההזוי למצב בארץ.
אתה חי בעולם משלך, מיכאל, ואתה בן אדם מופרע לגמרי. קח את זה כמחמאה.
דברים 59612
אני מקווה שזה בסדר עם בחור נחמד או לא נחמד, אני לא מכיר אותו, שכתב משהו שניסיתי לכתוב, רק יותר טוב.

<ציטוט>
יש סוג מסויים של אינטלקט "אנליטי" אשר כל מטרתו היא לצבוע בצבעים פסודו-מדעיים ע"י מילים גבוהות וז'רגון "מדעי" לא פחות ולא יותר מאשר את תחושות הבטן ורגשותיו של הכותב.

במילים אחרות : הכותב מרגיש רגש לא ראציונאלי חסר כל בסיס אובייקטיבי (ואין שום בעיה עם זה עד כאן) אך הכותב מנסה לתת תוקף אובייקטיבי לרגשות אלו ע"י פיתוחם למעין תאוריה מדעית המתארת את המציאות.

יש מילה המתארת סוג כזה של אינטלקט :

פ ל צ נ ו ת !!!"
</ציטוט>

טוב. אמנם יש שם קצת יותר מדי סימני קריאה אבל צחות רעיונותיו מבהירה את חוסר הנוחות שלי עם מה שכתבת, מיכאל, אף בעיני עצמי.
נחמדות היא בעיני המתבונן 60108
אומנם ציטוט זה לא הופנה במקור כנגד סגנונו "האקדמי" של מיכאל שרון אבל אני מאשר שהוא מתאים לחלוטין לשימוש כבקורת על סגנונו.
תודה על המחמאות בקשר לצחות לשוני אך מאז כתיבת הודעה זאת (הראשונה שלי באייל?) למדתי שני דברים :
1) כן, נכון, יש להשתמש בפחות סימני קריאה.
2) יש לי עדיין הרבה מה ללמוד באופן ניסוח רעיונותי.

לגבי מיכאל שרון...
האם יש מישהו שחושב שבדבריו יש באמת תוכן ? האם לא ניתן להמיר את תוכן דבריו בקלות ל"צריך להשמיד, להרוס ולחסל..." של שי כוהן המהולל ?
אוריינטציות השרדותיות 59305
מזעזע לקרוא כיצד אתה מגדיר שימוש בנשק גרעיני "נקי" כאמצעי "לדילול אוכלוסיות בעלות אוריינטציות התעצמות מספרית".
הטרור הפלסטיני החל בצורה מאורגנת כבר במאורעות תרפ"א, כאשר היו בארץ הרבה פחות פלסטינים (ועוד פחות בערים), אם כי העיור (הכפוי בחלקו כתוצאה ממלחמת העצמאות ויצירת מחנות הפליטים) תורם את חלקו. ככל הידוע לי יש הבדל ממשי בין הפלסטינים למשל ובין תושבי שכונות העוני סביב הערים הגדולות באפריקה, בדרום אסיה ובדרום אמריקה. קידוש המוות מאפיין בעיקר פלגים מוסלמיים (והחשישיים - מהם נגזרה המילה assassin - היו כאלה), בשטחים, באלג'יריה ובעבר במקומות נוספים (מלזיה?). אפשר לציין בדאגה בהקשר זה את התאסלמות שחורים אבים בארה"ב כגורם עתידי שיביא לתרחיש שאתה מציין.
באשר להודו ופקיסטאן - מעבר לכך שגם ההינדים לא טמנו את ידם בצלחת, ההפרדה היתה לא מלאה. גם בישראל של גבולות 1949 ההפרדה לא מלאה, בטורקיה וביוון היא מלאה או כמעט מלאה, ובעוד שיחסי השתיים מתוחים יש במדינות אלו שקט פנימי בכל הנוגע למיעוטים בני העם האחר.
''בלייד ראנר'' והעתיד 59310
היה ברור לי שהדבר יזעזע. הרי מדובר במשהו הרבה מעבר לערכים הומניסטיים. מדובר בטבואים מפורשים, שמעצם הגדרתם ככאלה, מונעים אפשרות דיון בתחום "הלא יעלה על הדעת".
כותרת הפרשנות הראשונית היתה: ברירות העתיד.
אולי נושאי טרור אורבני וטרור תוך מדינתי, מן הראוי לראותם כאפשרויות מסויטות שהעתיד טומן לנו כאפשרות. משהו בתחום המדע הבדיוני כ"בלייד ראנר" למשל.
מד''ב משתמש המון ב''הפוך על הפוך''. 60111
גם אני חובב מד"ב, אך "בלייד ראנר" הוא סרט בינוני ומטה המבוסס על ספר בינוני ומעלה, במקרה הטוב.
אני שמח שאתה שואב את המסקנות הערכיות שלך מסרטי מד"ב דיסטופים, אשר המסקנות הערכיות שלהן הפוכות לחלוטין ממסקנותיך שלך.
המסקנות שלך הנובעות מבלהות סיפורי מד"ב כדוגמאת "בלייד ראנר" ודומיו משולות לאדם אשר מסיק את יתרנות הפאשיזם למדינה מקריאת "1984" של אורוול.

אתה מציע לנו את ברירת העתיד בה למערב כאילו לא יהיה מנוס מהפצצה של אוכלוסיות אזרחיות ע"י נשק גרעיני :

""נראה שבעתיד הקרוב לא יהיה מנוס מלהשתמש בנשק גרעיני נקי (כמו פצצות ניטרון) לדילול אוכלוסיות בעלות אורינטציות התעצמות מספרית, לאחר שלב מסה קריטית של נסיקת ההצקות, הפריעה, והטרור האורבני (שכיום חלקו חמקני במהותו) לרמה בלתי נסבלת.""

כהמשך לאותו מוסר כפול, אני מציע קריטריון פרדוקסלי נוסף : נראה שבעתיד הקרוב לא יהיה מנוס מלהשתמש בנשק גרעיני לדילול אוכלוסיות בעלות אורינטציות נאציות בתחפושת של אינטלקטואליזם פלצני.

אני מקווה שאני לא אהיה שכן של מיכאל שרון באותו "עתיד סיוטי".
מד''ב משתמש המון ב''הפוך על הפוך''. 60119
הפיתוי של בזיזת גורמים יצרניים על ידי חבורות אלימות היה קיים תמיד. בהיעדר הגנה ובטחון, היתה קיימת מלחמת הכל בכל. בראשית אם כן, היה החוק, ובעקבותיו החלה התפתחות הציויליזציה. אם ברצונך להיות קונן הברברי, אל תניח מראש שאנשים יוצרים אינם רשאים להתגונן מפניך בעזרת טכנולוגיה עדיפה שפיתחו.
ברבריזם בעידן המודרני. 60548
אם ניתן להכניס תחת הגדרת "קונן הברברי" אוכלוסיות אשר כל חטאן הוא ריבוי טבעי גבוה מדי, אז אני מרשה לעצמי לתת קריטריונים נוספים לברבריות כגון : אלו הרואים הפצצת אוכלוסיה בנשק גרעיני למטרות דילול כלגיטימי.

אפשר להיות ברברי החבר בחברה מתקדמת טכנולוגית. נגד ברבריזם פאשיסטי שכזה יצאתי בהודעתי חסרת התוכן למעלה.

אני לא בטוח איזה סוג של ברברי "זכאי" יותר לקבל את אותה פצצה מלבבת על ראשו.

אני מתנצל אם פגעתי בזכות הנאורה הבסיסית של מישהו לדלל אוכלוסיות בעזרת נשק גרעיני. אני רק תמהה היכן *אני* עסקתי ב"נאצות".
לא יכולתי שלא להתפקע מצחוק.. 60549
''הזכות הנאורה הבסיסית של מישהו לדלל אוכלוסיות בעזרת נשק גרעיני..''
מד''ב משתמש המון ב''הפוך על הפוך''. 60120
איני שולל את זכותך לפלוט מלל ריק ומנאץ כרצונך, שכן הקוראים יכולים לעבור הלאה. זאת כל זמן שאינך משתמש באלימות למטרות בזיזת עמלם ומאמציהם של אחרים.
אבסורד. 60747
אני מתנגד ע''י מילים (כן, קצת ציניות) לאדם המציע להשתמש בנשק גרעיני לשם ''דילול אוכלוסיות'' ואני הוא המואשם באלימות.

אבסורד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים