אלדד יניב בעד אדרי 594575
מתוך ראיון החזרה בתשובה של אלדד יניב:

"מיד אחרי אסון הכרמל, הוזמן [אלדד] יניב לכנס בבאר שבע יחד עם ניצב בדימוס חיים קליין, שכלתו נהרגה בשריפה. השניים עמדו באחת מפינות האולם, כשלפתע ניגש אל קליין אדם, לחץ את ידו והציג את עצמו. "הוא אמר לקליין: 'קוראים לי ג'קי אדרי, אתה גיבור', וחיבק אותו. וחיים אומר לו: 'אתה מכיר את אלדד יניב?' ואני מושיט לאיש הזה יד, והיד שלי נשארת באוויר. ואני אומר: מה זה? והוא מסתובב ככה בבוטות והולך.

"חיים אומר לי: 'תגיד, מה יש לך עם האיש הזה?' אמרתי לו: אין לי מושג, לא ראיתי אותו בימי חיי, לא יודע מי זה האיש הזה. קליין אומר לי: 'זה ג'קי אדרי, הוא פעיל חברתי מדימונה'. ואני לא מכיר את ג'קי אדרי, לא שמעתי עליו בימי חיי. מי זה הג'קי אדרי הזה? אלוהים אדירים, מה לי ולבן אדם מדימונה? מה עשיתי לו?"

בירור קצר שערך יניב העלה כי אדרי הוא זה שנלחם בגלוי ובאומץ נגד תופעת העסקת עובדי הקבלן במפעל כימיקלים לישראל (כ"יל) שבשליטת האחים עופר, ויניב היה אחד משכירי החרב שנשכרו אז כדי להילחם באדרי ולשגר אליו מכתבים אלימים שנועדו לסתום לו את הפה. "איימתי עליו עם גלימה של עורך דין, ולא ידעתי מי הוא. לא ידעתי איך הוא נראה, מה השם שלו, מה הוא עשה, זה לא עניין אותי".

יניב מספר שעלה על הבמה באותו אירוע, ביקש מאדרי סליחה בפני מאות סטודנטים, והתחבק איתו בחום. "מי שיודע ללהטט עם רשימה שהיא פחות ממאה אנשים שנוגעים פה בפסגה - מגיע לפסגה, אבל בדרך מחריב את המדינה. אני הייתי מאלה שלקחו בן אדם כמו ג'קי אדרי, שהתרומה שלו למדינה היא פי עשרה מהתרומה שלי, אם לא יותר, פעיל חברתי ששינה עתיד של אלפי אנשים בישראל בגלל המאבקים ההירואיים שהוא ניהל - ובשביל כסף, בחסות החוק, בלי שהוא עשה שום עבירה, אתה יכול לקחת בן אדם כזה ולעשות ממנו אבק. ואני הייתי אחד מאלה שעשו את הדברים האלה, שהעניק את השירותים האלה לאחרים, ועם השירותים האלה הם הגיעו עוד יותר לפסגה".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים