מעניין אבל חוטא בשטחיות 59570
לטעון שכל עמדה אירופאית הקוראת למשא ומתן היא אנטי-ישראלית נראה לי אבסורד.
להגיד שבעקבות מאמר של אוגנשטין (שיתכן והוא באמת אנטישמי, לא מכיר אותו) יושקה פישר התחיל לבקר את ישראל זאת ממש שטות.
פישר הוא בלי שום ספק פרו-ישראלי וחסר כל סימפטיה מיוחדת לעראפת, אבל זה לא אומר שניתוח המצב שלו זהה לזה של ממשלת ישראל.
לרמוז ששניהם (אוגנשטיין ופישר) באותה עמדה אנטי-ישראלית זה מאוד לא מדויק.
מעניין אבל חוטא בשטחיות 59624
יושקה פישר, שר החוץ הגרמני, היה חבר בצעירותו בקבוצות שמאל חוץ פרלמנטריות שעסקו בפלישה לבתים לא להם, הכאת שוטרים וקריאה למרד מאורגן נגד אושיות שלטון החוק.
אדם זה השתתף בצעירותו בכנס מעניין ביותר של אש"פ בתוניס של שנת 1968, אשר בו קראו משתתפי הוועידה השונים קריאות נגד האימפריאליזם הבינלאומי ונגד זכות קיומה של מדינת ישראל.

כתבה מרכזית לפני כשנה בעיתון ה"שפיגל" העלתה שאלה - ובצדק לשיטתי - האם אדם כיושקה פישר יכול לשמש כשר חוץ גרמני לאחר עבר לא פשוט שכזה. התשובות היו שונות, והאופוזיצייה השמרנית עשתה כמעט הכל כדי לגרום להתפטרותו.
מעניין לציין כי פישר גילה בשלב זה לפתע שהמצב במזה"ת מורכב יותר משחשב בשנות השבעים והשמונים, היכה על חטא בפומבי, תוך שהוא מגלה חברים וידידים ישראלים ויהודים בהווה ולשעבר, אשר עזרו לו במאבקו לשמירת כס שר החוץ; האינטרס היהודי והישראלי בעזרה זו היה ברור ביותר, היות ופישר דהיום הוא המדינאי הבכיר היחידי בקרב שרי החוץ באירופה אשר מגלה הבנה אמיתית לבעיותיה של ישראל - דבר אשר קיבל תפנית בלתי צפוייה לפני כחודש עת פישר התחיל לדרוש בפירוש משרון בלבד לחזור לשולחן המו"מ ללא כל תנאים מוקדמים.

מבחינה זו אני בהחלט חושב שפישר עדיין נשאר מאוזן ביחסו כלפי הסיכסוך במקום, אך מסתבר והולך כי גם בו קיימת אמביוולנטיות אדירה בכל הקשור לסוגיית שרון, אשר מעלה בו ובאנשי שמאל אירופאים אחרים זכרונות רחוקים במיוחד, עת רובם ככולם היו אנטי ישראלים מושבעים.

בברכה

א. מאן

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים