לא יעלה על הדעת 59574
אהוד אולמרט, ראש עיריית ירושלים, הגיע למקום הפיגוע ואמר כי לא יתפלא אם יתברר שמדובר בפרובוקציה של גורמים פלסטיניים: "יכול להיות שהם עשו את זה כדי לקומם את האוכלוסיה פה. אני מגנה את הפיגוע בכל מקרה, וצריך לחכות לתוצאות החקירה," אמר.

האם זה דומה למה שאומרים פלסטינים על הפיגוע בדולפינריום או סגן שר החוץ המצרי על מעורבות המוסד בהתקפה על התאומים?
בהחלט יעלה על הדעת 59680
זה ההמשך הישיר של ירי מחבלים על צה"ל מתוך רכוזי מתפרעים-זורקי-אבנים, ומתוך אוכלוסיה אזרחית צפופה (ע"ע בית ג'אלה, הירי על פסגות ועוד) כחלק ממלחמת ההסברה הפוליטית. בנוסף זה משרת את האנטרס של מי שרוצה להכניס בכוח את ערביי מזרח י-ם, שהיו בשקט שנה וחצי, למלחמה. ואנטרס זה יכל אולי להסביר את הדבר התמוהה מדוע נזרקו אבנים על השוטרים שבאו לנטרל את המטען. כמו שיובאו מתסיסים ליפו ולמקומות נוספים במאורעות אוקטובר במגזר הערבי.

אני לא רואה שום בעיה עם כך שערבים פוגעים בערבים. זה קרה פעמים רבות בעבר (אחד הנתונים שנכרתו במוחי הוא שבתקופת האנתיפאדה הראשונה 87-93 נרצחו 1124(!) פלסטינים בידי פלסטינים). הדבר הוא מאפיין מובהק של ארגוני טרור, שנלחמים למען שליטה ולא למען שיחרור.

בכל מקרה, אני מציע לחכות לתוצאות החקירה.
בהחלט יעלה על הדעת 59681
אני מקווה שכוונתך בפסקה השניה היא לאי קיום בעיה מבחינה עובדתית ("היתכן שערבים יבצעו פיגועים באחיהם הערבים, היעלה על הדעת?" כן, לדבריך), ולא למשהו אחר.
בהחלט יעלה על הדעת 59685
זו בדיוק היתה הכוונה. אני חושב שזה ברור מההקשר, לא?
נראה כמעט מתבקש מההקשר.. 59686
..אבל יש לטעמי פגם בניסוח.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים