595755
המשחק השביעי נפתח שוב כמו רוב הסיבובים הקודמים, נדמה לי אפילו כולם דרך אגף המלכה, כאשר גלפנד משחזר את המתאר שכבר שיחק בו בכלים הלבנים במשחק השני. כלעומתו מגיב אנאנד אף הוא באותה וריאציה הגנתית אשר בה דוחה השחור את הגמביט הלבן ונערך להתמודד מול שאיפות הפיתוח שלו באגף.
גלפנד עוקב את היגיון הפתיחה כאשר הוא מציב את המלכה על משבצת עורפית של הטור השלישי ובכך מאותת על כוונתו לפתוח את הטור לתנועת כליו. למול הדחיפה הטורית, כך כמדומני, נערך אנאנד בשבכה אלכסונית אשר מציבה את מדקרות ההגנה של הפיונים על המשבצות הלבנות ומייחדת את האלכסונים השחורים בשלב זה למלכה לרץ ולפרש.
595756
אופי המתאר של דחיית הגמביט הלבן מתבטא בהטיית המערכה בשלב הפתיחה מן המרכז אל אגף המלכה, ושאיפות שני השחקנים מתבררות כאשר גלפנד אוגר אל התנועה הטורית גם את הטירה, לאחר שאנאנד מאפשר את פתיחת הטור השלישי וזאת כנראה כדי למנוע מן מן הלבן לצור את כליו ולהגביל את תנועתו בתוך המרחב שלו עצמו. הטור נפתח אפוא, וכעת שני הצדדים נערכים להצרחה באגף המלך.
595757
בשלב הביניים המערכה שקולה כאשר אגף המלכה פתוח למערכה טורית כאשר שני הצדדים משגרים ממנו אלכסונים לכיוון מחסה המלך של היריב. כמדומני שפרישת הכלים מטה את הכף לטובתו של אנאנד אשר גם הסיט שר שחור ממסילה מרכזית אל השוליים, וגם מחזיק חייל עודף במרכז אשר שקול לחייל לבן עודף באגף המלכה.

מתנצל, עליי לפרוש כעת.
גלפנד 1 אנאנד 0 595768
סוף סוף משחק הוכרע.
גלפנד 1 אנאנד 0 595770
יששששששששש!
גלפנד 1 אנאנד 0 595788
כן. יש לציין עם זאת שהמשחק הוכרע על חודו של מהלך בודד. המט השחור היה מרחק מהלך אחד מן המט הלבן, אלא שספירת צעדים היא חלק מהעניין. ושוב, משחק סולידי ללא מופע של תחבולה כלשהי. אולי אותו עניין שדובר בו על אודות ''דיוק'' של מחשבי העל, הוא שמונע פיתוח של תמרונים אסתטיים המשלבים תחבולה.
גלפנד 1 אנאנד 0 595789
''המשחק הוכרע על חודו של מהלך בודד'' נכון טכנית אבל מחמיץ את המהות. המשחק הוכרע הרבה לפני כן, לא ע''י מסע אחד אלא בגלל סדרה של אי דיוקים של השחור, והנסיון הנואש בסוף לא היה מירוץ שמוכרע ברגע האחרון כפי שמישהו עלול להבין מההודעה שלך, אותו ''מהלך אחד'' היה ידוע כבר קודם, אבל השחור קיוה שהלבן יעשה איזו טעות טפשית לפני שנכנע. מי שעקב אחרי הניתוח הממוחשב תוך כדי המשחק יכול היה לראות איך הלבן הולך וצובר יתרון כי המחשב נותן ניקוד לכל עמדה שמתקבלת.

הגב' ליבנת בטח כבר מתאמנת בקפיצה על הפודיום, אבל זה טיפה מוקדם.
אנאנד 1 גלפנד 0 595831
משחק חלש של גלפנד.
אנאנד 1 גלפנד 0 595832
בט''ל זה פאסה.
אנאנד 1 גלפנד 0 595845
בוט''ל
גלפנד 1 אנאנד 0 595820
משחק אסטטי של גלפנד. שימוש מבריק בפרשים, וגם ביצים לתת לאנאנד להריץ את הרגלי ולבזבז עליו תורות. מרשים!
אנאנד 1 גלפנד 1 595960
יותר משחק חלש ומפוזר של גלפנד מאשר הברקה של אנאנד, שמוכיח יציבות יותר מכל דבר אחר.

במלה אחת - פחחח.
בשתי מלים - איפה מגנוס?
אנאנד 1 גלפנד 1 595968
המשחק האחרון של גלפנד היה מענין.
אנאנד 1 גלפנד 1 595971
אופס אני בפיגור, עוד לא חקרתי את האחרון.
595907
אני כבר מזמן לא מנסה לעקוב אחרי משחקי שחמט, אבל אני רוצה להחמיא לך על השפה שבה אתה מתאר את המהלכים. היא יפה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים