מרגיז! 595908
כשהינו בחממה בצמח ושכרנו שירותים מכל מיני ספקים, שמתי לב שהחממה משלמת לספקים שוטף פלוס 60. שאלתי אותם, למה? הם אמרו לי כדי לוודא שאכן קבלנו את הכל ושהכל עובד כמו שהוא צריך לעבוד.

מאותו רגע כשהבנתי שיש דברים שאפשר לבדוק מוקדם הרבה יותר התעקשתי עם החממה לשלם מיד כשהיה ברור שקבלנו את מה שרצינו. הגזברית שם בכלל לא הבינה מה אני מזדרז להוציא כסף כל כך מהר, אולי הספק יפשוט רגל בדרך?

אותה גזברית, כשהייתה במצוקה כלכלית קשה וקיבלה ממני הלוואה של 5000 ש"ח לא החזירה לי, גם כשמצבה השתפר אלא רק 2000 מתוך הסכום, ולא עזרו כל הבקשות אליה ואל החבר שלה.
מרגיז! 595909
אם ידעת שהאתיקה שלה בעייתית, למה הלוית לה כסף?
ראה זאת כשכר לימוד ושמח שמדובר בסכום קטן.
מרגיז! 595913
יש הבדל בין לנהוג כמנהג כולם ולא לשלם חוב לחבר שהלווה לך על בסיס אישי.
מרגיז! 595933
תחשוב על זה ככה, שילמת 3000 ש"ח תמורת פיסת מידע בעלת ערך גבוה יותר (חשיפת אדם המעמיד פני חבר), יכל להיות גרוע יותר.
אני הלוויתי לחברים שלי סכומים כסף לא קטנים (ביחס למה שהיה לי באותה תקופה), לשמחתי הכל חזר אליי. אבל כשהלוויתי, תמיד דאגתי שזה סכום כסף שאני מוכן שלא יחזור אליי וראוי לשלמו תמורת פיסת המידע שהזכרתי ממקודם.
מרגיז! 595937
תרגיל טוב בחשיבה חיובית!
מרגיז! 596008
אני אישית, מסנן קצת יותר את החברים שלי, מוסר של ''כך עושים כולם'' הוא קריטריון פוסל מבחינתי.
מרגיז! 596066
אז אין לך חברים שהם בעלי עסקים?

_
זה מעבר ל"כך כולם עושים": אם אתה ספק, ומשלמים לך בשוטף+++, גם אתה תשלם לספקים שלך בשוטף+++. ואם אתה ספק קטן ואין לך תחתיך ספקים ואתה כבר לא עומד בזה, אתה תפטר את העובדים שלך ותעסיק במקומם פרילנסרים, וגם להם תשלם בשוטף+++.
מרגיז! 596069
אני אישית בעל עסקים (וכמובן שגם יש לי חברים כאלה, חלקם גם התחילו כלקוחות או ספקים והפכו גם לחברים).
אין אצלי שוטף + 90.
יש אצלי הוראה קבועה לחשבת, ספקים קטנים (שליחויות, אספקה משרדית וכו') מקבלים שוטף, מתוך הבנה שזו הפרנסה שלהם. ספקים גדולים יותר (מכשור מעבדה, יצרני דגמים, סוכני נסיעות וכו') מקבלים שוטף+30, בהתאם לסיכום מראש. אין יותר מש+30.
זו הדרך שלי לטפח את הספקים ולקבל מהם בתמורה שירות ומחיר טוב. זו דרך שהוכיחה את עצמה כבר הרבה שנים. יש לי ספקים שהולכים איתי כבר 8 שנים ונותנים לי מחירים טובים בלי צורך להתמקח , פשוט כי הם יודעים שהם יקבלו את הכסף בזמן ושווה להם לשמור איתי על יחסים טובים.
אם אני צריך אשראי אני מבקש מהבנק (בשביל זה המציאו את המוסד הזה), לא מפיל אותו על הספקים שלי. המחיר של האשראי בבנק שולי לעומת התמורה שאני מקבל מהספקים שלי.
פרילנסרים אני לוקח כתוספת לעובדים (במצבי עומס חריג) לא במקום עובדים. גם אין בזה הגיון כלכלי - פרילנסרים עולים כפול בחישוב שעתי (כמובן שהם נחשבים במצבת הספקים הקטנים לעניין התשלום).
מרגיז! 596095
אשריך וטוב לך, כן ירבו כמותך בישראל!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים