595931
אמנם אי גיוס המילואים היה כשל אדיר, אבל המחיר שלו ידוע בערך. את המחיר של הסכמי אוסלו (שכבר מתקרב למחיר מלחמת יום הכיפורים) עוד לא גמרנו לשלם. זה צורם במיוחד, כי אם לא החיפזון לנסות לעשות שלום עם מי שלא מוכן, יכול מאוד להיות שעוד כמה שנים של ''כיבוש'', מלווה בעליה ברמת החיים, השכלת נשים, קיטון בילודה וכד' היה מאפשר מעבר הדרגתי לאוטונומיה מלאה, בלי סיכסוך.
החיפזון מהשטן 595932
אין ספק, הדברים היחידים שמנעו "מעבר הדרגתי לאוטונומיה מלאה" הם רמת החיים, השכלת הנשים והילודה. בכלל החיפזון הזה שלא מוכן לשאת מצב של הפרת זכויות אדם, גזל, אלימות ונישול למשך תקופה קצרה כמו 25 שנים לא ברור. אם רק היינו מחכים עוד טיפוונת העולם היה מבין סוף סוף שאפרטהייד הוא דבר לגיטימי...
595934
זו בערך דעתי.

אוטונומיה לא הייתה מסיימת את הסיכסוך, אבל היינו מרוויחים נאמר 30 שנה של "הודנה" עם הפלשתינים, נאמר משנת 2000 ואילך.
595948
הודנה? זה היה מביא לעוד אינתיפאדות, עימותים ובידוד בינלאומי (מוצדק) של ישראל. כהרגלו הימין חי בסרט.
595955
כאשר המשיח יבוא, יהיה שלום כלל עולמי וגר זאב עם כבש. בינתיים אנו חיים לפי תוכנית לא משיחית שבה עמים נאבקים זה בזה, גם אם וויתרו על שטחים.

מסירת שטחים במרכז הארץ תהיה עידוד לפלשתינאים לבוא אלינו בתביעות נוספות (מה שיביא אינטיפדות, בידוד בין לאומי לא מוצדק ועוד כהנה וכהנה). כהרגלו, השמאל ההזוי (שאליו אתה שייך) חי בסרט על שלום כביכול (שצפוי לנו אם נמסור שטחים).

הימין השפוי מוכן להודנה בשלב זה, כדי לדחות את המשך הסכסוך לדור הבא. על ידי דחיית פתרון הסכסוך, נוכל להקדיש את זמן ההווה לעניינים אחרים שאינם קשורים לסכסוך עם הפלשתינים.
595957
השמאל לא טוען לשלום משיחי (כך הימין מפרש את השלום וזה חלק מהראייה הלא ריאלית שלו) אלא להסדר מדיני שישנה את המצב ויפתור כמה מהבעיות הנוכחיות. טענת המידרון החלקלק לגבי תביעות הערבים לא ענינית כשמדובר בהסדר קבע ומדיניות של סטטוס-קוו בודאי שלא תביא להודנה. עד עכשיו מדיניות כזו רק הביאה למלחמות מיותרות וטרור. אין שום סיבה להניח שהמשכה תביא לתוצאות טובות יותר.
596033
הסכמי אוסלו ''גמרו'' את האפשרות לאוטונומיה, או אפילו לסיום הסכסוך בכל דרך שהיא מלבד טרנספר מלא של הפולש הערבי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים