596800
גיא בכור במאמר על אובאמה ופשיטת הרגל האמריקאית במזרח התיכון.

596805
כרגיל גיא בכור קודם מצייר מטרה ואז מנסה להתאים את העובדות, במזרח התיכון היו לפני 10 שנים 4 מדינות עוינות במובהק לארצות הברית:

לוב - התפרקה, בעזרתה האדיבה של ארצות הברית.
סוריה - סנקציות, מלחמת אזרחים, ארה"ב קוראת להחלפת המשטר.
עיראק - נכבשה, ע"י ארצות הברית, כיום לא ברור לי מה המצב מבחינת אהדה\ציות לארה"ב.
איראן - תחת סנקציות הולכות ומתהדקות שארה"ב מובילה.

כך שקל מאוד לראות מה קרה למי שעויין את האמריקאים, אם בכל זאת רוצים לטעון שמעמדה של ארצות הברית נחלש, צריך להדגים זאת במעשיהן של המדינות באזור, משהו שגיא בכור לא עשה. נכון במצרים ותימן התחלף המשטר, אז מה? מצרים הפסיקה לקנות נשק מארה"ב? הבסיסים האמריקאים בתימן ננטשו? אגב, לקרוא לנשיא תימן המודח "חזק" זה סוג של בדיחה, מדובר במדינה שהייתה במצב תמידי של לחימה בעשורים האחרונים.

מעמדה של סין מתחזק בכל העולם מסיבות מובנות, לא התרשמתי שמדובר בהתחזקות גדולה במיוחד במזרח התיכון.

לגביי רוסיה, צריך להראות שמעמדה מתחזק, וגיא בכור לא ממש ניסה לעמוד במשימה, בעלת בריתה המרכזית של רוסיה במזרח התיכון (סוריה) נמצאת במשבר חריף, ולא ידוע לי על התקרבות של מדינות ערב אחרות (למעט איראן) לרוסיה, מישהו מבעלות בריתה של אמריקה עבר לקנות לדוגמה ציוד צבאי מרוסיה?
596820
המשפט הזה לא נתן לי חשק להמשיך לקרא: "כאשר פותח ברק אובמה את נשיאותו רק לפני כשלוש וחצי שנים ארצות הברית היא מעצמה אדירה במזרח התיכון." מה עוד שמשום מה שוכחים שהנשיא בוש הצעיר הטביע את ארה"ב בהרפתקאה העירקית בנסיון לכונן מזרח תיכון חדש, למוטט אוטוקרטיות ולכונן דמוקרטיות.
596848
אחד המאמרים (הלא נדירים) השטחיים, הלא אינטליגנטיים והמופרכים של כבוד הד''ר גיא בכור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים