סקופ אטומי שחושפת חלי גולדנברג 596856
מסתבר שרק לפני שנתיים וחצי, שיתפה מירי "הם סרטן" רגב פעולה עם מיטב חברי הכנסת ה"נאורים": חיים אורון, דב חנין, איתן כבל, אברהים צרצור, שלמה מולה, ניצן הורוביץ, יולי תמיר ואילן גילאון, בהצעת חוק "להסדרת מעמד מבקשי מקלט ופליטים בישראל". אם מישהו עוד זקוק להוכחה שמדובר בניצול ציני של המהגרים (במקרה הזה, לרווח פוליטי בהתאם לשבשבת דעת הקהל), הוא כנראה עיוור.
סקופ אטומי שחושפת חלי גולדנברג 596923
מירי רגב דבררה בשמחה את פינוי והרס ההתנחלויות ברצועת עזה, ניסתה להתחבב על מפגיני שדרות רוטשילד, ועכשיו מנסה למצב את עצמה כמגינת "שכונת האולפנה". שאול מופז, מאחוריך!
סקופ אטומי שחושפת חלי גולדנברג 596926
בקיצור, שבשבת מקצועית
סקופ אטומי שחושפת חלי גולדנברג 596929
לא בדיוק.
יותר הכלאה של שבשבת ומאוורר: היא אמנם פונה לכיוון אליו נושבת הרוח, אבל לא מהססת ליצור רוח בעצמה.
סקופ אטומי שחושפת חלי גולדנברג 596933
LIKE
סקופ אטומי שחושפת חלי גולדנברג 596934
מה עניין מפגיני שדרות רוטשילד לכאן?

אם כבר מדברים על פורפרות: מה עם סילבן שלום?
שבשבות 597094
עוד בעניין השבשבות: זאב אלקין. השאלה המעניינת היא האם ביום בחירות יזכרו בוחרי הליכוד חסד למרידור, בגין ואיתן שעמדו על עקרונותיהם או דווקא לשבשבות רגב ואלקין, שידעו לזהות להיכן נושבת הרוח.

בכלל כל הפרשה הזו היא דוגמה טובה להתנגשות בין העקרונות (עמדות השמאל והימין בסכסוך הזה. שהרי מבחינה מעשית מדובר סתם על עוד חמישה בתים). האם היה כאן כישלון לימין שוויתר על עקרונותיו? או דווקא הישג מעשי (עוד 851 יחידות דיור, קיצוץ בסמכויותיו של ברק)? או שיידרש מחיר נוסף כדי לפנות את הבתים?
שבשבות 597095
"מה עניין מפגיני שדרות רוטשילד לכאן?" - זוכר את רשימת הפופוליסטים באתר של רדלר? למירי רגב יש מקום מכובד שם. מירי רגב היא גם "חברתית" כשצריך.

מה בדיוק העקרונות של מרידור, בגין, ואיתן? שמירה על האינטרסים והכח של הממסד המשפטי אינה עיקרון מוסרי לדעתי.
שבשבות 597096
א. איפה הפגינה מירי רגב עמדה לא "חברתית"? יש לי הרגשה שיש כאן קישור אוטומטי ושגוי בין שמאל/ימין חברתי-כלכלי לבין שמאל/ימין מדיני-בטחוני.

ב. כמובן. אם לא מקבלים עמדה עקרונית, טוענים שהיא נובעת מאינטרסים.
שבשבות 597097
לא הצלחתי להסביר את עצמי.

אני טוען מירי רגב היא כן חברתית, אבל בעצם היא פופוליסטית. הקו המקשר בין עמדותיה החברתיות והמדיניות הוא פופוליזם ויש רבים כמוה.

אני ממש לא מבין מה העמדה העקרונית של השמאל בעניין החלטות בג"ץ הקשורות למגרון והאולפנה. אני מבין את העמדה המדינית, אבל יש כאן ניואנס כאילו מדובר בעמדה ערכית של "כיבוד בית המשפט". אתה מבין בעצמך שלא היה כאן הליך ראוי, ובעלי הקרקע לא הוכיחו בבית משפט את בעלותם על הקרקע, ובעניין מגרון לפחות עמדת המדינה בתביעה האזרחית הייתה שונה מעמדתה בבג"ץ. אז על איזה עיקרון אנחנו מדברים בעצם?
שבשבות 597098
לא רק שבעלי הקרקע לא הוכיחו את בעלותם על הקרקע, אלא הדיירים לא היו בכלל צד להליך. גוגלהיימר הגיש בגצ, ''מישהו'' בפרקליטות, במקום לייצג את עמדת המדינה, הסכים עם גוגלהיימר (על מעשה זה, ועוד מקרים דומים בהם הפרקליטות מראש מקבלת את עמדת ארגוני השנאה בניגוד לעמדת המדינה - כמו בעניין המסתננים - יש להקים ועדת חקירה פרלמנטרית ולעשות ניקוי אורוות רציני במחלקת הבג''צים), ולבג''צ לא נותר אלא לחתום כך. ברגע שזה נעשה, זה כבר עניין של ''כיבוד שלטון החוק''.
שבשבות 597099
לא יפה מצידך שאתה חושף את זהותו האמיתית של אופנהיימר. אולי הוא לא מעוניין בכך? עם דעות כמו שלו מובן שהוא מעדיף לשמור על עילום שם.
שבשבות 597100
וחייבים להודות על האמת, גם הדיירים הם כנראה לא בדיוק בעלי הקרקע...
שבשבות 597102
מן הסתם. לא כל הדיירים הם בהכרח בעלי בתים, וגם בעלי הבתים אינם לרוב בעלי הקרקע - רוב רובם של הבתים בישראל (לפחות בבעלות יהודית) בנויים על קרקע חכורה.
זה לא סותר את העובדה שהם היו צריכים להיות צד בדיון המשפטי.
שבשבות 597104
אני מסכים. ההתנהלות הטבעית במדינה שמכבדת את זכויות הפרט הייתה הגשת תביעה אזרחית ע''י מי שטוען שהקרקע שלו. אם הקרקע שייכת אמנם לתובעים, צריך לבדוק האם רוכשי הדירות או הבתים נהגו בתום לב. אפילו אם היזמים, בוני הבתים, נהגו במירמה, לא הגיוני להרוס את הבתים ששווים גדול מערך הקרקע שעליהם הם בנויים. במקרה כזה הדיירים הם קורבנות המירמה כמו בעלי הקרקע, וצודק לדעתי שישתתפו בנזק שניגרם לבעלי הקרקע אבל לא יותר מכך.

לאחר המעשה, כאשר השכונה כבר קיימת, כל שאלות תום הלב של שני הצדדים, גם של הטוענים לבעלות על הקרקע שלא התלוננו בזמן, וגם של הדיירים ונושא חלוקת האחריות - ראוי שידון בבית משפט ששומע ראיות ויכול להגיע להחלטה הוגנת.

ההחלטה בבג''ץ בהסכמת המדינה אינה מתאימה לדעתי למדינה דמוקרטית.
שבשבות 597803
עוד דוגמה להתנהלות הפרקליטות ובתי המשפט

"בחודש שעבר הגיש מינהל מקרקעי ישראל כתב תביעה" ... "לפינוי והריסת" ...," על אף שהבנייה בוצעה לפני כ-‏20 שנה ובמשך השנים המינהל לא פעל כנגדה. "

האם צפויות הפגנות המונים נגד ההריסה הצפויה של ביתו של אזרח למופת (מלח הארץ)?
שבשבות 597811
לא צפויות הפגנות אלא רק שימחה לאידו של הטייקון שנפל. אני בכלל לא בטוח שפסק הדין מנותק לחלוטין מהאווירה של תגובה מספר 11: "טייקונים - סכנה לכולנו!!! תתחילו להשתחרר!! גיליוטינה ועכשיו!!"

המאמר מקשר לסרט "בריכה, יקב ומגרש טניס: צפו באחוזת דנקנר בעתלית." שמטרתו כנראה לעורר את רגשות הקנאה והזעם של האספסוף. עצוב מאוד.
שבשבות 597812
החקירה הזו החלה לפני נפילתו הנוכחית. היא החלה בהקשר לפרשת הולילנד.

לא ברור לי למה אתה לא רץ להגן על זכות הקניין של מי שכבר גר בביתו 20 שנה וכנופיית שלטון החוק מאיימת לזרוק אותו משם (ליתר דיוק: את גרושתו). אז הוא עשה טעות קטנה. לא מגיע לא בכל זאת להמשיך לגור שם?
שבשבות 597813
אני כן רץ להגן עליו. כתבתי ''עצוב מאוד''. אני חושב שלא צריך להרוס את המקום. אני חושב שראוי שישלם קנס או פיצויים מפני שבית המשפט חושב שלא נהג בתום לב.
שבשבות 597819
נכון. תעשה מה שבא לך עם הקרקע, ולעזאזל החוק: תגובה 597069.
שבשבות 597820
ולמשל http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1214175

ירון, גם כאן אתה רץ להגן על הדיירים שבתיהם נהרסו?
שבשבות 597105
מירי רגב איננה חברתית.היא אחת הפוליטיקאיות הציניות ביותר-אפשר למצוא כאלו בעיקר מקרב הקצינים הבכירים (לא כולם). היא הופיעה בעזות מצח כחברתית אבל תמכה בטייקונים בהצבעות בועדות.
שבשבות 597113
ואיך הקצינים של הישות הציונית לא יהיו צינים?!
יש ספק שאנשים שכל חייהם דאגו רק לעצמם ויש עדויות (באילום שם) למעשים שלא יעלו על הכתב שהם ביצעו,לא יהיו צינים יותר מאנשי משפט או אקדמיה נגיד?!
אבל אנחנו,אנשי המוסר והאור שלעולם לא תמצאו אותנו במקומות כאלה שבהם אפשר שתפגע או שתפגע במישהו אחר,שרואים בכל בני האדם שווים ובכל מוסר שווה ובכל טפשות חכמה,אנחנו לעולם לא נהיה צינים!!

עולם ישן עדי יסוד נחרימה...
שבשבות 597139
במחילה, *בעילום שם*
שבשבות 597155
זה מקובל לשגות בכתיבה אצל האספסוף הימני.
בכל מקרה תודה,ואני אנסה להמנע בכך בעתיד
שבשבות 597162
הכל מכוונה טובה.
שבשבות 597150
תשובה לעניין.
שבשבות 597156
זהוי של תכונות אופי שליליות בקבוצות של אנשים זה דבר בזוי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים