גירוש לדרום סודן 597070
בג"ץ דחה את עתירת ארגוני הסיוע שביקשו למנוע גירוש כאלף איש לדרום סודן.
משרד הפנים ביקש להסיר מהדרום סודנים את ההגנה הקבוצתית, והציג חוות דעת של שני נציגים של משרד החוץ שביקרו בדרום סודן אחרי שקיבלה את עצמאותה. הנציגים אמרו שהמצב לא מסוכן ומי שכבר חזר לשם מצבו טוב.
העותרים טענו שהמצב מסוכן ומתחולל אסון הומניטרי, ולכן אין להסיר את ההגנה הקבוצתית.
בית המשפט אמר שמאחר שמדובר בהגנה הקבוצתית ולא בהגנה פרטנית, לא מתפקידו לפסוק בין שתי טענות אלה, וקיבל את חוות הדעת המינהלית.
העותרים אמרו שאין היום מנגנון שיכול לבדוק את מצב פרטני של כל אדם, ולכן יש להמשיך לתת הגנה קבוצתית. בית המשפט אמר שזו לא העתירה שלפניו.
העתירה התפקששה.

אי לכך כאלף דרום סודנים, רובם ילדים, נדרשו לעזוב - עזבו תוך שבוע את תיעצרו.

שרון ליבנה מארגוני הסיוע דיברה עליהם בערוץ 2. ממש כדאי לראות, גם כי הנה מישהי שבאמת מבינה במה שמתרחש, וגם כי היא בחורה כל כך מרשימה.
גירוש לדרום סודן 597072
מרגיז, הקליפ נקטע, לפחות אצלי, כל פעם במקום אחר.

כאמור, שני נציגי משרד החוץ ישראלי היו בדרום סודן, ראיינו אנשים שחזרו לשם, ודיווחו שהמצב טוב.
שרון ליבנה מספרת שדרום סודן מוצפת בחצי מיליון סודנים שגורשו מהצפון, והם גרים במחנות אוהלים. ארגוני הסיוע לא מצליחים אפילו להאכיל את כמויות האנשים האלה. שגרירת סודן היתה בישראל לפני זמן מה וביקשה לחכות שנה שנתיים לפני הגירוש, כי ארצה לא יכולה לקלוט את כמויות האנשים האלה.
המראיינת שאלה את שרון אם יש לה קשר אם אנשים שחזרו, ושרון סיפרה שיש לה קשר פחות או יותר קבוע עם שתי משפחות שחזרו לפני כשנה מרצונן. הן מצאו מצב הרבה יותר גרוע ממה שציפו. הן מספרות שאין מה לאכול ואנשים אוכלים פעם ביומיים. הן מספרות שמגיפות משתוללות. הן מספרות שהילד הקטן של אחת המשפחות, שנולד בישראל, מת ממלריה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים