משומשים 597267
אף אחד לא מדבר על ספרים משומשים ועל ספריות בוויכוח הזה.

מצד אחד אני מאוד מעוניין שסופרים יתפרנסו בכבוד, מצד שני אני מאוד שמח לשאול ספרים מהספרייה, ובשבוע שעבר הזמנתי 15 ספרים משומשים מאמזון, מחנויות "צד שלישי", וכל ספר עלה סנט אחד. גם עם המשלוח מדובר במחירים מגוכחים.

אני שמח כי ספרים חדשים במחירי השוק אני לא יכול להרשות לעצמי, לפחות לא בכמות שבה אני מעוניין. חוצמזה, נחמד שאפשר למחזר ספרים ונייר ולעזור לאיכות הסביבה. ובנוסף: רבות מחנויות הספרים הפרטיות, אלו שכל הסופרים והמו"לים מדברים כעת בשבחן, הרי מתפרנסות ממכירת ספרים משומשים!

האם מישהו יודע מדוע החנויות שעובדות עם אמזון מוכרות ספרים עבור סנט אחד, שזה בעצם לתת במתנה? אני חושב שאני מבין מדוע ראיינאיר מוכרת טיסות בסנט אחד, אבל לא נראה לי שאותו ההסבר רלוונטי גם לספרים.

האם מישהו יודע האם מכירה של ספר משומש או השאלה בספריה מוסיפות משהו לרווחיה של הסופרת?

האם למישהו יש איזשהו הגיג בנוגע למה שכתבתי?
משומשים 597268
תיכנס לאמזון ותבדוק כמה אתה משלם על 15 הספרים שהזמנת
משומשים 597272
כעיקרון, ספריות מזמינות ספרים מההוצאות. בספרי קריאה - כמה עותקים לכל ספריה. הספריות המרכזיות מזמינות גם כל ספר שיוצא, כולל ספרי בישול, כולל שירה, וכולל ספרים על תולדות יהודי כורדיסטאן בין המאות הי"א לי"ג. כולל ספרים מהוצאות שרואים רק בשבוע הספר, ביתר השנה צריך להזמין מהן ישירות כי לא תמצא את הספרים לא בסטימצקי ולא בצומת הספרים.
זה מסתכם בכמות לא קטנה בכלל של עותקים, שהוצאה יכולה לסמוך עליה, במיוחד כשמדובר בספר לא מצליח.

מספרים יד-שניה לא ההוצאות ולא הסופרת מרוויחות. אבל בהתחשב בחיי המדף הקצרים עד אימה של חלק מהספרים, הן כנראה לא מפסידות הרבה.
משומשים 597279
תגובה 97399
משומשים 597286
זה מופיע בילקוט הכזבים. אתה מצפה לדבר-אמת?!
משומשים 597287
התגובה שלך היא מטא-שקר?
משומשים 597357
לא ירדתי לסוף דעתך.
משומשים 597359
על פי הגלילי, זה דווקא לא מופיע בילקוט הכזבים.
משומשים 597337
מישהו הסביר לי פעם שהמוכרים מצליחים לעשות רווח מדמי המשלוח שהם גובים. לא ברור לי איך. בתוך ארה"ב המחיר הוא 3.99$ לכל משלוח רגיל. איכשהו אפשר להוציא מזה רווח.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים