598112
ואפרופו דברים שאסור לעשות במדינה דמוקרטית, הנה ידיעה שאם הציטוט ממנה נכון, הוא מקפיץ אותי:
במילים פשוטות, אוני' בן גוריון לא מקבלת תרומה גדולה בגלל התבטאויותיו של ניב גורדון, ונטען שהתורם רצה שיפטרו אותו. לא זה מקפיץ אותי - זכותם של תורמים לתרום למקום בו הם חפצים, וגם למנוע תרומות כשמשהו מעצבן אותם. מה שמקפיץ אותי הוא הציטוט הזה:

"נשיאת האוניברסיטה הוסיפה כי בחנה משפטית את האפשרות לפטר את פרופסור גורדון אך הובהר לה על ידי משפטנים בכירים כי הדבר אינו אפשרי. "אני לא רוצה להיות נשיאה שיכולה להגיד לחבר סגל מה אסור ומה מותר להגיד. יש נושאים שהם מעבר לחופש האקדמי".

יש שתי אפשרויות:
1. הייתי רוצה להאמין שהיא רצתה לפטר אותו בגלל שהוא מזיק לאוניברסיטה בלי קשר לתרומה. אבל בהקשר שבו זה מופיע, זה נראה כמו
2. בא תורם, אומר לאוניברסיטה, תפטרו מרצה זה או אחר - והאוניברסיטה הולכת לבדוק אם היא יכולה לעשות את זה. שזה אסור שיקרה.

יש כבר כתמים לאוני' באר שבע בתחום הזה: ב-‏2010 היא הפסיקה את עבודתו של ירוחם לויט אחרי שהביע דעה לגיטימית לגמרי* בנושא השפעת-סביבה-על-הומוסקסואליות, בנימוק המדהים ש"השמעת דעות אישיות, שבדיעבד נמצאו כפוגעות אישית בחלק מהסטודנטים, אין לה מקום בהרצאות במסגרת בית הספר לרוקחות" (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3914443,00.h... אגב, האגודה לזכויות האזרח מחתה נגד הפיטורים). אם אוני' ב"ש מתכוונת לעשות את זה גם לניב גורדון - שאני לא מעריך לא אישית ולא אקדמית, אבל זה לא אמור לקבוע - זה עוד צעד בכיוו הלא נכון.

*אולי מוטעית, אבל זה היה קורס ב*אתיקה רפואית*, לא 'בתגליות חדשות במדע', והאמת שלו היו מדיחים כל מי שלימד משהו מוטעה לא היו נשארות כמה מחלקות באוניברסיטאות.
הקפצה 598117
מקפיץ מקפיץ, אבל במקרה זה התגובה נראית כאילו אתה מנסה להקפיץ את הנושא מהדיון המרכזי והלאה (כן, אני יודע שאוף-טופיקים ואוף-אוף-אוף טופיקים הם מוסד ותיק ולגיטימי באייל ואני בעד. ובכל זאת, אתה עושה את זה מוקדם מאוד בדיון ובצורה בולטת מאוד).
הקפצה 598125
אז אתה טועה. תודה ושלום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים