משהו לא ברור לי 59876
(הגעתי הנה בטעות מעין-הדג, ואני לא יכול להתאפק...)
נראה שרוב המגיבים מעדיפים להתיחס לסוגיה המרתקת של (חוסר) הקשר בין שכפול גנטי לשכפול אדם (אישיות, זיכרון וכו') ולסבירות שדבר כזה יהיה אפשרי או לחלופין לסוגיות לשוניות. בעיני הסתירה העצמית והבלבול של התאוריה הראלית היא דבר הרבה יותר בולט וברור, בלי קשר לבסיס הטכנולוגי שלה.
למיטב הבנתי, לפי המאמינים, אלוהים החליטו באלפים שנה האחרונות לא להתערב בחיינו אלא רק להקליט דגימות דנ"א, אישיות וזיכרון מכל אדם (מכל תקופת חיים? בצורה רציפה?). בסדר. בשנות השבעים הם החליטו ליצור איתנו שוב קשר, ע"מ לגלות לנו את סוד האושר והשלווה, ולהכחיד את העוני, הרעב והפשע. סבבה. כדי להגביר את האפקט הדרמטי, הם החליטו לא להתגלות לכולנו ישירות אלא בחרו להקים תנועה דתית ניו-אייג'ית מסביב למנהיג דומיננטי שאינה נראית שונה מעשרות כתות מיסטיות ואחרות שנפוצות בעשורים האחרונים כמו פטריות לאחר הגשם (למשל, מאות הדתות המודרניות ביפן). מחוכם ביותר (הקטע עם "המנהיג בעל הקשר הטלפתי לאלוהים" קצת נדוש מדי לטעמי, אבל מילא).
לאחר שלושים שנה, החיזרים הבינו את ההצלחה השיווקית של הנצרות הם לא יצליחו לשחזר, והם החליטו לנטוש את האסטרטגיה העקיפה ולהתגלות לפנינו באופן ישיר. אני אישית תומך ביוזמתם המבורכת, ויפה שעה אחת קודם. עם זאת, עקב בעיות טכניות נחיתתם מתעכבת כבר מספר שנים עקב כשלונם להשיג טופס 183ב (טופס פתיחת שגרירות) החתום ע"י פקיד ממשרד החוץ הישראלי.
נו באמת.
אם מישהו באמת קונה את זה, הוא מוזמן לחתום לי על משכנתא.
אם אלוהים רוצים לנחות כאן, שינחתו כבר. אני לא חושב שהם יצטרכו "אתר נחיתה מכובד" בישראל בשביל למשוך תשומת לב עולמית. אני גם חושב שהאנושות כבר מוכנה למדי לבואם. הניחוש הוא שהתגובה העולמית הראשונה תהיה "או, סוף סוף הגעתם, כבר התחלנו לדאוג" (והשניה תהיה "זה הכל? ב-היום השלישי זה נראה יותר מרשים ועם סראונד").
נראה לי (כתלמיד פסיכולוגיה) שהצד המענין יותר הוא איך, למה ואיזה אנשים נוטים להאמין בפנטזיות תלושות שכאלה.
אה, ועוד משהו לידיעה כללית. מהמכתב של הראלים לרב הראשי עולה שמנהיג הכת (ה"לא דתית" הזאת) מוגדר כמשיח, והשם השני של השגרירות המפורסמת שתבנה בקרבת ירושלים (אם ירצה הפקיד) הוא בית המקדש השלישי. מענין.
צל-אפור
משהו לא ברור לי 59878
צל, אתה גדול! תבוא כל יום, טוב? (לא חבל שתתבזבז ככה בעין הדג?...)
תודג 59944
יש אלרגיה לקשקושים פסאודו-מדעיים, זה הכל.
בכל מקרה, אני עוד לא בנוי למחויבות הרצינית שהאייל דורש, אני מעדיף לפלרטט עם הדגיגים... (-;
צ. אפור
תודג 59958
בלי קשר, ראיתי בחצי עין איזה מתמודד ב"חוליה החלשה", שהסביר שהציור שהוא מצייר בכל פעם על השלט שלו זה "עין הדג". לא שאני מכיר במיוחד כותבים מ"עין הדג", אבל זה היה מישהו משם? כלומר הוא באמת התכוון לאתר "עין הדג"?
לא שאני יודע מה זה עוד יכול להיות כן? אולי איזו כת דתית, לך תדע.
תודג 59963
זה אכן היה מישהו מ 'עין הדג', שלמקו.

ועוד משהו, 59888
אם אני כבר מתעמת ישירות עם התאולוגיה הראלית - לא הבנתי בדיוק את הטיעון המוסרי של ענישת שיבוט של אדם כעונש על מעשיו של המקור והקשר של השיבוט והענישה למניעת פשעים.
בתור נציג הרייך הרביעי שיקום עוד שישים שנה (יחי המסע הזמן!), אני שמח לבשר לכם שהחלטנו לשכפל את היטלר שלוש פעמים. כל עותק שלו יחיו חיי נצח מאושרים, בעוד נערים ונערות ארים צעירים מענגים אותו והוא יבלה את הנצח בעינוי והריגת יהודים משוכפלים, כעונש על היותם יהודים. הגענו למסקנה שיחס של 1:3 בין השיבוטים המוענשים לשיבוטים המצ'ופרים יהיה תשובה הולמת לענישה הקשקושית של הראלים.
אני לא בטוח שאני רשאי לספר לכם, אבל השגנו דרך האקר רוסי עותק מלא של כל מאגר האנושות של החייזרים, ואנחנו פוצחים בהקמת מפעל שיחזיר לחיים כל יהודי שחי אי פעם, מהראשון עד האחרון, ואז יוציא אותם להורג ביסורים רבים. המפעל צפוי לייצר ולהרוג כעשר מליון יהודים ביום, באופן מעגלי, במאה השנים הקרובות (העלויות התפעוליות יכוסו על ידי סיורים מאורגנים וקו מוצרי הלבשה).
בנימה יותר רצינית, התפיסה שבני-האדם פועלים ע"פ שיקולים קוגניטיבים קרים וארוכי טווח הפכה להיות קצת פאסה עם תחילת המאה העשרים. האם אלוהים חושבים שאנחנו פועלים רק משיקולים רציונלים? מוזר מאוד. בכל מקרה, ענישה בסוף (לאחר) החיים על ארועי העבר היא לא דבר אפקטיבי במיוחד. בנוסף, כמו שהדגמתי, הטכנולוגיה העתידנית, גם אם היא תהיה זמינה יום אחד (לדעתי סביר שלא), היא נייטרלית ויכולה להקטין או להגביר את הפשע והרוע. חוץ מזה, הצד המוסרי של ענישת השיבוט הוא בעייתי מאוד, בלשון המעטה.
טוב, נרגעתי.
צל-אפור
________________
אם מחפשים את מקום האישיות במוח - אני כרגע מהמר על ה-pre-frontal cortex (בקדמת האונה הפרונטלית).
Read my lips 60016
My work about divided attention was one of the pioneering efforts to highlight the role of the frontal and pre-frontal cortex in this regard, as well as the mapping between attention and personality

See topics discussed in this book and relevant research concerns

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/9651600845/qi...
Smile, it's the second best 60044
thing you can do with your lips.

צריך מאד להזהר מהצהרות גורפות כאלה, כמו "מקום האישיות במוח" (לGrayShadow) או "מיפוי אישיות" לאזורים מסוימים (מיכאל).

הזכרתי כמה פעמים את ה- posterior parietal cortex
וה- Dorsolateral Prefrontal Cortex כאזורים הקשורים, משפעים או שבהם קורים תהליכים ופעילויות קוגנטיביים של תודעה, קבלת החלטות, שיפוט רגשי ועוד. אולם, עד כמה שידוע לי, מקובל שמיפוי אזורי המוח נעשה יותר לצורך התמצאות גאוגרפית, ולא מתוך פרנולוגיה (זיהוי רגש או פעילות מסוימת עם אזור ספציפי שבמוח).
תגובה 58804

אחד מבכירי הניורולוגיים, הפורטוגזי אנתוניו דאמסיו, כתב ספר שעורר תהודה רבה בקרב הנירו-מדענים, ובו הוא מנתח מקרים הסטוריים של פגועי מוח (כמו פיניאס גאייג' שנמטיל ברזל חדר לראשו מהלסת התחתונה ויצא מקדמת הגולגולת. הוא נשאר בחיים ללא פגיעה פיזיולוגית או באינטלגנציה שלו. אולם כשריו לקבל החלטות רציונליות, מוסריות - לגבי עצמו או לחברה - נפגעו עקב פגיעה בכושר העיבוד והניתוח
האמוצינלי, Dorsolateral Prefrontal Cortex).

את ההקדמה לספרו אפשר לקרוא בקישור הזה:
תגובה 56947
Smile, it's the second best 60053
I advanced the concept of functional systems, were various operations are cooperating
for performing multiple level functions
I was pioneering in this regards and in criticism of the localization approach
Higher cortical functions 60062
Yet, the frontal lobe activation appears to be essential to higher cortical functions

Those two books highly influenced my work

Fuster's book about the prefrontal cortex, that first appeared in 1980
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0397518498/qi...

And the Russian-Jewish prominent neuropsychologist A. R. Luria
http://s1.amazon.com/exec/varzea/ts/exchange-glance/...
Smile, it's the second best 60064
In mapping I mean isomorphisms between attentional and personality processing properties, or rather one-to- multiple structure mapping
Smile, it's the second best 60145
טוב, אני לא חושב שניסחתי את דברי כהצהרה גורפת, רק ציינתי שה-prefrontal cortex הוא מועמד יותר סביר בעיני להיות אזור בעל השפעה מכרעת על האישיות לעומת האונה הטמפורלית הימנית.
אני מכיר את מפעיל הדינמיט Phineas Gage, והדוגמא שלו דוקא מחזקת מעט את דברי.
לא בדיוק הבנתי את הערתך לגבי כך שמיפוי המוח נעשה בעיקר לצרכי התמצאות ולא לצרכי מיפוי התפקוד. לרוע מזלם של תלמידי פסיכולוגיה, יש תחום שלם שעוסק בדיוק כך (בעל שלל שמות כמו פסיכוביולוגיה או ביופסיכולוגיה או behavioral neuroscience). כמו שאתה בטח יודע, יש כיום ידע לא מועט (אך וודאי רחוק מאוד ממושלם) לגבי התפקיד של גרעינים ואזורים רבים במוח והשפעתם על התפיסה, התפקוד וההתנהגות, כמו גם לגבי מי מחובר למי (ובאיזה נוירוטרנסמיטורים) וכו'.
ברור שלגבי תכונות "גבוהות" יותר הידע הוא יותר קלוש לעומת תכונות ממוקדות יותר (כמו שימור צבע או זיהוי פרצופים) אבל הידע הקיים הוא לטעמי רב.
צל אפור

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים