מה קרה ? 599718
בתגובה לפסק הדין במשפטו של אולמרט, התפרסמו שורה של מאמרים מתלהמים נגד הפרקליטות ובעד הפרקליטות, כשכל כותב מנסה להראות כאילו אמת מסויימת שאותה הוא מייצג הוכחה בעקבות פסק הדין.
כשאני חושב על כך, במחשבה מאוחרת משהו, זה נראה לי די מוזר. הרי המשפט לא היה בדלתיים סגורות, וכל אחד יכול היה לדעת בדיוק מה קורה שם, איזה עד אומר דבר כזה, ואיזה עד אומר דבר אחר, ואף להתרשם בעצמו ממהימנות העדים. אירוע פרסום פסק הדין אולי הוא חשוב מבחינת הנאשם שעמד לדין, אך הוא אירוע לא כל כך חשוב מבחינת הבנת האמת. שלושה אנשים בחנו את מה שנאמר במשפט, כפי שכל אחד שרצה בכך היה יכול, וחשבו מה שחשבו. אולי אם יוגש ערעור יחשבו שלושה אנשים יותר בכירים במערכת המשפט משהו הפוך, ואולי לא. נו אז מה ? שום דבר לא הואר באור חזק יותר ממה שהיה מואר קודם. הצדקה לכתיבת אותם מאמרים הייתה קיימת לפני פרסום פסק הדין בדיוק כמו אחריו.
הוא הדין בקריאת השמחה של אולמרט: "יש שופטים בירושלים". כן. יש שופטים בירושלים. בסמכותם לפסוק. אך האם הם מבינים יותר טוב את העדים ומניעיהם ויכולים לדעת מי אמין ומי לא יותר ממישהו אחר ? ישנן מדינות חשובות שבהן מושבעים עושים זאת. ההחלטה הן של אלה והן של אלה, אינה, לדעתי, אירוע שעוזר לנו להבין מה האמת.
מה קרה ? 630193
נתקלתי בתגובה זו שממש איני זוכר שכתבתיה כשנכנסתי לידיעה זו על מנת להגיב על הקרבנל שתחולל היום בעקבות הכרעת הדין במשפט אולמרט. לתדהמתי, למרות שאז היה זיכוי והיום הרשעה, הסתבר לי שרציתי לכתוב ממש את אותם דברים.
על מה הקרנבל ? מה קרה ? המשפט לא התנהל בדלתים סגורות וכל החומר היה על השולחן והיה ידוע לכל. בסך הכל עובד מדינה אחד בדרג בכיר הביע את דעתו על העניין, וזה הכול. לא התגלתה שום אמת חדשה שלא ראינוה אתמול.
מה קרה ? 630197
זכויו של אולמרט בפרשיות הקודמות התקבלו אצלי בזעזוע, אולמרט הציג עצמו כמטומטם חסר עניין בענייניו ובלשכתו, גרסתו התקבלה לתמהוני ואצלי בהחלט היתה סיבה לקרנבל מחאה, הרשעתו הנוכחית התקבלה אצלי בשמחה גדולה לאידו, ולכן הקרנבל (פתחתי לחתול קופסת טונה).
מה קרה ? 630203
אף אני נטיתי לחשוב שכל העברות מעטפות הכסף (שנדונו במשפט בירושלים) והעברת הכספים לאחיו של הנאשם (שנדונו במשפט האחרון), לא ייתכן שעברו מתחת לאפו של אולמרט מבלי ששם לב לכך, וחוץ מזה על מעשה ההתנתקות האכזרי והטפשי שהכניס את גוש דן לתחום הרקטות העזתיות, אני כועס עליו עוד יותר, ולכן אני שמח עכשיו לאידו‏1.
אבל בתגובה זאת כמו בתגובה המקבילה שכתבתי לאחר זיכויו בירושלים, בקשתי להעלות נקודה אחרת.

1 תגובה 630177

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים