תחילת ההתמוטטות של משטר אסד 600114
כנראה אנו נוכחים היום (18.7.12) בתחילת ההתמוטטות של משטר אסד.

מזה מספר ימים יש התנגשויות צבאיות עזות בעיר דמשק. ניפגעו יעדים צבאיים וכנראה גם ארמון הנשיאות. נימסר לפני מספר ימים שבשאר אסד העתיק את משכנו מדמשק (נדמה לי שהעתיק את משכנו לאיזור בשליטת העלאווים). היום הייתה התנקשות שחיסלה לפחות שניים מהצמרת הבטחונית של סוריה. יש שמועות על עריקות רבות הן בדרג הזוטר של הדיוויזיה העיקרית של אסאד (הדיווייה הרביעית ?), גם שמועות על עריקות של אנשי צבא בכירים (כמה אלופים וכדומה). כמו כן דווח על נטישת טנקים של צבא אסאד בדמשק.

גם אם חלק מהידיעות מוגזם (דיסאינפורמציה של המורדים), נראה שהכוח הצבאי של אסאד מגלה סימני התמוטטות (ראשונים לפחות). מניח שכבר היום יופיעו סרטונים ב YOUTUBE שיאמתו חלק מהדברים.

ניחוש שלי: תוך 3 חודשים תסתיים המרידה בנצחון המורדים ברוב שטחי סוריה.
תחילת ההתמוטטות של משטר אסד 600137
מחבל מתאבד מתנקש בכמה מבכירי הממשל ואף אחד לא טורח לגנות את דרך הפיגוע.
תחילת ההתמוטטות של משטר אסד 600160
מה פה ראוי לגינוי? פיגוע ההתאבדות הזה היה פעולת גרילה למופת.
(רמז: ההבדל בין גרילה לטרור נעוץ במטרת הפיגוע).
גינה לי, גינה לי 600210
למה אף אחד? דומני שחסן נסראללה גינה גם גינה את הפיגוע מכל וכל.
תחילת ההתמוטטות של משטר אסד 600519
תקיפה בחסות אוכלוסיה אזרחית. המורדים השתלטו על שטחים בעיר חלב. כאשר כוחות הממשלה מתחילים לכבוש אותם שטחים מחדש הם קוראים להתערבות בין־לאומית כדי למנוע טבח.
שלב נוסף בהתמוטטות משטר אסאד 608185
הידיעות האחרונות שמפורטות בהמשך התקבלו היום (27.11.12 ) והן לא מאושרות אבל גם אם חלקן נכון מדובר בשלב נוסף בהתמוטטות המשטר של אסאד.

המורדים כנראה השתלטו על נמל התעופה הבינלאומי של דמשק. כוחות צבא ששמרו על השדה נטשו (ברובם) את העמדות והמורדים מנסים כרגע להשתלט על שדה התעופה. כרגע יש בידי אסד לפחות שדה תעופה צבאי אחד באיזור דמשק שממנו ניתן לנהל פינוי המשטר ומקורביו בדרך האוויר.

יש שמועות שרוסיה מתכוונת לפנות מייד את כל אזרחיה מסוריה או לפחות מדמשק. יצויין שלפני כשבוע הגיעו מספר אוניות רוסיות לנמל טרטוס והנימוק הרשמי של רוסיה היה: רוסיה מתכוונת לפנות פליטים מרצועת עזה אם יחמיר המצב ברצועת עזה בגלל מבצע עמוד עשן. כבר אז חשבתי שמדובר בהכנה אפשרית לפינוי רוסים ומקורבים לשלטון מסוריה דרך הים.
שלב נוסף בהתמוטטות משטר אסאד 608200
הידיעות על השתלטות המורדים על שדה התעופה הבינלאומי של דמשק לא קיבלו אישור נוסף. לכן כנראה מדובר בשמועות בלבד.
שלב נוסף בהתמוטטות משטר אסאד 608333
היום 30.11.12 יש כבר אישורים בעתונות בינלאומית על קרבות בקרבת שדה התעופה הבין לאומי בדמשק. כמו כן יש ידיעות על השתקת האינטרנט בין סוריה לעולם (אולי כדי להקשות על תקשורת של הכוחות המורדים).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים